Paweł Kukiz: PiS to partia bolszewicka

„Po co w ogóle Sejm, skoro i tak poseł musi zagłosować, jak chce tego wódz…”

„Jedyną metodą na odsunięcie takiej partii od władzy jest ulica, bo wszystkie instytucje są zawłaszczane”– powiedział Paweł Kukiz w Radiu Zet o Prawie i Sprawiedliwości, dowodząc, że w obecnej sytuacji w grę wchodzą wyłącznie rozwiązania siłowe. – „Dla mnie to nic innego jak partia bolszewicka. Nie mówię tego po to, by kogoś obrazić, ale by opisać szybkość zawłaszczania państwa przez partię” – stwierdził polityk.

W rozmowie z Konradem Piaseckim Kukiz nie chciał wypowiadać się na temat rekonstrukcji rządu PiS, bo ma – jak to określił – dość dywagacji. Uważa, że na czele rządu powinien stanąć Jarosław Kaczyński, choć kwestionuje jego predyspozycje fizyczne: wiek i kiepski stan zdrowia. Z drugiej strony, „Kaczyński powinien być premierem, by mocniej złapać frakcje, które szarpią się w PiS-ie” – powiedział Kukiz.

O samej partii rządzącej ma jak najgorsze zdanie. Wyraził je, komentując przebieg prac PiS nad nowymi ustawami o ordynacji wyborczej, Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. W tym kontekście Kukiz zaapelował do mediów, by relacjonując obrady komisji sejmowych lub parlamentu nie mówiły, że komisja lub Sejm coś robią, lecz że robi to PiS, bo cała reszta posłów głosuje inaczej w sprawie KRS, SN i ordynacji.

Jeśli chodzi o ordynację polityk nie ukrywał, że ma za złe PiS-owi dążenie do rezygnacji z jednomandatowych okręgów wyborczych, które są flagowym postulatem jego formacji. Powiedział, że politycy PiS w kuluarach sami przyznają, że zmieniają ordynację wyborczą po to, by wygrywać wybory tam, gdzie teraz przegrywają.

/jp/

źródło: naTemat, radiozet.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

12
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
3 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
Polka gorszego sortuIrenaZwinkaSobiepanSeb Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jacek
Jacek

(…)– „Jedyną metodą na odsunięcie takiej partii od władzy jest ulica, bo wszystkie instytucje są zawłaszczane”– powiedział Paweł Kukiz w Radiu Zet o Prawie i Sprawiedliwości, dowodząc, że w obecnej sytuacji w grę wchodzą wyłącznie rozwiązania siłowe. – „Dla mnie to nic innego jak partia bolszewicka. Nie mówię tego po to, by kogoś obrazić, ale by opisać szybkość zawłaszczania państwa przez partię” – stwierdził polityk.(…)
To co jeszcze robi w Sejmie?

Zbyszek
Zbyszek

PiS(b)

Waldemar
Waldemar

Widzę, że od siedzenia okrakiem na barykadzie rozbolała pewna część ciała… I chyba niewiele więcej z tych wywiadów wynika.

Zwinka
Zwinka

Kukiz znów wymyślił proch.

antyuzurpator
antyuzurpator

Czyżby przybudówka miała stać się „odbudówką”?
Zbyt piękne, żeby było prawdziwe.

Ted
Ted

Ani jedno ani drugie. On się nawet na przystawkę nie nadaje

Zwinka
Zwinka

Ależ nadał się, jak najbardziej. W chwili obecnej perystaltyka przesuwa skonsumowaną przystawkę w kierunku ostatniego odcinka układu pokarmowego. Sorry, Pawełku, taką mamy fizjologię.

Seb
Seb

Kukiz wytrzeźwiał po dwóch latach włażenia w kacze dup…sko posraniec

Sobiepan
Sobiepan

A pol-tatarzyn Kukiz, to zdaje sie z partii „Mienszewikow” podlaczyl sie do partii Bolszewikow i terez otrzezwial ? Nie trzeba bylo pchac sie do polityki, bos matol rowny poziomem jakiemus Jakiemu spod bloku na blokowisku, czy z chaty Kumba- pewnie jego afrykanskich protoplastow. Moj Boze, co sie z tej Polski porobilo- jakies „kurduplisko”.

Zwinka
Zwinka

…a, jak śpiewali bracia Golcowie, po ściernisku miało być San Francisco.. Ehhh.

Irena
Irena

Pytam wiec….DLACZEGO KUKIZ POPIERA TAKA PARTIE ……KASA CZY ZANIK SZARYCH KOMOREK ???

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

I co? Wyjdzie na ulicę? Jak go tam zobaczę, to przejdę na drugą stronę. Dla takich jak on są rogi, nie ulice.