Państwo reglamentuje szczepionki przeciw grypie

Chaos! Urzędnicy będą RĘCZNIE usuwać terminy zaszczepionych w majówkę

Z oficjalnych danych wiemy, że w ubiegłym sezonie na grypę zaszczepiło się w Polsce niewiele więcej niż 4 proc rodaków. W związku z trwającą pandemią coronawirusa chętnych do przyjęcia szczepionki w tym sezonie jest kilka razy więcej. Chcieć niestety nie oznacza móc – to dotyczy aktualnych możliwości zapewnienia szczepionki wszystkim chętnym.

 

Minister Zdrowia opublikował wczoraj wieczorem w  Dzienniku Urzędowym „obwieszczenie w sprawie ograniczenia w liczbie wydawanych w aptekach i punktach aptecznych szczepionek przeciw grypie” – czytamy na  tokfm.pl

Okazuje się, że od dzisiaj apteka może wydać jedną szczepionkę na 180 dni osobom powyżej 9 roku życia i dwie osobom poniżej tego wieku. Resort zdrowia wprowadza reglamentację trzech szczepionek, które w różnych wariantach tworzą listę 15 pozycji.

Dwie ze wspomnianych trzech szczepionek przeciw grypie objęte są refundacją. Jedna nie. Powyższe oznacza, ze państwo najprawdopodobniej będzie reglamentowało też dostęp do szczepionek nie objętych refundacją.

 

Działania Ministerstwa Zdrowia skomentowała posłanka PO Joanna Mucha twierdząc, że taka decyzja to błąd. Następnie dodała: „Dystrybucja szczepionek będzie przypadkowa. Nie wyobrażam sobie, żeby wszyscy pracownicy ochrony zdrowia czy osoby starsze nie dostały szczepionki”. W dalszej części rozmowy na antenie TOK FM polityczka stwierdziła: „Wiadomo, że szczepionek z całą pewnością zabraknie i to jest dramat. To jest naprawdę sytuacja, która jest nie do wytłumaczenia”. 

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Zdaniem wiceministra zdrowia Waldemara Kraski do kraju trafi, w kilku transzach, ok.2 mln szczepionek. Ten sam urzędnik poinformował, że: „dobiegają końca rozmowy na temat ewentualnych dalszych zakupów”.

Jeszcze mi w uszach brzmią słowa wypowiadane przez różnych oficjeli, którzy zapewniali, kilka tygodni temu, że każdy kto będzie chciał się zaszczepić na grypę zrobi to bez problemu..

/as/

Źródło: tokfm.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
18 września 2020 11:52

Jak to powiedział jeden z pisowców (zapomniałam, który): „Społeczeństwo się odmłodzi.”. W końcu czytam właśnie, że ZUS nie ma kasy na emerytury. Minister powiedział w wywiadzie, że za kilka lat emerytura będzie wynosić 24% ostatniej pensji. No więc wszystko pasuje.