Papież Franciszek przyjął rezygnację arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia

Czy będzie kara za grzechy arcybiskupa Głódzia?

Stolica Apostolska poinformowała o przyjęciu wczoraj w nocy rezygnacji i o wyznaczeniu Jacka Jezierskiego na nowego administratora archidiecezji gdańskiej – do czasów wyboru nowego ordynariusza. Decyzja papieża związana jest z wiekiem arcybiskupa Głódzia, który właśnie przechodzi na emeryturę.

 

Arcybiskup Głódź święcenia otrzymał w 1970 r., w 2004 r. został ordynariuszem Diecezji Warszawsko-Praskiej, a 17 kwietnia 2008 r. – arcybiskupem metropolitą gdańskim. Przez 13 lat był biskupem polowym Wojska Polskiego. Wokół jego osoby nagromadziło się wiele kontrowersji i złych opinii.

W 2015 r. grupa duchownych spotkała się z nuncjuszem papieskim w Polsce i poinformowała go o zarzutach wobec arcybiskupa, m.in. o mobbingu, wyłudzaniu pieniędzy i lekceważeniu przestępstw seksualnych dokonanych przez księży.

 

Rok później przedstawiono nuncjuszowi osiem spisanych świadectw – niestety, bezskutecznie. Biskup może liczyć na 14 tysięcy złotych podstawowej emerytury plus liczne dodatki. Wszystkie dodatkowe koszty – mieszkania i opieki medycznej pokrywa diecezja.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Zastępujący go Jacek Jezierski jest o 4 lata młodszy od emerytowanego arcybiskupa. Od 2014 r. jest biskupem diecezji warmińskiej. W swoich pracach poświęca wiele uwagi sprawom społecznym i godności człowieka.

/ep/

Źródło:wo.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek Doliński
Jacek Doliński
13 sierpnia 2020 14:56

Tak jak pisałem kilka tygodni temu – krzywdy Głodziowi nie zrobili. Pozwolili mu spokojnie doczekać na stanowisku do emerytury.

Zwinka
Zwinka
13 sierpnia 2020 19:11

I będzie sobie dziadyga dalej wiódł luksusowe i próżniacze życie. Włos mu z głowy nie spadł.