Państwo mafijne w natarciu

Państwo mafijne w natarciu

Ojciec chrzestny nakazał, że wybory mają się odbyć 10 maja i ma je wygrać kandydat rządzącej ferajny. Więc ferajna łamie Konstytucję i zmienia w nocy kodeks wyborczy. Przez internet!

Władza PiS ma coraz mniej zahamowań i właściwie już wcale nie ukrywa swej mafijno-przestępczej natury. Ojciec chrzestny nakazał, że wybory mają się odbyć 10 maja i ma je wygrać kandydat rządzącej ferajny, więc w środku nocy do specustawy zawierającej rozwiązania wspierające gospodarkę w kryzysie (jakość tych rozwiązań to temat na oddzielny komentarz) dorzucono zmiany w kodeksie wyborczym, pozwalające głosować korespondencyjnie osobom w wieku powyżej 60 lat oraz przebywającym w kwarantannie. Dzięki temu władza będzie mogła twierdzić, że wybory 10 maja nie zagrażają zdrowiu i życiu obywateli – jeśli ktoś jest w grupie ryzyka albo ma zakaz wychodzenia, to będzie mógł głosować z domu.

 

Koalicja Obywatelska dała się podejść i głosowała za projektem, tłumacząc, że przecież nie mogła zablokować całości specustawy, niosącej ratunek dla milionów pracowników, w których uderza kryzys. Moim zdaniem mogła i powinna była to zrobić, wskazując, że winę ponosi władza, która pod pretekstem pomagania obywatelom chce zrealizować swe mafijne interesy.

Polskie prawo stwierdza, że kodeks wyborczy nie może być zmieniony w okresie ostatnich sześciu miesięcy przed wyborami. Tak w przeszłości orzekł Trybunał Konstytucyjny i jego wyrok ma moc obowiązującą. Do 10 maja, kiedy rządząca szajka chce ponownie zainstalować na fotelu prezydenta swoją potulną marionetkę, zostało niespełna 50 dni. W dodatku przy wprowadzaniu zmian do kodeksów – w tym kodeksu wyborczego – obowiązuje specjalny tryb postępowania i niemożliwe jest skrócenie procedury. Tymczasem władza wepchnęła to rozwiązanie do kodeksu wyborczego w ciągu jednej nocy.

Nawiasem mówiąc, ta sama władza chciała też cichcem przepchnąć przepis, pozwalający prokuratorom nakładać na obywateli areszt domowy bez zgody sądu. Gdy sprawa się wydała i wybuchł skandal, projekt został wycofany. Trudno jednak mieć złudzenia – zorganizowana grupa zbójecka PiS prędzej czy później w tej czy innej formie wróci do tej idei, bowiem jej celem jest całkowite obalenie Konstytucji RP i zastąpienie jej autorytarną dyktaturą ojca chrzestnego.

Co dziś powinni zrobić obrońcy demokratycznego państwa prawa? Po pierwsze Senat powinien usunąć ze specustawy niekonstytucyjne przepisy. Teoretycznie ma na to 30 dni. Mógłby nie ulegać moralnemu szantażowi ani spodziewanej propagandowej nawale mediów PiS i maksymalnie odwlec uchwalenie specustawy, odsyłając ją do Sejmu pod koniec kwietnia. Wówczas do wyborów pozostałoby za mało czasu na wprowadzenie w życie wymyślonych przez PiS rozwiązań – osoba pragnąca głosować korespondencyjnie powinna to zgłosić komisarzowi wyborczemu 15 dni przed wyborami.

Tyle tylko, że władza, która obsadziła swoimi ludźmi media państwowe, przypuściłaby propagandowy szturm, przekonując obywateli: tracicie pracę, nie macie co do garnka włożyć, a opozycja blokuje ustawę, która ma nieść wam ratunek. Gdyby nie oni – wrogowie narodu, agenci zagranicy, obrońcy homoseksualistów i uchodźców – już dziś dostalibyście pieniądze do ręki…

Jest niestety niemal pewne, że rządzącym udałoby się w ten sposób skierować wściekłość zdesperowanych obywateli przeciw politycznym przeciwnikom. Tak więc zapewne to rozwiązanie jest nie do zastosowania.

 

Pewne jest natomiast, że należy wreszcie odrzucić pozory i przestać udawać, że uczestniczymy w normalnym życiu politycznym, w którym opozycja stoi naprzeciw normalnej władzy posiadającej demokratyczną legitymację. Należy wreszcie powiedzieć wprost, i to nie tylko w publicystyce, lecz z trybuny sejmowej: PiS jest władzą przestępczą. Polska wpadła w łapy mafii politycznej. A z przestępcami nie prowadzi się gry politycznej.

Jeśli więc wybory odbędą się 10 maja, demokratyczni kandydaci powinni całkowicie się wycofać. Owszem, PiS wstawi do Pałacu Prezydenckiego swoją marionetkę, lecz przecież i tak by to zrobił. Głosowanie w czasie epidemii, kiedy opozycja nie może prowadzić kampanii, jest farsą, której wynik jest z góry przesądzony.

W tej sytuacji kandydatury Kidawy-Błońskiej, Biedronia czy Kosiniaka-Kamysza tylko legitymizują mafijną dyktaturę ojca chrzestnego. Jeśli się wycofają, listek figowy zniknie i dla wszystkich – i w Polsce, i w świecie – będzie jasne, że mamy do czynienia z władzą  przestępczą i samozwańczą.

Wojciech Maziarski
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

34
Dodaj komentarz

avatar
20 Comment threads
14 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
26 Comment authors
AnjaZbigniewZiomaldaroop.malawski Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jantar
Jantar

Panie Wojciechu, ależ Jakubiak po to zgłosił swoją kandydaturę i po to pisowscy działacze zbierali mu podpisy już od stycznia, żeby wybory były legitymizowane, bo Kaczyński drobiazgowo wszystko zaplanował! I wiemy też już, że władza PiS od stycznia wiedziała, że epidemia dotrze też i do nas. Każde działanie PiS, każda najmniejsza wypowiedź, każdy gest polityków PiS, był drobiazgowo zaplanowany. No, może z wyjątkiem fucka Lichockiej – ona po prostu nie mogła się powstrzymać z radości, że „wszystko idzie zgodnie z planem”. Tak, Kaczyński i jego ferajna nie mają już żadnych zahamowań, ani skrupułów w przeprowadzeniu tego, co chcą. Jeśli dla… Czytaj więcej »

Anja
Anja

Jeśli wszyscy kandydaci się wycofają, a na ‚placu’ zostanie duda i jakubiak, to dopiero BĘDZIE autentyczna FARSA, w której nie wezmą (mama nadzieję) udziału pozostali kandydaci! W końcu i tak duda ma wygrać, więc ktokolwiek stanie do ‚boju’ i na kogokolwiek się zagłosuje, duda ma wygrać! I coś czuję, że rywale adriana zrobią mu ‚miłą’ niespodziankę i w ostatniej chwili wycofają swoje kandydatury. Tylko, żeby nie za wcześnie, bo jarek na bank jeszcze COŚ wymyśli 😉

Damian.POZ
Damian.POZ

Cała nadzieja w Senacie. Może też pod wpływem ofiar i rozmiarów epidemii któryś z rzadzących przejrzy na oczy !

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Niestety, jest jeszcze kilku innych „kandydatów”, którzy się nie wycofają.

Grzegorz
Grzegorz

Na placu boju pozostanie jeszcze Jakubiak – PiSowska ustawka i zdrajca demokratycznego państwa.

Ella
Ella

Mam wrażenie, że projektu ustawy nikt nie przeczytał przed głosowaniem. Po co więc darcie szat?

paragraf22
paragraf22

Na przeczytanie wrzutki o objętości 70 stron posłowie mieli 10 minut czasu. Potem było głosowanie.

Włodek
Włodek

A czy miał szansę przeczytać w całości?

Zbigniew
Zbigniew

Pisowski haker, bot, troll. Nie odpowiadajcie tej zmorze.

Andrzej
Andrzej

Od 2015 roku jest oczywiste, że PIS to mafia na usługach Rosji. Niestety mimo to pozostali politycy dla swoich korzyści biorą udział w destrukcji państwa. Czy robią to świadomie, czy z głupoty nie ma większego znaczenia.
Za dwa lata „zagłosujemy” za wyjściem z Unii, za kolejne dwa poprosimy Rosję o gospodarczą pomoc i otoczenie opieką.
To jest jasne od 2015 roku dla wszystkich tylko nie dla partii Kukiza, PSL,Lewicy i dużej części PO.

Rafał P
Rafał P

Listek figowy zniknie i pojawi się mały, ale sterczący …

Janina
Janina

O mafijnych poczynaniach tej szajki było przecież już wiadomo od bardzo dawna. Przestrzegał ś.p. Lepper, przestrzegał Palikot. Kto ich słuchał ? I teraz rzeczywiście pozostało tylko opozycji gremialnie wycofać się z tych pseudowyborów. Ich kandydaci zachowają chociaż twarz, bo i tak, cokolwiek by próbowali zrobić, Duda jest już postanowiony i „koniec balu panno Lalu”. To wycofanie i tak nie pomoże, bo pisiory przezornie podstawili jako kandydatów kilku figurantów (vide Jakubiak). Nikt już nie odwróci tego, co zostało ubiegłej nocy „przekręcone”. Dokonało się to , co sobie umyślił w swojej chorej mózgownicy WUC, a jego wredna roześmiana gęba na zał. zdjęciu… Czytaj więcej »

paragraf22
paragraf22

Wygrana Du.y NIE JEST przesądzona! Nie wolno odpuszczać do samego końca! Piłka jest w grze i nie można mimo wszystko poddać się walkowerem.
Jest inny sposóbna blokadę wyborów, a nawet dwa.
1. Samorządy w całej Polsce muszą stwierdzć, że nie są w stanie zorganizować komisji wyborczych i zbojkotować wybory.
2. Komisarze z komisji mogą w ostatniej chwili wycofać swoje kandydatury.

Janina
Janina

A od czego mają wojsko i Obronę Terytorialną ? A po co uchwalili zdalne głosowanie ? Nie ważne kto głosuje, WAŻNE KTO LICZY GŁOSY ! I tak szczerze mówiąc, niech sobie wybiorą tę marionetkę, niech piją to gówniane piwo, co go nawarzyli. Prawdę mówiąc nie życzę opozycji brania teraz tego chaosu na własne bary i odpowiedzialność. Nie rozumiem, po co im ten kłopot, o co tak walczą. Teraz !!!???

Ziorro
Ziorro

PiS to zło, bolszewia, mafia i zaraza. Rozliczymy ich, na pewno.

Zwinka
Zwinka

Serio ? Jak ?

majk
majk

pisowskie bydło będzie rozliczne przez głodnego i zmarzniętego suwerena, ale dla Polski będzie już za późno.

andrzej
andrzej

..i rozchorowanego suwerena.

greg
greg

Panie Żakowski a gdyby zechciał tak Pan swoje pióro wykorzystać do omówienia wcześniejszego głosowania podczas którego pańscy towarzysze z lewicy i ulubiony pański faworyt, aktualny kumpel Kukiza, załatwili lalkarzowi możliwość przegłosowywania wszystkich ustaw niezależnie od tego czy głosuje sam czy w towarzystwie swojego kota, bo resztę głosów załatwi mu równie niewielka jak on sam pani marszałek zarządzając zdalne obrady. Gdyby nie to glosowanie, to najprawdopodobniej pis by nie miał większości i tzw. tarcza musiałaby uwzględniać przynajmniej częściowo postulaty opozycji. A tak pańscy ulubieńcy załatwili nam PRL v. 2.0. To co zrobiła KO, to w takiej sytuacji, gdy pis zawsze będzie… Czytaj więcej »

greg
greg

Bardzo przepraszam p. Żakowskiego, prze pomyłkę wpisałem jego nazwisko, chodziło mi oczywiście o autora artyukulu, a więc p. Maziarskiego.. Jeszcze raz przepraszam.

Maciek123454321
Maciek123454321

Nie porównuj wpadek opozycji do bandyterki PiS-u. Umówmy się, że rządzą nami przestępcy, KRYMINALIŚCI na czele z małym hitlerkiem. Zresztą, chyba już niedługo PiS upadnie, a hitlerek popełni samobójstwo.

greg
greg

Bardzo przepraszam p. Żakowskiego, prze pomyłkę wpisałem jego nazwisko, chodziło mi oczywiście o autora artyukulu, a więc p. Maziarskiego.. Jeszcze raz przepraszam.

Zwinka
Zwinka

Już widzę, jak rezygnuje Kosiniak Kamysz…o innych nie wspominając. Przestańmy się oszukiwać… Jesteśmy w czarnej dupie, a w nocy dokonano prostackiego zaszycia odbytu, ot, tak zwyczajnie, szydłem i dratwą, bez cienia chirurgicznej finezji. Przepraszam za dosadność, ale czas na układne słowa typu: „nie ma naszej zgody na …, nie może być tak, że .. i tym podobne farmazony właśnie się skończył .
Ostatni gasi światło…

Marek
Marek

Albo jest pan idiotą albo prowokatorem . Właśnie uczestnicze w wyborach komunalnych w Monachium/druga tura/ caľkowicie korespondencyjnie. I nadmieniam,że Monachium nie leży w Zimbabwe.Te wybory to jest jedyny impreza dozwolona w tym mieście.

p.malawski
p.malawski

Zapomniałeś tylko o jednym drobnym fakcie. Ustawa pisowska pozwala głosować online tylko obywatelom powyżej 60-go roku życia więc piszący artykuł nie jest ani idiotą ani prowokatorem.
A po drugie wprowadzenie prawidłowo działającego systemu do głosowania online dla wszystkich przy tej władzy i tak krótkim czasie jest niewykonalne patrz zdalny system do nauczania dla dzieci.
Więc nie wiem kto tutaj jest „prowokatorem”

daroo
daroo

Chyba nie zrozumiałeś czytanego tekstu i ogólnie nie orientujesz się w sytuacji ,tu nie chodzi o sposób głosowania tylko o sposób w jaki zmieniono prawo wyborcze. BTW skoro głosujesz w wyborach w Monachium to co cię obchodzą wybory w kraju z którego się wypisałeś na własne życzenia, a na dodatek obrażasz ludzi których nie znasz

andrzej
andrzej

Świnia co dobrze się ma przy obfitym korycie to tak się utuczy, że żadną furtką z obory nie wylezie

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Głosowania drogą korespondencyjną nie da się w ciągu pozostałych do 10 maja 43 dni przygotować tak, aby mogło być przeprowadzone w sposób bezpieczny ze względu na epidemię i ze względu na integralność jego wyników. Głowę daję, że prawdziwym celem tej zmiany jest sfałszowanie wyników wyborów, ułatwione przez bałagan i niedopracowane procedury. Na urnie w lokalu wyborczym widać plomby i przy obecności mężów zaufania niełatwo podmienić karty wyborcze, a głosy można zawsze kazać przeliczyć ponownie. A głosowanie korespondencyjne jest anonimowe, więc nie ma sposobu sprawdzenia, czy głos oddał wyborca senior albo poddany kwarantannie, czy oddano głos za niego. Więc nie mam… Czytaj więcej »

szok
szok

Jednocześnie z przykrością informujemy, że w Sejmie w Warszawie zmarła zdalnie na wirusa władzy POLSKA DEMOKRACJA, która miała choroby współistniejące

Zwinka
Zwinka

I to, uwaga, młoda była …

Jerry
Jerry

Ależ ten konus jest wredny, głupi i zakompleksiony!

Rajo
Rajo

Ile to masek i kombinezonów?
319 mld 700tys zł

Na organizację tegorocznych wyborów prezydenckich, które odbędą się 10 maja, przewidziano 319 mln 700 tys. zł – poinformowała szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak. To ponad dwa razy więcej, niż przed pięcioma laty.

Jerry
Jerry

Kaczor beknie niechybnie za te knowania. Tylko trzeba sprawić, by opozycja była czujna. A niestety, jak dotąd… daje ciała.

Ziomal
Ziomal

Mam obsesję czy jest to prawdą, że PiS to zło wcielone a Karaluch to demon ?