Panie Duda, „milcz waść, wstydu oszczędź”

Panie Duda, „milcz waść, wstydu oszczędź”

Prezydent części Polaków wziął udział w narciarskiej imprezie charytatywnej w Zakopanem.

Cel jej szczytny, bo zebrane pieniądze będą przekazane fundacji Handicap Zakopane, zajmującej się sportową rehabilitacją osób niepełnosprawnych.

Nie do konca było miło i przyjemnie.

Najpierw dwóch przedsiębiorców próbowało przekazać mu dwie „ciupagi hańby”, symbol zniszczonego lockdownem biznesu. Na jednej umieszczony został cytat z kampanii prezydenckiej: „Polityka dla Godności, dla Rodziny, dla Polski„, a na drugiej: „tymczasem bankructwa, bezrobocie, ubóstwo, upadek przedsiębiorstw, brak realnej pomocy, kłamstwa medialne, mydlenie oczu„.

Nie dane jednak było im się spotkać z prezydentem. Przez dwie godziny czekali na niego przy kolumnie rządowych samochodów, ale auta odjechały bez Dudy. Przedsiębiorcy są przekonani, że „uciekł przed nami jak premier Morawiecki przed rolnikami„.

Potem pan Duda wpadł w ręce reportera TVN24, który zapytał go, co sądzi o sprawie Obajtka.

Duda odpowiedział krótko: „Wydaje mi się, że jest dobrym prezesem Orlenu i bardzo dobrze sobie radzi na tej funkcji (…) Najważniejsze, żeby firmą dobrze zarządzano, a w tej kwestii akurat wszystko dobrze się dzieje, z tego co widać”.

Faktycznie?

Nie jest ważne, co to za człowiek, jaki smród się za nim ciągnie, co sobą zaprezentował w „taśmach prawdy”, bo najważniejsze to, że DOBRZE ZARZĄDZA Orlenem.

I coś takiego mówi Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej?

Ktoś, kto powinien stać na straży prawa. Ktoś, kto powinien być wzorem i swoją postawą pokazać Polakom, jaki system wartości mają reprezentować jako naród.

A że opozycja się czepia, no cóż…”opozycja zawsze będzie stawiała różnego rodzaju zarzuty„, bo taka jej rola.

Nie ma co, błysnął Duda swoją wypowiedzią niezwykle inteligentnie.

Hm, a może musiał tak powiedzieć, bo fundacja Handicap, organizator tej narciarskiej imprezki, w któej Duda wziąłudział, użytkuje i remontuje za państwowe pieniądze dworek Daniela Obajtka” (tak twierdzi Bianka Mikołajewska, dziennikarka OKO.press), a jej prezeska jest powiązana z instruktorem narciarskim, od którego ministerstwo zdrowia kupiło niespełniające wymogów maseczki za 5 mln zł. Może więc nie wypadało mu inaczej zareagować?

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska

Źródło: onet.pl/ gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aga
Aga
7 marca 2021 14:31

Przeciez Duda jest niesprawny intelektualnie!

Rafapon
Rafapon
7 marca 2021 17:47
Reply to  Aga

Raczej jest wystarczająco sprawny intelektualnie. Wystarczająco z punktu widzenia tego, kto go umieścił w pałacu prezydenckim, i z punktu widzenia obowiązków, czyli umiejętności podpisywania dokumentów w odpowiednim miejscu.

Dron
Dron
7 marca 2021 14:46

Polskie „Bez litości 3” – śmietnik historii dla pad to najwłaściwsze miejsce.

Marek
Marek
7 marca 2021 14:50

Pani Tamaro, użyła Pani tego cytatu w tytule raczej nietrafnie :/