Pawlak składa zawiadomienie do prokuratury. Chodzi o leki do zmiany płci

Pawlak składa zawiadomienie do prokuratury. Chodzi o leki do zmiany płci

Rzecznik Praw Dziecka, Mikołaj Pawlak, złożył zawiadomienie w sprawie nielegalnej sprzedaży środków farmakologicznych wspierających zmianę płci u młodych ludzi. Pawlak, w uzasadnieniu, powołał się na publikację „Tygodnika Solidarność”, który w ostatnim czasie słynie z raczej ultrakonserwatywnych poglądów.

 

„Tygodnik Solidarność” twierdzi m.in. że na forach dla „transaktywistów” udziela się dzieciom informacji na temat sposobów zdobycia środków hormonalnych. Dziennikarze przekonują też o procederze wymiany pornografii na takich czatach.

Pawlak dodał, że „nakłanianie dzieci do zażywania poza kontrolą lekarską środków farmakologicznych wpływających na cechy płciowe zagraża ich zdrowiu, a nawet życiu, i musi spotkać się z natychmiastową reakcją organów ścigania”.

 

Warto podkreślić, że Pawlak powołując się na „Tygodnik Solidarność”, nie przedstawił dotychczas żadnych wiarygodnych informacji na temat tych leków. Argumenty z prawicowej gazety zostały już zresztą podważone przez Konkret24. Dziennikarze portalu uznali te oskarżenia za zwykłe mrzonki prawicy.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Wypowiedź Pawlaka została już skrytykowana przez szereg polityków i działaczy. „Do Rzecznika Praw Dziecka Po Pana mega idiotycznym wystąpieniu na temat pastylek zmieniających płeć, ja Jurek Owsiak, Kawaler Orderu Uśmiechu, powiem Panu krótko: wara od dzieci” – napisał Jurek Owsiak.

Działacze Koalicji Obywatelskiej zapowiedzieli z kolei złożenie wniosku o odwołanie Rzecznika Praw Dziecka.

/nt/

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maja
Maja
3 września 2020 07:38

W kaftan i do Tworek.
Tak się rozmarzyłam. W rzeczywistości zapewne brednie Pawlaka to sposób na odciągnięcie naszej uwagi od jakiegoś megaświństwa, które szykuje pis.

HerodAntypis
HerodAntypis
3 września 2020 08:00

Żeby tak ktoś pastylki na zmianę poglądów wymyślił! Wyrzucasz pisowcowi do narodowej herbaty a on po pierwszym łyku od razu osiem gwiazdek!!!

Maciek123454321
Maciek123454321
3 września 2020 08:53
Reply to  HerodAntypis

Niestety jest na odwrót. Pije taki delikwent wywar z PISuaru i dostaje świra.

Wojciech K
Wojciech K
3 września 2020 09:50
Reply to  HerodAntypis

Pigułki nie działają w przypadku braku mózgu.A tak to wygląda u tego typa.Wyjątkowy idiota.Tutuł debila roku zapewniony.

Andrzej
Andrzej
3 września 2020 08:32

Jeżeli to prawda, to potrzeba jakiegoś Kargula, żeby mocno walnął w ten głupi łeb.

vint
vint
3 września 2020 12:21

Płci się nie da zmienić, więc pod tym względem pan Pawlak majaczy jak potłuczony. Jednak dzieciom serwuje się (np. w Stanach i Wielkiej Brytanii) „lek” o nazwie Lupron, który hamuje dojrzewanie. Potem takiemu dziecku serwuje się hormony płci przeciwnej (czyli np. dziewczynkom podaje się testosteron), dziewczynki przechodzą w wieku 15 lat menopauzę, poddają się również mastektomii. Nie wiem jaka jest sytuacja na polskich forach dla dzieciaków, którym ktoś wmówił, że „urodzili się w złym ciele”, więc nie wiem jak sytuacja ogólnie wygląda w Polsce, ale wiem, że w wyżej wymienionych krajach liczba takich dzieci rośnie w zastraszającym tempie (szczególnie wśród dziewczynek). A wiadomym jest, że dzieci są naiwne i wpływowe (a niektórzy dorośli bezwzględni i podli) i jest wysoce prawdopodobne, że ci drudzy faktycznie umożliwiają tym pierwszym dostęp do pewnych „medykamentów”. Bardzo prawdopodobnie nie do Lupronu, ale za to do hormonów. Na zachodzie wpływowi przedstawiciele lobby transgenderowego namawiają dzieci, aby kontaktowały się z nimi w tajemnicy przed rodzicami, a oni im pomogą być „trans” (np. Munroe Bergdorf, który urodził się mężczyzną, obecnie jest transkobietą i znany jest ze swojej pogardy do kobiet, do lesbijek oraz ze swojego rasizmu). I zanim niektórzy użytkownicy nazwą mnie „nazistką”, „transfobką”, „pisowcem”, polecam zapoznać się z informacją podaną tutaj: https://twitter.com/WomenReadWomen/status/1153431734001647616

Tematem zajmuję się od połowy 2018 roku.

jerzy langner
jerzy langner
3 września 2020 14:11
Reply to  vint

A może jakieś konkretne dane z szanowanego periodyku lub pisma medycznego, bo to tylko twitterowa pogaduszka.

vint
vint
4 września 2020 13:03
Reply to  jerzy langner

A przeczytales ten watek na twitterze? Tam jeset mnostwo artykulow jak i swiadectw z pierwszej reki od dziewczynek, ktore poddaly sie „zmianie plci” (tzn. braly Lupron albo tez tylko testosteron)? Najpierw warto sie doinformowac a dopiero pozniej krytykowac.
P.s. do redakcji koduj24.pl. Czy na tym portalu tez panuje cenzura? Wczoraj wieczorem odpowiedzialam uzytkownikowi „Jerzy langer” na jego komentarz, podajac mu jednoczesnie dwa linki do artykulow. Moj komentarz sie nie pojawil. Czy koduj24.pl tez stoi po stronie homofobicznej oraz wrogiej kobietom trans ideologii?
Jeszcze raz podaje linki do artykulow:
http://www.statnews.com/2017/02/02/lupron-puberty-children-health-problems/
http://www.hormonesmatter.com/lupron-precocious-puberty-parents-patients-speak/
http://www.hormonesmatter.com/consequences-lupron-precocious-puberty/

Jacek Doliński
Jacek Doliński
3 września 2020 13:39

Artykuł w Tygodniku Centralnej Rady Związków Zawodowych (CRZZ) jako dowód w śledztwie prokuratorskim? Ciekawa koncepcja!