Patryk Jaki ma problemy z pamięcią?

Finał targów o miejsca na PiSowskich listach do PE

„Pan Kandydat wolałby tylko łatwe pytania ale dziennikarze to nie stojaki do mikrofonów! Panie Ministrze, nie tak to działa! Przynajmniej ja się na to nie piszę” – skomentował na Facebooku dziennikarz TVN24 Maciej Kluczka, pokrętną argumentację Patryka Jakiego, pretendującego do fotela prezydenta stolicy.

Kluczka poprosił bowiem Jakiego o komentarz do sondażu IBRIS dla Rzeczpospolitej, z którego wynika, że 62 proc respondentów uważa, iż kandydując na stanowisko prezydenta stolicy nie może równocześnie stać na czele komisji ds. reprywatyzacji. Zdaniem ankietowanych, powinien również zrezygnować ze stanowiska wiceministra sprawiedliwości.

„Jesteście w tej sprawie nieuczciwi” – odpalił Jaki, sugerując, że skoro pojawia się postulat rezygnacji z funkcji publicznych to uczynić to powinni wszyscy kandydaci. Również ci innych ugrupować politycznych. Czyżby zapomniał o swojej deklaracji sprzed roku złożonej na antenie radia Zet?

„W związku z tym apeluję: jeżeli Rafał Trzaskowski zrezygnuje z funkcji publicznej jaką pełni, czyli złoży mandat posła to wtedy ja złożę funkcję przewodniczącego Komisji Weryfikacyjnej. Ale żeby wszystko było równe to najpierw mój kontrkandydat, a potem ja to zrobię” – oznajmił Jaki.

Następnie dodał: „Czy pytał pan kiedyś Donalda Tuska, czy podczas swojej kampanii wyborczej zrezygnuje z funkcji premiera? Nikt z TVN24 nie zadał tego pytania Donaldowi Tuskowi” – mówił wiceminister.

Jaki zaproponował reporterowi nawet zakład. „Jeżeli przyniesie mi pan materiał, który pokazuje, że stacja pytała premiera Donalda Tuska, czy zrezygnuje z funkcji premiera na czas prowadzenia kampanii to ja wtedy rezygnuję z funkcji. Ale obawiam się, że takiego materiału nie ma – stwierdził Jaki.

„Czy TVN kiedykolwiek pytał Rafała Trzaskowskiego czy zrezygnuje z mandatu posła? – podsumował pytaniem rozmowę z reporterem Patryk Jaki.

/p/

źródło: wp.pl/ interia.pl, /TVP Info

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Wiśniagość Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
gość
gość

NAWET KOT PREZESA BYŁBY LEPSZYM PREZYDENTEM NIŻ byleJAKI

Wiśnia
Wiśnia

Szkoda słów