„Panie Zbyszku, proszę przeczytać Konstytucję”, czyli Ziobro mówi o Trybunale Stanu dla marszałka Grodzkiego!

Nowela kodeksu postepowania karnego, a w niej kolejny haczyk...ku chwale obozu władzy

Zbigniew Ziobro w przyjaznym dla siebie środowisku, czyli w TVP Info, mówił, co chciał i oczywiście prowadząca rozmowę Ewa Bugała mu nie przerywała. Rzucał więc oskarżeniami, atakował bez opamiętania marszałka Senatu, Komisję Wenecką i sędziów.

 

Zacznijmy od Komisji Weneckiej – według Ziobry „świadomie złamała swój statut”, przyjmując zaproszenie marszałka Grodzkiego. – „To pokazuje, że jej przedstawiciele są zaangażowani w polityczną grę, nie są bezstronni. Komisja Wenecka przyjechała do Polski ze z góry założoną tezą” – uważa Ziobro.

Zdaniem ministra sprawiedliwości, marszałek Grodzki powinien ponieść za to konsekwencje. – „Na pewno jest kwestią do rozważenia odpowiedzialność prawna, jeśli chodzi o Trybunał Stanu” – stwierdził Ziobro. – „Panie Zbyszku najpierw proszę przeczytać Konstytucję i zaliczyć prawo konstytucyjne” – skomentował jeden z internautów. A Patryk Słowik z „DGP” dodał: – „Rozumiem, że Ewa Bugała jako dziennikarka, a nie podstawka pod mikrofon, zwróciła ministrowi Ziobrze uwagę na to, iż marszałek Senatu odpowiada przez Trybunałem Stanu jedynie za niezgodne z prawem prowadzenie działalności gospodarczej…”.

 

Ziobro stwierdził jeszcze, że opinia Komisji, którą ma ona wydać w najbliższych dniach będzie opinią „paraprywatną”. A przypomnijmy, że dotyczyć ona będzie pisowskiej ustawy represjonującej sędziów. – „Ten dokument, który zostanie przygotowany będziemy traktować jako paraprywatny, nieoficjalny, nieformalny i niespecjalnie będzie nas zajmowała polemika z nim, ponieważ upatrujemy w nim dokumentu politycznego” – powiedział Ziobro.


No i na koniec „złote myśli” ministra sprawiedliwości o „Marszu Tysiąca Tóg”. Ziobro stwierdził, że sędziowie protestujący przeciw pisowskiej ustawie kagańcowej „wchodzą w politykę i wygłaszają hasła polityczne”. – „To jest zakłamanie, to jest hipokryzja, to jest walka o przywileje i walka z naszymi zmianami” – powiedział Ziobro.

bt

Źródło: tvpinfo.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dociekliwy
Dociekliwy
13 stycznia 2020 08:09

Już myślałem, że nakręcili „I kto to mówi” 4 , a to tylko kto to mówi „zero” Jednak wolę komedie id dramatów. A horrorów wręcz nie cierpię.

Zbyszek
Zbyszek
13 stycznia 2020 08:21

Takie normalne Wenezuelsko rosyjskie gadanie.

Zwinka
Zwinka
13 stycznia 2020 11:06

Brakuje tylko gadki o wrogu klasowym/kułaku/ rewizjoniście z Bonn. Wszystko to już było i powraca ze zdwojoną siłą. A Polak jak przed szkodą, tak i po szkodzie głupi.

Obserwator
Obserwator
13 stycznia 2020 15:39

Przykre,że tacy …… ( i tu by się chciało użyć mocnego słowa) kończą studia prawnicze!

Jantar
Jantar
13 stycznia 2020 17:07

I pisiorstwo przegłosuje TS dla prof. Grodzkiego. Mają większość w Sejmie i ręka im nie zadrży. A wtedy żegnaj opozycjo w Senacie, ustawa kagańcowa przyklepana i brak wyborów, co równa się zaciśnięciu nam pętli na szyjach. Oczywiście przy tym wszystkim natychmiast będziemy poza Unią, za to pod butem Watykanu, do czego dąży zarówno Kaczyński, jak i kościelni hierarchowie, co widać po świeżych wypowiedziach Rydzyka i biskupów, a także ogłoszeniu Jędraszewskiego „Człowiekiem Roku”.

A co do Konstytucji to Ziobro ją czyta i stosuje. Ale nie tą, która obowiązuje, która wg PiS i Kościoła jest „postkomunistyczna i lewacka”, a tą, która leży w szufladzie na Nowogrodzkiej.

Janusz
Janusz
13 stycznia 2020 19:58

Oglądałem przed chwilą TVP 1, chciałem zobaczyć czy mówią cokolwiek o WOŚP, nie mówią ale usłyszałem, że marszałek Grodzki chce walczyć z rządem namawiając Unię żeby zabrała Polsce dotacje. Zastanawiam się czy istnieje granica absurdu i podłości za którą PIS się nie posunie ale dochodzę do wniosku, że taka granica nie istnieje.

Ryszard
Ryszard
14 stycznia 2020 16:30

On naprawdę jest głupi. Ale pewnie tacy są potrzebni Kaczyńskiemu.