Papież wysłał do Polski speca od pedofilii w Kościele

Papież wysłał do Polski speca od pedofilii w Kościele

Papież Franciszek wysyła do Polski swojego arcybiskupa Charlesa Scicluna, wieloletniego „specjalistę” Stolicy Apostolskiej do walki z pedofilią w Kościele. Tego samego, który w zeszłym roku sporządził dla niego dokument dotyczący sytuacji w Chile.

W rezultacie doszło do dymisji 34 tamtejszych biskupów.

Kilka dni temu Franciszek przedstawił nowy dokument ustanawiający normy ws. zgłaszania nadużyć seksualnych, a Scicluna mówił wprost: „nikt w Kościele nie stoi ponad prawem”, „biskupi są na służbie ludzi” i „jeśli wyrządzają zło, trzeba to zgłosić”.

W lutym tego roku arcybiskup uczestniczył w pracach komitetu organizacyjnego pierwszego w historii Kościoła watykańskiego szczytu dotyczącego ochrony nieletnich i walki z pedofilią.

„Wierzę, że na najbliższym spotkaniu powołane zostaną specjalne jednostki, watykańskie task forces, które przeprowadzą audyt w diecezjach i pomogą episkopatom realizować wytyczne do walki z pedofilią” – oświadczył wtedy w rozmowie z „Tygodnikiem Powszechnym”.

Decyzja o wysłaniu do Polski Scicluny zapadła już w zeszłym roku. Dziwnym zbiegiem zdarzeń potwierdzono ją po premierze filmu braci Sekielskich „Tylko nie mów nikomu”.

/p/

Źródło: naTemat

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
JaninaMaciek123454321Zwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

W Chile czyściciel zarekomendowal 34 dymisje, czyli całą czapę, a z informacji wynika, że papież przyjął…osiem. Pożyjemy, zobaczymy.

Maciek123454321
Maciek123454321

Przyjeżdża Wielki Inkwizytor robić Wielkie Sprzątanie. No cóż, pisiorki, proszę o odpowiedź, czy abp Scicluna też jest wrogiem kościoła?

Janina
Janina

Jakże daleko nam do cywilizacji europejskiej, do takiej najzwyczajniejszej sprawiedliwości i przyzwoitości. Polacy bardzo się różnią od innych nacji i to zdecydowanie in minus. Od wieków słyniemy z „gorących głów”, słomianego zapału, kłótliwości i przerostu własnego ego. Skąd się wzięło powiedzenie, że „Polak mądry po szkodzie”? Nasza historia zawsze była trudna, w większości pod obcym dyktatem, wiecznie w walce o niezależność, smutna, krwawa. To musiało uwidocznić się w naszych genach. Po 1989 r. była szansa na całkowitą odmianę, od lat pokój, nie było wrogów, a przeciwnie, Europa i Świat bardzo nam sprzyjały. Jednak te nasze narodowe przywary się odezwały i… Czytaj więcej »