Patryk Vega w rozmowie z dziennikiem „Fakt” ujawnił nowe szczegóły filmu „Polityka”

Patryk Vega w rozmowie z dziennikiem „Fakt” ujawnił nowe szczegóły filmu „Polityka”

Ważnymi bohaterami filmu mają być premier (gra go Marcin Bosak) i ojciec dyrektor (w tej roli Zbigniew Zamachowski). Szef rządu zachowuje się w filmie niczym wasal potężnego duchownego.

 

Reżyser w wywiadzie zdradził również własną opinię na temat urzędującego premiera. „O premierze Morawieckim można powiedzieć wiele, ale na pewno nie to, że jest samodzielny. Jego relacja z ojcem Rydzykiem jest prosta i praktyczna: stały dopływ pieniędzy publicznych za głosy w wyborach” – przyznał w rozmowie z Faktem.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

„POLITYKA” – afera SKOKI WOŁOMIN! #politykapatrykvega #patrykvega

Post udostępniony przez Patryk Vega (@patryk_vega_official)

Ojciec dyrektor nie jest jedynym katolickim duchownym, który ma pojawić się w „Polityce”. Postać innego księdza grać ma… Tomasz Oświęcimski, aktor znany głównie z ról gangsterów i przestępców.

 

Vega, który wielokrotnie podkreślał swoją wiarę, w wywiadzie dla „Faktu” nie pozostawił na o. Rydzyku suchej nitki. „Na ojca Rydzyka już dawno nie patrzę jak na zwykłego zakonnika, kapłana bliskiego wiernych i ich codziennych spraw. To przede wszystkim biznesmen, zarządzający swoim imperium: od wód geotermalnych, przez wyższą uczelnię, po radio i telewizję. Tak dziwnie się złożyło, że to od przejęcia władzy przez PiS publiczne pieniądze popłynęły szerokim strumieniem do Rydzyka, a ministrowie są stałymi gośćmi w Toruniu”.

„Polityka” w założeniu ma ukazać ciemne strony polskiego systemu politycznego. Projekcja uderza we wszystkie strony sporu – zarówno w PiS, jak i w opozycję. Wśród oficjeli, którzy skrytykowali film Vegi, znalazł się sam prezes Jarosław Kaczyński. Adwokaci Antoniego Macierewicza i Bartłomieja Misiewicza zapowiedzieli z kolei postawienie reżysera przed sądem.

/nt/

Źródło: fakt.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Maciek123454321Tomasz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomasz
Tomasz

Sąd to się będzie należał nie dla Vegi ale dla tych popaprańców którym film w oczy kole. Misiewicz już ma sprawy , Macierewicz też zapewne próbuje uniknąć odpowiedzialności za brednie które doprowadziły do defraudacji milionów złotych (komisje , fachowcy smoleńscy , ekspertyzy ekspertyz i badanie wymysłów debila który zo tydzień podejrzewał kogoś innego o rzekomy zamach. Nic Vedze nie zrobią bo idąc do sądu sami na siebie ukręcą bata – to tylko takie straszonko. Wiadomo że im później sądy zajmą się tymi delikwentami z PiS-u tym dla nich lepiej .

Maciek123454321
Maciek123454321

I co z tego? Pisowski lud i tak uzna Vegę za agenta Brukseli, Makreli, Makarona i wstrętnego lewaka.