„Pani Przyłębska idzie w tym roku na nowy negatywny rekord”

Wolność wiodąca lud (na manowce)

Trybunał Konstytucyjny pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej stał się wyjątkowo nieefektywny. Na Twitterze zamieszczono porównanie wskazujące na coraz gorsze rezultaty wypracowane przez instytucję.

Liczba spraw rozstrzygniętych przez Trybunał Konstytucyjnych od 2005 roku. Pani Przyłębska idzie w tym roku na nowy negatywny rekord” – napisał na Twitterze Adam Traczyk, zamieszczając przy tym dane statystyczne zamykające się w przedziale 2005-2019.

O ile jeszcze w 2015 roku Trybunał Konstytucyjny rozstrzygnął 188 spraw, to już rok później ich liczba spadła do 105. W 2017 roku odnotowano spadek do 94, a w 2018 do 72. W tym roku sędziowie rozpatrzyli zaledwie 17 spraw, wiele wskazuje, że ten rok zaowocuje w nowy negatywny rekord…

Wszystkie znaki na niebie mówią nam, że reformy „dobrej zmiany” przyczyniają do totalnego spadku wydajności państwa. Podobne tendencje obserwujemy w innych sądach. Skrajnie niewydolny stał się m.in. Sąd Okręgowy w Warszawie, który padł ofiarą zmian personalnych Ministerstwa Sprawiedliwości.

/nt/

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
antyuzurpatorAndaewaZwinkaObserwator Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Obserwator
Obserwator

To dlaczego jeszcze utrzymujemy z naszych podatków to „towarzystwo” pod światłym przywództwem Julii Przyłębskiej?- a może lepiej, że nic nie robią?

ewa
ewa

dopóki Kaczyński będzie naszymi podatkami napychał społeczeństwu kieszenie to tak będzie, reszta Polaków nie obchodzi

Zwinka
Zwinka

Ale o co chodzi. Przecież do tego właśnie miernotę usadzili na grzędzie. Żeby „pomagała, nie przeszkadzała”.

Anda
Anda

Na razie naród już wie, że TK w niczym nie pomoże. Zapewne następnym krokiem będzie „wygaszanie” tej instytucji.

antyuzurpator
antyuzurpator

Chyba jednak pis nie wygasi. Jeśli przegrają, to będzie to organ do seryjnego utrącania ustaw naprawczych jako „niekonstytucyjne”. Chyba, że nowa władza poradzi sobie ze skróceniem kadencji niektórych członków tzw. TK.