Patryk Vega: „Politycy celowo wypuścili z aresztu Bartłomieja Misiewicza, by zablokować w kinach mój film”

Twórca filmu „Polityka” pokpiwa z Misiewicza i jego pozwu: „Mam zegarek wart dwa razy tyle"

„Posiadam informacje z wiarygodnego źródła, że czołowi polscy politycy celowo wypuścili z aresztu Bartłomieja Misiewicza, by za pomocą jego osoby zablokować w kinach mój film” – informuje w mediach reżyser filmu „Polityka” Patryk Vega.

 

Twórca jest przekonany, że dla polityków w trakcie kampanii wyborczej oficjalna blokada tego filmu stanowiłaby „PR-owy strzał w kolano”.  Potrzebny był Misiewicz by dokonać tego w „białych rękawiczkach”.

Reżyser odwołał się do słów szefa KPRM, który wcześniej zapewniał, iż „w Polsce mamy tak rozwiniętą demokrację, że każdy może mówić co chce i że nie zablokują filmu „Polityka”. Niech zatem teraz odniesie się do tej kwestii” – dodał artysta.

 

Jak oznajmił w specjalnym nagraniu opublikowanym w Internecie swój apel skierował do „wszystkich, którzy szanują demokrację, wolność słowa, swobodę twórczą oraz do wszystkich instytucji, których zdaniem jest obrona tych praw”.

Chodzi o to, że były rzecznik i dyrektor gabinetu politycznego MON zobaczywszy opublikowane – kompromitujące go – fragmenty filmu złożył pozew cywilny o naruszenie dóbr osobistych. Domaga się m.in. miliona złotych zadośćuczynienia.

W postać przypominającą byłego pracownika MON wcielił się Antoni Królikowski. Widać go m.in. w scenie miłosnej z Januszem Chabiorem, którego charakteryzacja wielu może kojarzyć się z byłym ministrem obrony narodowej Antonim Macierewiczem.
W innej scenie Królikowski „wciąga kreskę” rozsypaną na ciele nagiej kobiety.

/p/

Źródło: naTemat

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
IrenaMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

To chyba niemożliwe, żeby zablokować premierę filmu. Zwłaszcza, jeśli skarżącym jest osoba prywatna. Poza tym to tylko wizja artystyczna, a nie ukryta kamera w sypialni. Poza tym, odium KAŻDEJ próby zablokowania tego filmu i tak spadnie na PiS, niezależnie od koloru rękawiczek. Natomiast to, że Patryk Vega liczy na to, że jego film zmieni wynik wyborów, jest raczej pobożnym życzeniem. Pisiory znacznie bardziej boją się „sześciopaku” Schetyny. Przypomnę – Wolność i demokracja/Wyższe pensje/Ochrona zdrowia/Program dla seniorów/Edukacja/Czysta woda i czyste powietrze. Nawet w środowisku koalicji nikt nie mówi, że film Vegi ma jakoś wpłynąć na wynik, ba, o filmie w ogóle… Czytaj więcej »

Irena
Irena

W takiej sytuacji należy pojsc sladem Tomka Sekielskiego. i puscic film w internecie …..ogladalnosc ponad 20 milonow widzow gwarantowana !!!