Patryk Vega zrobi film o prezydenturze Andrzeja Dudy

Patryk Vega zrobi film o prezydenturze Andrzeja Dudy

Film Patryka Vegi „Polityka” trafi na ekrany kin 6 września, a już pojawiają się informacje na temat kolejnego obrazu, który podobno reżyser poświęci prezydenturze Andrzeja Dudy.

 

Jak informuje „Super Express”, Vega zamierza przedstawić kulisy wyboru obecnej głowy państwa oraz pokazać przebieg tej prezydentury i nie ma to być – jak „Polityka” – fikcja inspirowana prawdziwymi wydarzeniami.

Film ma być gotowy wiosną 2020 r., czyli tuż przed wyborami prezydenckimi. Intencje reżysera są czytelne, a i on sam się ich nie zapiera.  „Kino jest w stanie modelować nasze zachowania. Jeśli mój film wzbudzi refleksję i spowoduje, że ktoś zagłosuje na innego kandydata w wyborach, to nie mogę sobie wymarzyć lepszej reakcji” – mówił Vega.

 

Mówiąc o zbliżającym się terminie premiery „Polityki” i bliskości wyborów do Parlamentu nie spodziewa się, by mógł on zmienić je w sposób totalny, „ale w tych wyborach znaczenie może mieć jeden procent. A tyle ten film jest w stanie osiągnąć” – uważa twórca.

Zależało mi, żeby odkryć, co kryje się pod fasadą. Kiedy polityk przychodzi na wywiad, przybiera przed kamerą maskę, gra kogoś, kim nie jest. Mnie zależało, żeby odkryć to, co kryje się pod spodem. Najciekawsze jest to, jak politycy zachowują się, kiedy kamera jest wyłączona” – mówił w rozmowie z WP Patryk Vega, opowiadając o swojej „Polityce”.

Vega nie ukrywa, że bohaterowie jego filmu są wzorowani na prawdziwych politykach, ale – co podkreśla – na ekranie nie usłyszymy znajomych nazwisk czy nazw partii politycznych. W przypadku kolejnego filmu może być inaczej.

/jp/

Źródło: se.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
BartRafał PGooolMarekHerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

O ja pie………. Będzie się działo…

HerodAntypis
HerodAntypis

Są dwie możliwości: albo na PiS-ie da się zarobić, albo PiS da zarobić. Inaczej kręcenie filmu o tej miałkiej osobie nie ma sensu.

Marek
Marek

A jaki gatunek? Komedia? Tragedia? Tragifarsa? Dramat socjologiczny bez happy endu? Tyle do wyboru konwencji, choć obawiam się czy film zdoła pobić rzeczywistość.

Goool
Goool

Dostosowany do jego odbiorców. Proponuję pornola ze sceną grupowego seksu podczas odczytywania konstytucji przez wszelakiej maści „demokratów”

Rafał P
Rafał P

Niestety, ale tych realiów, w jakich żyje Maliniak, przebić się nie da. Nawet gdyby w tym filmie występowało Ruchadło Leśne.

Bart
Bart

Najbardziej mnie bawi, że po „Botoksie” pisiarnia piała z zachwytu, jakie to moralne kino i jaki wspaniały jego twórca. No i w sumie mieli rację, bo sami są zaprzeczeniem moralności, więc kwestią czasu było to, że jakiś kasowy reżyser zajmie się zorganizowaną grupą przestępczą nazywaną PiS.