Panie premierze Morawiecki jak Pan śmie (…) wysuwać takie oszczerstwa?

Szumowski w rządzie, koalicjanci po jednym resorcie i mniejsza liczba ministerstw

„Składam doniesienie o niszczeniu dobrego imienia Polski” – napisał na Twitterze Wojciech Sadurski. „Ob. M Morawiecki wczoraj w Nowym Jorku publicznie ogłosił, że w Polsce nadal orzekają sędziowie stalinowscy, a także winni skazywania dziecięcia Morawieckiego w stanie wojennym i głęboko skorumpowani. Co na to Prokuratura?” – zapytał profesor, po skandalicznej wypowiedzi szefa PiSowiskiego rządu na Uniwersytecie w Nowym Jorku.

Środowisko sędziowskie jest oburzone słowami Morawieckiego, a internauci okrzyknęli go certyfikowanym kłamcą roku.

„Panie premierze Morawiecki jak Pan śmie opowiadać takie banialuki, wysuwać takie oszczerstwa pod adresem polskich sędziów?” – napisał wzburzony adwokat Michał Wawrykiewicz, członek Inicjatywy „Wolne sądy”.

Premier udał się do Nowego Jorku, by promować Polskę i uczynił to w najgorszy ze sposobów. Uniwersytecka debata dotyczyła zmian dokonywanych przez rządzących w sądownictwie. „Dla mnie to jest sytuacja, którą możemy porównać z Francją, z okresem post-Vichy, kiedy Michel Debré w 1958 roku i Charles de Gaulle kompletnie przebudowali system” – oznajmił Mateusz Morawiecki. Nie uwzględnił faktu, że Francja Vichy po klęsce armii francuskiej w 1940 roku, była państwem kolaborującym z hitlerowskimi Niemcami. Przypomnijmy, że premier jest historykiem z wykształcenia. Działa więc z pełną premedytacją.

Porównanie do państwa Vichy, po oskarżaniu sędziów o korupcję przelało czarę goryczy. „Jesteśmy porównywani do nazistowskich kolaborantów odpowiedzialnych za śmierć, za deportację siedemdziesięciu tysięcy Żydów” – ocenia Igor Tuleya, sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie.

„Proszę sobie wyobrazić tych wszystkich ciężko pracujących ludzi, którzy od ponad trzech lat słyszą bez przerwy tego typu zarzuty” – zwraca uwagę zniesmaczony rzecznik SN, sędzia Michał Laskowski.  „To jest naprawdę bardzo bolesne, niesprawiedliwe po prostu” – dodaje. „Te oskarżenia wracają za każdym razem, gdy PiS zmienia prawo. Teraz PiS pracuje już nad ósmą nowelizacją ustawy o Sądzie Najwyższym, która przewiduje między innymi możliwość, że prezesa Sądu Najwyższego będzie wybierał prezydent, co zdaniem opozycji i prawników łamie polską konstytucję” – podkreślił sędzia Laskowski.

/p/

Źródło: TVN24/Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
torquemadaewaMaciek123454321JaninaMariola Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aleksander
Aleksander

Morawiecki to notoryczny kłamca.Ma to w genech.Wypowiedź o sędziach to nie pierwszy przypadek wypowiadania oszczerstw poza granicami kraju.W 1981 roku miał 13 lat (urodzony w czerwcu 1968 r)-nie przesadzajmy więc z tą bohaterską działalnoscią opozycyjną.Pewnie rzucał kamieniami w milicjantów i sikał w majtki ze strachu jak uciekał..
Mały człowiek,szkoda słów.

Zwinka
Zwinka

Sędziowie powinni oszczercę pozwać.

Nutka
Nutka

A ja zapytam: co na to tzw. Reduta Dobrego Imienia i pan – nomen omen – Świrski???

Mariola
Mariola

Czy ten człowiek zatracił resztę rozumu!!! Jak śmie wypowiadać takie bzdety, twierdząc, że ma poparcie 85% Polaków?! Skąd te dane? Czy można tak bezkarnie ośmieszać nasz kraj?. Mam tylko nadzieję, że wkrótce go rozliczymy za wszystko.

Janina
Janina

Nigdzie na całym globie ziemskim nie ma takiego kraju, którego premier tak by obsrywał własnych Rodaków. Tak niegodziwego, zakłamanego, bezwstydnego premiera rządu Polska nie miała w całej historii !!! Powtarzam, w całej historii !!!

Maciek123454321
Maciek123454321

Hitler robił to samo, najpierw lżył i szczuł, a potem wsadzal do obozów. Pozostały na stanowiskach kreatury bez mrugnięcia okiem skazujące ludzi na śmierć. W stalinowskiej Polsce było tak samo.

Maciek123454321
Maciek123454321

To ja porównam rządy PiS-u do okupacji. Jeżeli Morawieckiemu wolno, to czemu mnie nie wolno? Jejku, jeszcze pół roku tego pisuarowego koszmaru. Słowo daję, jeśli PiS w październiku dostanie w dupę, urżnę się z radości. Cholera, nie mogę, będę pilnował, żeby nie sfałszowali wyników wyborów, będę w komisji……..

ewa
ewa

Przecież on specjalnie tak gadał aby było o czym mówić Przecież jego nikt na świecie nie słucha nikt poważny z nim nie rozmawia Jak zaczyna kłamać to zwraca uwagę I O TO CHODZIŁO

torquemada
torquemada

Ten klan morawieckich ma w swych dokonaniach wiele podłości, jak m.in. rozbijanie prawdziwej Solidarności przez starego morawieckiego!
Wiele wypowiedzi młodego to stek obelżywych inwektyw i kłamstw godzących w polska rację stanu!