Paweł Szefernaker aktywny jak dąb Bartek

Kuriozalne wiadomości Szefernakerab Bartek

Paweł Szefernaker, polityk Prawa i Sprawiedliwości odpowiadający za wizerunek partii w mediach społecznościowych, najwyraźniej traci kontrolę nad armią swoich trolli. Kiedy tylko wspomniał o prowokatorach z anonimowych kont, ostro na niego ruszyli. „My tu sobie wypruwamy flaki, żeby było dobrze. A co pan zrobił?” – piszą.

Wszystko się zaczęło od wypowiedzi Szefernakera w tygodniku „ Wprost”. „Są internauci, którzy mniej lub bardziej świadomie psują wizerunek rządu Prawa i Sprawiedliwości. Mówię tu i o samych politykach, którzy znajdują w ten sposób możliwość zaistnienia w przestrzeni publicznej, ale też o anonimowych kontach” – powiedział Szefernaker komentując sprawę anonimowych trolli, które w mediach społecznościowych działają na rzecz PiS.

https://twitter.com/KarolStanicki/status/894588704379064320

Zaraz później usiłować udobruchać prawicowców na Twitterze, pisząc do nich „Ambasadorom Dobrej Zmiany, dzięki którym PiS wygrywa w sieci, należą się wielkie podziękowania. Nie dajmy podzielić się prowokatorom!” Został jednak „wybuczany” i uznany za niewdzięcznika. W komentarzach aż się zagotowało.
„Sami Panie pośle tego nie pociągniemy. Ogarnijcie trochę robotę”. „Jest pan aktywny jak dąb Bartek” – zareagowali Twitterowicze.

Istnienie armii prawicowych trolli nie sposób zakwestionować. Jak dowiadujemy się z portalu wp. pl potwierdzili to ostatnio analitycy think-tanku Atlantic Council. Udowodnili oni, że 22 lipca na polskim Twitterze pojawiły się wpisy, których celem było zdyskredytowanie demonstrantów protestujących przeciwko proponowanej przez rząd reformie Sądu Najwyższego. Akcja została wywołana przez grupę trolli w mediach społecznościowych.

Niektórych nawet namierzyli. Jeden z użytkowników Twittera w ciągu siedmiu miesięcy opublikował prawie 300 tweetów dziennie. Takie trolle czekają w gotowości. Zaśmiecą komentarzami każdy post, krytykujący „dobrą zmianę”. W kilka godzin przerobią na sukces PiS dowolną internetową sondę.

Kto w takim razie tym towarzystwem rządzi? Rzecznik Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec twierdzi, że właśnie Paweł Szefernaker, obecnie sekretarz stanu w KPRM. „Nie dowodzę hejterami. Moja armia jest armią pokoju” – odpowiada na to poseł PiS.

Kto zatem jest władcą trolli? Pan poseł sam zdradza, wspominając polityków, którzy chcą zaistnieć, każe się domyślać, że chodzi o posła Dominika Tarczyńskiego, który zasłynął m.in. tym, że tureckiej telewizji oświadczył, iż w Polsce demokracja ma się dobrze i to PO strzelała do demonstrantów. Podobno to on zebrał zaangażowaną grupę internautów tworzących wydarzenia i komentarze. Tarczyński to jednak symbol obciachu rządzącej partii. Podobno żaden z jego wpisów nie został polubiony przez oficjalny profil partii. Ma jednak ważną zaletę. Na mobilizację jego ludzi, może liczyć każdy atakowany polityk PiS. W sobie tylko wiadomej formie, przy pomocy docinków i złośliwości ludzie ci udowodnią każdemu krytykantowi, że właśnie przegrał. Tarczyński instruował ich w ten sposób: „W razie ataku bez zastanowienia lać na przeciwników rozpaloną smołę argumentacji! Pilnować murów prawdy!” Jak pisał Newsweek jego ludzie dzielą się dyżurami, aby o każdej porze dnia i nocy słać riposty przeciwnikom „dobrej zmiany”.
(Źródło: wp.pl)

/p/

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
kamykkkMaciek123454321Aniamędrkowski Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Chciałbym pogratulować PT Administratorom tego portalu, że tak bardzo pilnują, aby pisowskie trolle tutaj nie gościły. Nie znaczy to, że powinni dopuszczać jedynie wypowiedzi „z naszej strony barykady”. Ja bardzo chętnie wdam się w rzeczową polemikę z KAŻDYM zwolennikiem PiS – pod warunkiem, że będzie merytoryczna. Zdaje się jednak, że po tamtej stronie jest tylko nienawiść, epitety i szczucie. Wydaje mi się, że tak właśnie wygląda sytuacja na tym portalu, dzięki zatem wielkie jeszcze raz, że wyławiacie takie wypowiedzi i je kasujecie.

Ania
Ania

rzeczowa polemika ze zwolennikiem PiS? Ale się pan rozmarzył!

Maciek123454321
Maciek123454321

Chyba na Pani niestety rację.

mędrkowski
mędrkowski

Panie Szefernaker na pewno pan wie co to jest drabina świadomości Hawkinsa. Każdy tam znajdzie swoją pozycję. Życzę dalszych sukcesów w fałszowaniu rzeczywistości, ale trzeba też dostrzegać skutki dla siebie. Bilans zawsze jest na zero – zasada zachowania energii.

kamykkk
kamykkk

Dąb Bartek? Im dąb starszy tym korzeń twardszy. To niestety sprawdza się w przypadku dębów -roślin.