Partnerka Tarczyńskiego zasiada w radzie nadzorczej spółki z państwowym kapitałem. „Nie jest żoną”

Partnerka Tarczyńskiego zasiada w radzie nadzorczej spółki. „Nie jest żoną”

„Wyborcza” ujawniła, że partnerka Dominika Tarczyńskiego – Agnieszka Migoń od lipca ub.r. zasiada w radzie nadzorczej spółki Prema w Kielcach. Przedsiębiorstwo może się poszczycić tym, że udziały w nim posiada Agencja Rozwoju Przemysłu.

 

Sama Migoń jest przedsiębiorcą i prowadzi salony z luksusowymi markami odzieży. Jak podaje Onet: „W kuluarach nie brakowało głosów, że Agnieszka Migoń nieraz chciała zaistnieć w polityce. Kilka lat temu krążyły plotki, że znajdzie się na liście wyborczej PO, a później, że powalczy o fotel prezydenta Kielc. Nic takiego się jednak nie stało. Według innych nieoficjalnych źródeł to właśnie ona w głównej mierze sponsorowała kampanię wyborczą swojemu obecnemu partnerowi”.

Migoń jest ponadto wiceprezeską rady programowej Polskiego Radia Kielce.

Onet o komentarz poprosił rzeczniczkę PiS Anitę Czerwińską, która stwierdziła, że Migoń nie jest przecież żoną Tarczyńskiego… (sic!).

 

Członkiem rady nadzorczej Premy jest również m.in. Tomasz Zbróg – były pracownik prawicowego senatora Jacka Włosowicza. On sam próbował też sił jako radny gminy Mniów i powiatu Kielce oraz radny na sejmik województwa świętokrzyskiego. Zbróg robi też karierę w radzie nadzorczej wrocławskiego Anwilu.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Na początku miesiąca PiS deklarowało rozpoczęcie twardej walki z nepotyzmem.

/nt/

Źródło: onet.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
27 lipca 2021 12:23

Taki prawy katolik i na kocią łapę? Co na to proboszcz? 😉