Parlament Europejski POTĘPIŁ zakaz aborcji w Polsce. PiS się wścieknie!

Morawiecki świętuje wypracowanie kompromisu: „Zrealizowaliśmy nasze cele”

Europosłowie przyjęli rezolucję potępiającą zakaz „aborcji eugenicznej” w Polsce. Rezolucję poparło 455 eurodeputowanych, przeciw było 145, wstrzymało się 71.

 

W zainicjowanym przez grupę Socjalistów i Demokratów (S&D) projekcie napisano:

Nieuzasadnione przekroczenie ograniczeń w dostępie do aborcji, wynikające ze wspomnianego orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego nie chroni przyrodzonej i niezbywalnej godności kobiet, gdyż narusza Kartę Praw Podstawowych, orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, liczne konwencje międzynarodowe, których Polska jest sygnatariuszem, a także Konstytucję RP”.

Twórcy rezolucji Parlamentu Europejskiego przyznali także, że antyaborcyjne orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego nie wyeliminuje w żaden sposób aborcji.  Aborcja, zdaniem lewicowców, po prostu zejdzie teraz do podziemia.

 

W pracach nad rezolucją S&D uczestniczyli też członkowie innych frakcji europejskich o profilu lewicowym lub centrowo-liberalnym, w tym m.in.: socjalliberałowie z Odnowić Europę, ekolodzy z Zieloni/Wolny Sojusz Europejski, oraz eurokomuniści ze Zjednoczonej Lewicy Europejskiej.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Oprócz centro-lewicy, rezolucję finalnie poparła chadecka Europejska Partia Ludowa, której członkami są m.in. Platforma Obywatelska oraz Polskie Stronnictwo Ludowe.

Wczoraj w PE odbyła się debata na temat rezolucji – przedstawiciele PiS przywoływali w jej trakcie absurdalne argumenty o III Rzeszy i Rosji Radzieckiej.

/nt/

Źródło: interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kundzia
Kundzia
26 listopada 2020 20:05

To co mówi i robi PE to pisiory maja w wielkim poważaniu. A czy mówiąc o III Rzeszy Kruk była trzeżwa czy nawalona?.

Agnieszka
Agnieszka
26 listopada 2020 21:19
Reply to  Kundzia

Zgadzam sie, ale pis nie jest silnirjsz niz Ue i jak nie dostana kasy o zacznie sie zebrzenie. Ta pisowska grupa przestepcza musi upasc, albo ipadnie przeznich nasz kraj.

Bart
Bart
27 listopada 2020 08:53

Oczywiście pisiory będą napinać pośladki, że nic ich to nie obchodzi. Ale po cichu trzęsą portkami,bo coraz bliżej do zakręcenie kurka z kasą. A tego im suweren nie wybaczy.