Paweł Juszczyszyn po raz kolejny postawił się rządzącym. Sędzia ukarał szefową Kancelarii Sejmu i grozi grzywną ministrowi sprawiedliwości.

Juszczyszyn: „Niezawisłość sędziowska wymaga stanowczości. Chodzi o Polskę - będę się bić dalej”

Popularny sędzia odwiedził Sejm, aby sprawdzić listy poparcia kandydatów do KRS. Wszystkie media zdążyły poinformować o wizycie Juszczyszyna, gdy nagle okazało się, że cofnięto jego delegację do Warszawy. Sędzia musiał wrócić do Olsztyna.

 

Paweł Juszczyszyn zdecydował więc o przesłuchaniu szefowej Kancelarii Sejmu Agnieszki Kaczmarskiej. Urzędniczka miała odpowiedzieć, dlaczego nie wykonała polecenia sądu i nie udostępniła list poparcia kandydatów do KRS.

Kaczmarska zignorowała sprawę. „Nie mogę się stawić jutro przed sądem, bo muszę uczestniczyć w Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych. Wysłałam usprawiedliwienie do pana sędziego, mam nadzieję, że zostanie uwzględnione. Nie lekceważę sądu” – poinformowała w czwartek.

 

Sędzia zdecydował o ukaraniu Kaczmarskiej dwiema karami grzywny po 3 tys. złotych. Stanowi to sankcję za nieudostępnienie dokumentów. Juszczyszyn podjął też stosowne działania względem ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

Szef resortu został wezwany do przesłania list poparcia kandydatów do KRS lub okazania ich oryginałów sądowi. Juszczyszyn podkreślił przy tym, że dokumenty mają być przesłane „bez jakiejkolwiek ingerencji w ich treści, w szczególności bez anonimizacji danych w nich zawartych”. Ziobro ma na to tydzień od dnia doręczenia postanowienia – w przeciwnym razie również i jemu grozi kara grzywny.

/nt/

Źródła: wp.pl, dziennik.pl, wnp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

20
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
MałypankracyHalszkateresaRadek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Obserwator
Obserwator

No toś się ziobro doczekał!- a tak apropos sędzia Juszczyszyn to twardy gość- wielki szacun!

ech
ech

Już raz zwracałem uwag, że pisze się A PROPOS a nie jak napisałeś z błędem. Zwrot jest z języka francuskiego i piszemy go właśnie tak i jeszcze z zaznaczonym akcentem nad „a”!

Radek
Radek

A tak á propos to co to ten uwag ? 🙂

pankracy
pankracy

bo nie ma się do czego przyczepić, rzep jeden

Mały
Mały

Kogo to obchodzi. Nie masz co pisac to nie pisz nic.

Mały
Mały

Aha. Pisze się uwagę a nie uwag hehe

Janik
Janik

Brawo Panie Sędzio Juszczyszyn, odwaga i determinacja Pana jest godna naśladowania.
O Panu historia będzie pamiętać!

Darek
Darek

Dokładnie! Pełne poparcie uczciwych Polaków stoi za Panem.

Ireneusz Lara
Ireneusz Lara

Sędzia Juszczyszyn nie wie na kogo się porwał. Kaczyński to człowiek który nie przyznaje się do błędów, a na dodatek jest to człowiek wypełniony nienawiścią, mściwy. Rozjedzie walcem Sąd Najwyższy, a Sędzia Juszczyszyn nie będzie już nigdy wykonywała zawodu prawnika.

MARCIN
MARCIN

Ty IRKU CZY TAM IRENO to jesteś slepy albo głuchy albo głupi albo z pisiorów

Ireneusz Lara
Ireneusz Lara

Wolałbym Irku. Ślepy albo głuchy na co? Miłego dnia, Marcin!

smętek
smętek

Wbrew wyobrażeniom trolla Pan Sędzia bardzo dobrze zna obecną sytuację w Polsce i świadomie podejmuje określone, dopuszczalne prawem, działania.

Ireneusz Lara
Ireneusz Lara

Mówi Pan wyobrażenia trolla? Po pierwsze gdzie Pan u mnie wyczytał, że sędzia podejmuje bezprawne działania. Po drugie od 5 lat PiS rozjeżdża walcem demokrację i praworządność w Polsce i to jest fakt, Chyba się Pan z tym zgodzi?

Ireneusz Lara
Ireneusz Lara

Przykro mi, że mój sarkazm połączony z obserwacją siły sekty Kaczyńskiego nie został zrozumiany. Czy nie widzicie, że prawo i sprawiedliwość, mądrość, przyzwoitość i miłość zostały przez Jarosława Zbawiciela rozjechane walcem? Kto wygrywa czwarte wybory? Demokracja czy narodowosocjalistyczny PiS? Ja zaś nie rozumiem Waszego hurraoptymizmu. Może mam depresję…

Roman
Roman

Prawidłowo, urzędnicy z PIS myśleli że są ponad prawem. Tak trzymać Panie Sędzio. Gratulacje za odwagę i determinację w walce o praworządność.

Temida
Temida

Jak to dobrze, że trafiła kosa na kamień……. Wielkie wyrazy uznania dla Pana Sędziego Juszczyszyna!
Może poszanowanie prawa „utrze nosa” tym niedouczonym, pisuarskim hunwejbinom!?
A z drugiej strony wyrażam obawy przed tym co jeszcze wymyślą ci łamacze demokracji?

smętek
smętek

Jeśli sędziowie (poza lizusami) będą stosowali zasadę „Prawo niech prawo znaczy a sprawiedliwość sprawiedliwość” , wtedy głęboka przepaść przed Kaczyńskim. Dla Pana Sędziego Juszczyszyna – wyrazy najgłębszego szacunku.

teresa
teresa

Mam nadzieję, że dla Ziobro, kończy się eldorado.

Halszka
Halszka

Ireneusz Lara, nie chce Pana obrażać,ale takie podejście może mieć tchórz, pisowiec albo ten,który nie rozumie jakie konsekwencje będzie miała bierność. Takie podejście mają Ci,którzy nie znają realiów Polski komunistycznej( być może Pana rodzinie w tamtych czasach dobrze się powodzilo ) albo wyznaje Pan zasadę: „niech się dzieje co chce”. Gdyby nie Ci,którzy poświęcili wiele lat swojego życia w walce o Wolną Polskę, dzisiaj takie osoby jak Pan nie mieliby szans wypowiadać się swobodnie na forum.Z za Zelaznej kurtyny nie przedostałoby sie to co ma Pan teraz.Prosze ,niech Pan zapozna się z historią naszego kraju,z historią powojenną ale tą prawdziwą,a… Czytaj więcej »

Halszka
Halszka

Panie Sedzio,wielki szacunek dla Państwa,za postawę, godną majestatu sędziowskiego.Madrość i odwaga,te.cechy powinny przyswiecać wszystkim ale w szczególności ,pelniacym pewne zawody czy wykonujących funkcję publiczne jak: lekarze,nauczyciele,prawnicy,służby mundurowe i oczywiście politycy.
Życzę dużo zdrowia i sił, bo najtrudniejsza walka,to walka z miernota,która myśli,że wszystko może.