Patryk Jaki: doktor Jekyll czy pan Hyde”

To nie jest możliwe, żeby Jaki był tylko jeden…

Patryk Jaki, kandydat na prezydenta Warszawy z ramienia PiS, swoją polityczną karierę rozpoczął bardzo wcześnie w rodzinnym mieście Opolu. Lubi mówić o czasach swojej młodości, podkreślając przy tym, że wywodzi się z blokowiska i w życiu nic nie przychodziło mu łatwo. „Była nas czwórka rodzeństwa – mówi w rozmowie z dziennikarzami Newsweeka – Mieszkaliśmy w zwykłym bloku. Chciałem być piłkarzem, ale zabrakło mi jednak talentu. Co do statusu rodziny? Byliśmy przeciętną rodziną, mieszkająca na dużym blokowisku.

Piłkarzem Jaki nie został, ale w wieku 21 lat wszedł na polityczną ścieżkę, zostając radnym Opola z list Platformy Obywatelskiej. Od tamtego czasu Jaki całkiem nieźle radzi sobie w polityce i jeszcze lepiej z niej żyje. Ustawia się zawsze w stronę, z której wieje wiatr. Pewnie dlatego z PO przeszedł do Solidarnej Polski, by w finale zasilić szeregi Prawa i Sprawiedliwości.

Jak podkreślają znajomi polityka, potrafi on przybrać odpowiednią do sytuacji postawę: „On jest układny wobec silnych. Wówczas podkreśla, że ma słabszą pozycję, „ma pod górkę”, „mainstream go tępi”. Ale gdy uzyska przewagę robi się bezwzględny.”  Wiele osób z politycznego podwórka Opola uważa, że Jaki w ciągu zaledwie kilku lat podporządkował sobie całkowicie miasto.

https://twitter.com/lis_tomasz/status/1005706235038126112

Wydaje się, że Jaki zmierza do obranego celu nie zwracając uwagi nawet na swoich kolegów. Wśród opolskich kręgów PiS krąży ulotka „Kadrowa ośmiornica Solidarnej Polski – Patryka Jakiego i pozostałych ‚kolesi’ w woj. Opolskim”. „Lista jest długa. Są na niej członkowie zarządów i rad nadzorczych spółek wchodzących do Grupy Azoty. Ojciec Patryka Jakiego Ireneusz, który został szefem miejskiej spółki Wodociągi i Kanalizacja. Ludzie z kierownictwa Elektrowni Opole, szefostwo Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, zakładów karnych, oddziałów PGNiG.” Pytany przez dziennikarzy o wspomnianą listę Jaki bagatelizuje sprawę: „Ciągle ktoś „produkuje” jakieś listy, na których są jakoby jacyś moi ludzie. To element walki politycznej. Część nazwisk jest dla mnie abstrakcyjna, nie znam tych ludzi. Ale nie przeczę, że zbudowałem drużynę ludzi, którzy dziś osiągają sukcesy na Opolszczyźnie. To dzięki nim, region rozwija się tak szybko jak nigdy.”

Kim tak naprawdę jest Patryk Jaki? To doktor Jekyll czy pan Hayde? Czy warszawscy wyborcy dadzą się nabrać na wizerunek swojskiego kolesia z blokowiska? Na pewno trzeba mu się bardzo uważnie przyglądać, pamiętając o tym co mówi i robi. Tym bardziej, że polityk jest niczym chorągiewka na wietrze. Jego punkt widzenia zależy od miejsca, w którym się znajduje. „Kiedyś był w stowarzyszeniu Stop Korupcji. Rysował z kolegami wykresy mające ilustrować nepotyzm lokalnej władzy. Dziś mógłby zrobić taki wykres o samym sobie.” – przypomina działacz Partii Razem, Michał Pytlik.

wb

Źródło: newsweek.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
bart Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
bart
bart

Jaki to taka weselsza i głupsza twarz PiS. Tu powie coś od rzeczy, tam zaserwuje kiełbasę. Pozornie niegroźny pajac.
Sęk w tym, że jest wiceministrem. No i kandydatem na ważne stanowisko