Paralizator – broń PiS

Pod parasolem ochronnym PiS zawsze bezpiecznie

Nie jest to wcale łatwa metafora dotycząca PiS, acz partia Kaczyńskiego w naszej historii zasługuje na szczególnie złą ocenę. Poznaliśmy ich w latach 2005-2007 – i niczego się nie nauczyliśmy, więc po 2015 roku zwiększają dawkę swojej władzy. PiS nas paraliżuje. Językiem, polityką i dosłownie paralizatorem – w tym ostatnim wypadku do ostateczności – do śmierci.

Paraliż językiem to domena prezesa Jarosława Kaczyńskiego. On jest wytwórcą jadu: gorszego sortu, elementu animalnego, gestapo. Słownik jadu prezesa to byłby całkiem pokaźny wolumen, nie staram się nic z niego zapamiętać, lecz prezes i jego akolici co rusz nam przypominają. Nigdy się nie nazwałem gorszym sortem, gdyż mam szczególną wrażliwość językową.

Nie przyznaję więc prezesowi prawa do nazywania mnie. Jestem przeciw przyjmowaniu na siebie roli ofiary „gorszego sortu”. Wolę tę dziecięcą (wrażliwość dziecka) odpowiedź: kto się przezywa, sam się tak nazywa. I zawsze tak radzę innym. Kaczyński jest kobrą w swoim pisowskim wężowisku.

Sparaliżowana została polska polityka zagraniczna, spadliśmy we wszelkich rankingach i jesteśmy fatalnym partnerem dla niedawnych naszych przyjaciół. Tego w kraju nie widać, wystarczy jednak poczytać tytuły w zagranicznych mediach, nawet przy pomocy googlowskiego tłumacza.

PiS uczynił z Polski państwo „gorszego sortu”. Wstali z kolan, aby paść na twarz, a w zasadzie na rozum. Padł rozum polityczny. Szczególnie trudny do odzyskania, gdyż ktoś zyskuje naszym kosztem, oddajemy pole i odzyskać je nie będzie łatwo, w stosunkach międzynarodowych nawet między przyjaciółmi grozi to konfliktem.
Ostatnie w kraju perełki – sparaliżowana została piosenka. Jak to możliwe? Przedstawicielom tego show biznesu chcieli odebrać głos, osobowość. Kobiety zachowały się wspaniale. Dla Kayah, Nosowskiej, Rodowicz winno się pisać pieśni. Nie dały się sparaliżować, acz padł festiwal w Opolu.

Jacek Kurski w dawce jadu dorównał prezesowi, uśmiercił dla PiS Opole. Tak właśnie trzeba. Nie przyjmować na siebie jadu, niech sami siebie paraliżują, unieruchamiają, przyjdzie taki moment, że zabuksują się, oniemieją i wyjmiemy im z rąk insygnia.

Naszą bronią jest nie dać się. Tytułuję ten felieton „paralizator – broń PiS”. Nie jest to nadinterpretacja. Przypadek na komisariacie  policji we Wrocławiu jest znamienny. Wystarczy wejrzeć głębiej, aby się przekonać, że śmierć młodego chłopaka ma wszelkie znamiona pisowskich metod.

Ten paralizator był w rękach konkretnych policjantów, lecz politycy PiS zrobili z niego użytek polityczny. O śmierci Igora Stachowiaka wiedzieli Mariusz Błaszczak i jego zastępca Zieliński. Nic się nie stało szefowi komisariatu, a wręcz przeciwnie – awansował na wiceszefa komendy miejskiej we Wrocławiu.

Tak PiS uzależnia od siebie ludzi, masz krew na rękach, jesteś nasz. Taki komendant policji nie odmówi, aby wydać rozkaz pałowania demonstrantów, a może nawet rozkaz do czegoś o wiele gorszego niż użycie paralizatorów. Ten wrocławski paralizator użyty ze skutkiem śmiertelnym to charakterystyka władzy PiS. Paraliżowanie poprzez zastraszanie, oplucie jadem, a w razie czego sięgnięcie po ostateczne rozwiązanie.

Waldemat Mystkowski
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

18
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
13 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
JSCGekonJacekVIPeraMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jan
Jan

Autorowi nie podoba się nazywanie „kogoś gorszy sort”… ciekawe czy tak samo nie podoba mu się nazywanie prawicowców faszystami?

Hiszpan
Hiszpan

Nazywanie rzeczy po imieniu nie jest złe. Radykalna prawica to przecież faszyści, radykalna lewica to bolszewicy. Prosty medialny podział. Gorszy sort to raczej epitet. A temacie paralizatora….. lotnisko w Kanadzie i potraktowany nim Polak…….. . Przekaz medialny mediów publicznych nie mówił nic o nieszkodliwości działania paralizatora. Wielbicielom PIS-u proponuję zakup takowego urządzenia i wielokrotne pieszczoty………ku zdrowotności.
Jan… Jan z Teczką….. Jan z Kolna…….. zabawne skojarzenia z członkami komisji?..

Wiśnia
Wiśnia

A mnie się kojarzy z głupim Jasiem.

Jan
Jan

Widzę, że kolega leki odstawił;)

Hiszpan
Hiszpan

A troll nie?

JSC
JSC

No cóż… prawicowcy to nie tylko faszyści i naziści, tak samo jak nie wszyscy lewicowcy to sowieci.

Maciek123454321
Maciek123454321

Widzę, że znów próbujesz tutaj trollować. A czy pamiętasz, Jasiu, kiedy zaczęto nazywać prawicowców faszystami? Brawo Jasiu, dokładnie wtedy, kiedy Kaczyński nazwał nas „najgorszym sortem donosicieli”. Skończyły się próby odpowiadania na chamstwo i obelgi pisowe grzecznością i uprzejmością. To was tylko rozzuchwala. Tu i ówdzie balonik PiS-u pęka. A to Mistrale, a to 27:1, a to niejaki radny Piasecki, kat własnej żony, a to lex Szyszko, A to Wacio Berczyński, a to Misio-pisio… itd. itd. Za każdym razem z takiego pęknięcia wypływa gówno. Naprawdę kiedy ten balon całkiem pęknie, dopiero wtedy dowiemy się tak naprawdę, jak olbrzymia ilość tego gówna… Czytaj więcej »

Jan
Jan

Po pierwsze nazywano ich tak już wcześniej. Po drugie nie przypominam sobie żadnych grzeczności ani uprzejmości? Po trzecie jakich was? Jarek nie był, nie jest i nie będzie moim idolem.

Gekon
Gekon

Daruj sobie te gadki, dzieciaku. PiS to najgorsze zlo, dzieje sie to samo co
w Niemczech gdy nazisci doszli do wladzy!!!

Hiszpan
Hiszpan

Kolejny Pyjas?. Oczywiście pisze o metodach „Milicji”, Prokuratury, Reżimowych Mediów i Władzy. Jak przeciętny obywatel ma jeszcze wątpliwości, że ta władza walczy z mitycznym układem, to ma problem. Trudno będzie udowodnić ,ze śp Ofiara, lub Jej Rodzina,to element Układu odrywany od koryta.
Zastanówmy się kto gdzie stoi. Kto stoi tam gdzie My stoimy i staliśmy, a po której stoi „dobra zmiana” i ZOMO.

JSC
JSC

Pyjas był czynnym opozycjonistą… a tu chyba takiej sytuacji nie ma. Oczywiście nie umniejszam tej tragedii.

Hiszpan
Hiszpan

Napisałem o fakcie śmierci i metodzie zamiatania pod dywan. Ciekawe, co powiedzieliby przed kamerami koledzy śp Pyjasa o pracy swoich aktualnych idoli i sponsorów ( ministrów rządu PIS odpowiedzialnych za pracę właściwych dla sprawy służb i instytucji)…..

Sławomir
Sławomir

Piotrowicz, uznawany i nagradzany funkcjonariusz reżimowej komunistycznej prokuratury jest wzorcem dla funkcjonariusza ziobro.

Hiszpan
Hiszpan

Oj dariusz, dariusz……. problemy z czytaniem ze zrozumieniem? Zmień forum, bo tu dla ciebie za ciasno. Brutalność Policji to problem, nawet w takich demokracjach jak w USA i ostatnio Francja. Nikt z Nas nie popiera bicia i chamstwa. Broń jako taka nie ma przynależności politycznej. Jest konkret: śmierć na komisariacie milicji, zamiatanie pod dywan na poziomie komend, prokuratury i ministerialnej. Skojarzenie : PRL wrócił. Z pis-owskim pozdrowieniem: uważaj na milicję, bo wpierw bije, a potem przeprasza. Ale tylko członków ..pewnej partii ( jak właściwy watażka partyjny i minister nakaże)

VIPera
VIPera

Paralizator? PIS ma dużo lepiej uzbrojoną bojówkę. Zresztą na policję ruska zmiana raczej nie liczy, tak jak na armię. Jednostkowe, chlubne wyjątki jak ten we Wrocławiu, nie gwarantują bezwzględnej lojalności całych formacji, nie dają pewności, że policja i wojsko, kiedy dostaną rozkaz, wystrzelają wrogów Fuehrera Polski. A takie WOT nie będzie miało wątpliwości, kto płaci 500 +, kto dał karabin do ręki i ładny mundurek, kto po 16 dniowym chlaniu na poligonie zafundował awansy oficerskie. Pisowskie SA zrobi, co Macierewicz i Kaczyński każą.

Jacek
Jacek

Tylko niech sobie przypomną jaką rolę pełniło SA w Nocy Długich Noży:)

Gekon
Gekon

Bardziej SS. Akurat kolesie z SS-Leibstandarte wylapywali i rozstrzeliwali wierchuszke SA.

JSC
JSC

Może nie zauważyłeś, ale na końcu zdania jest uśmieszek…