Dulkiewicz: „Panie Premierze cieszę się, że od dziś każda polska rodzina jest świętością. Dziękuję w imieniu rodzin Adamowicz, Bodnar, Brejza…”

Czy Morawiecki może już się szykować do "odstrzału"?

Mateusz Morawiecki zabrał głos ws. plotek na temat syna Beaty Szydło – młody ksiądz oskarżany jest o romans z nastolatką i… zrobienie jej dziecka. Pisaliśmy o tej sprawie w artykule „Morawiecki broni Szydło i „jej najbliższych” – „Rodzina rodzinie nierówna. Ta pisowska ma prawa, inne nie…” Do komentarza premiera odniosła się prezydentka Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.

 

Morawiecki twierdzi, że publiczne stawianie oskarżeń jest „haniebne”; polityk powołuje się przy tym na „świętość rodziny”. „Ataki na Beatę Szydło i jej najbliższych są haniebne i absolutnie niedopuszczalne. Rodzina jest i pozostanie w Polsce świętością. Dlatego wykorzystywanie jej do walki politycznej budzi odrazę. Wierzę, że autorzy tych fake-newsów i manipulacji poniosą konsekwencje” – napisał na Twitterze przedstawiciel Zjednoczonej Prawicy.

Komentarz Morawieckiego został opublikowany niedługo po tym, gdy pełnomocnik syna Beaty Szydło opublikował oświadczenie w tej sprawie. Podkreślił w nim, że Tymoteusz Szydło „nie został ojcem”, a informacje na temat jego ojcostwa są „nieprawdziwe” i „zniesławiające”.

 

Na temat ks. Tymoteusza wypowiedziała się również osoba z zupełnie przeciwnej strony barykady, a mianowicie Aleksandra Dulkiewicz. Prezydentka przypomniała, że Morawiecki nie stawał w obronie innych osób, które padły ofiarami zmasowanego hejtu, chodziło o Magdalenę Adamowicz, Adama Bodnara, Krzysztofa Brejzę, Donalda Tuska i Andrzeja Rzeplińskiego.

Panie Premierze, cieszę się, że od dziś każda polska rodzina jest świętością dla pana, pana formacji politycznej i podległych wam mediów. Dziękuję w imieniu rodzin Magdaleny Adamowicz, Adama Bodnara, Krzysztofa Brejzy, Rzeplińskich, Donalda Tuska, swoim własnym i wielu innych!” – przyznała na swoim Twitterze.

Na komentarz Morawieckiego zareagowała także europosłanka Róża Thun (PO). „Może podrzucić Panu, Panie Premierze, kilka przykładów ataków na mnie i moich najbliższych? Są takie które pochodzą z Pana środowiska. Pooburza się Pan troszkę?” – odpisała mu przedstawicielka opozycji.

Tymoteusz Szydło został księdzem w 2017 r. Syn byłej premier zawnioskował niedawno o bezterminowy urlop – według części internautów ma to związek z jego domniemanym ojcostwem.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jolanta
Jolanta
23 października 2019 16:14

Dlaczego dopiero teraz- po kilka tygodniach,jak ten news krąży w sieci sie wypowiada zarowno rzecznik rodziny jak i PMM.??
Pewno dlugo myśleli jak wybrnąć z trudnej sytuacji…

HerodAntypis
HerodAntypis
23 października 2019 17:07

Wszyscy Polacy to jedna rodzina tylko w disco polo.

Marek
Marek
24 października 2019 10:41

Morawiecki nie dopowiedział że chodzi mu o rodziny polityków PiS tylko te są „świętością”, te polityków opozycji już nie są. To takie typowo PiS-owskie podejście w oku przeciwnika widzisz źdźbło we własnym nie widzisz belki, albo jak to mówił sienkiewiczowski Kali ” Jeśli ktoś Kalemu zabrać krowy to jest zły uczynek. Dobry, to jak Kali zabrać komuś krowy” Chociaż w tym przypadku nałezało by użyć : Nie czyń bliźniemu co tobie niemiłe. Ale w PiSie tak nie potrafią ważny jest cel czyli władza a środki nie ważne jakie byle tylko opluć przeciwnika i jego rodzinę. Dostało się i rodzinie Szydło i teraz mamy wrzask o świętości rodziny

Język polski
Język polski
25 października 2019 07:50

Proszę nie drwić z Pani Dulkiewicz pusząc „prezydentka” . FUNKCJA PREZYDENTA jest „Unisex”. Jsk byście pisali gdyby Andrzej Duda BYŁA KOBIETĄ?

mirec
mirec
27 października 2019 20:54

hej ! hejterzy „kodziarscy”, ja pamietam wasz hejt, jeszcze przed ministrowaniem tego od „zero tolrancji w szkole”… plucie na ludzi, ktorzy nie sa od was sprawia wam niezla podniete… a wystarczylo szanowac sie nawzajem… zamiast hasel: „PiS to dno”, lub „karly”, „kaczysci” mozna bylo pokojowo, … ale wtedy palikocik byl glaskany po pupci, ze nazywal sp. Lecha Kaczynskiego alkoholikiem, lazil ze swinskim ryjem po waszej „tusk vision network” wtedy to nie byl hejt, tylko mowa pokoju… teraz jak sie z teczowymi doigraliscie obrazajac ludzi wierzacych, ich symbole i swietosci to nagle… „bo nas bijom… prosem pani”… i sie obraziliscie bo spoleczenstwo wam pokazalo srodkowy palec… i powiedzialo „won” ciamajdy… spoleczenstwo nie chce waszych wyzwisk, waszego opluwania przeciwnikow politycznych, waszych palikotow, ryskow petru, jachir, brejzow i budek… i innych opluwajacych i sie obrazajacych… spoleczenstwo chce spokoju i pokoju… wiec dajcie temu spoleczenstwo spokoj i zajmijcie czyms pozytecznym zamiast obrazac i robic zamet… np zrobcie akcje wysylania kartek pocztowych do walesy, zeby przestal siebie i Polske osmieszac, zreszta was tez osmiesza swoja ignorancja… pozdrawiam myslacych