Pawłowicz i Piotrowicz przekroczyli wszelkie granice w stosunku do RPO Adama Bodnara

Skandal na posiedzeniu komisji opiniującej kandydatury Pawłowicz i Piotrowicza do TK

Obrady sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka posłowie PiS wykorzystali do bezpardonowych ataków na Rzecznika Praw Obywatelskich. Adam Bodnar na tym posiedzeniu przedstawił informację o działalności RPO oraz o stanie przestrzegania wolności oraz praw człowieka i obywatela w 2018 r.

 

W atakach celowała posłanka PiS Krystyna Pawłowicz, która wygłosiła skandaliczną tyradę. –Opozycja i pan rzecznik będący w istocie elementem opozycji nie akceptują wyników demokratycznych wyborów. Nie akceptujecie Sejmu, Trybunału Konstytucyjnego, KRS. Nazywacie ich „neo” albo „bis”, albo „pisowskimi”. Żyjecie sobie w jakiejś fantazji nienawiści. Znajdujecie sobie reprezentanta w postaci pana rzecznika, który również nie akceptuje rzeczywistości. Jest elementem opozycji lewacko-lewicowej.

W swoich działaniach wykracza poza swoje kompetencje. Interesuje się tylko osobami chorymi seksualnie albo tymi, którzy protestują przeciw władzy i są słusznie pociągani do odpowiedzialności. Ośmiesza się w tej swojej nienawiści. Wrzuca pan nieczystości w swoje gniazdo. W sposób skandaliczny obraża pan sędziów legalnie wybranych. Jest pan wyjątkowym szkodnikiem” – tokowała Pawłowicz. Dodała, że będzie przeciwko przyjęciu przez komisję informacji „o działalności antypolskiego rzecznika”.

Posłowie opozycji – podczas wystąpienia Pawłowicz – kilkukrotnie domagali się interwencji przewodniczącego komisji Stanisława Piotrowicza. – „Pana obowiązuje art. 7 Konstytucji, na tej komisji dochodzi do łamania prawa. To jest szkalowanie konstytucyjnego organu państwa. To jest łamanie przepisów karnych; to kryminał” – mówiła posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz.

 

Jak zareagował prokurator z czasów stanu wojennego? Piotrowicz zamknął posiedzenie komisji, odmawiając RPO prawa do ustosunkowania się do wypowiedzi Pawłowicz.


– „Podczas mojej kadencji nigdy mi się nie zdarzyło, żebym nie mógł odpowiedzieć na pytania posłów. W ubiegłym roku było już tak, że przewodniczący przerwał posiedzenie w trakcie moich odpowiedzi. Ale z czymś takim miałem do czynienia pierwszy raz” – skomentował Adam Bodnar. – „Ja tam nie jestem dla siebie, nie chodzi o moje samopoczucie. Chodzi o respektowanie organu konstytucyjnego, który w imieniu obywateli upomina się o ich prawa” – dodał.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

12
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
KrystynaGrzegorzTeresaMariaJantar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
antyuzurpator
antyuzurpator

Prokurator karamba pokazał, jak będzie wyglądać w praktyce przestrzeganie praw obywateli, Konstytucji i wszelkich przepisów gwarantujących (dawniej) wolności obywatelskie. I to niezależnie od wyniku wyborów, dzięki wymuszonej przez pisiatych „przerwie w obradach”, oczywiście „zgodnej z prawem”, co wygłosił pies terlecki z kpiąco-cwaniackim uśmieszkiem. Wyobrażacie to sobie? Partia aktualnie rządząca nawet jeśli przegra wybory, będzie miała sesję parlamentu, w której będzie miała bezwzględną większość. I to wiedząc już, że wybory przegrała. Nie dalej jak wczoraj napisałem tutaj: „Jeżeli takie rzeczy wymyślają już teraz, to nie jestem w stanie wyobrazić sobie, co będą wywijać, jeśli wygrają kolejną kadencję.” Podtrzymuję to, nie jestem… Czytaj więcej »

daroo
daroo

Obawiam się że możesz mieć sporo racji w tej ocenie 😐 a minusy pod komentarzem świadczą o tym najlepiej

Nutka
Nutka

Tfu, tfu, tfu – na psa, tj. na kaczkę urok…:((((

Jantar
Jantar

Od dawna twierdzę, że Kaczyński jest do tego zdolny. Obserwując narastające z miesiąca na miesiąc chamstwo i butę tej władzy jestem przekonana, że takie właśnie mają plany. Nie bez powodu PiS kupił system Pegasus do nielegalnej inwigilacji obywateli (dzięki temu systemowi aresztowali nieuchwytnego El Chapo i wsadzili na dożywocie), ale także nie bez powodu Macierewicz rozwalił polskie wojsko i powołał do życia Obronę Terytorialną złożoną z kibolstwa i ONR-u. Ta OT ma wpisany w statucie punkt główny „obronę demokratycznie wybranych władz RP przed demonstrantami”, a jeśli ogłoszą rządy prezydenckie i nie uznają wyniku wyborów to obecne władze PiS będą tymi… Czytaj więcej »

Grzegorz
Grzegorz

A czego się tu spodziewać po komunistycznym prokuratorze z różańcem w ręku.

Aleksander
Aleksander

Mnie to nie dziwi.Przecież PiS taki jest i demonstruje to od lat.Czego można się spodziewać po towarzyszu prokuratorze Piotrowiczu wiadomo.Chamskie prostactwo Pawłowiczówny jest powszechnie znane.Na podkreślenie zasłguje fakt,że ta kobiecina tym razem nie mlaskała na sali ale tylko dlatego,że niczego nie żarła.
ps.jak zawsze „nieprawidłowy kod” czyli cenzura działa.

Jantar
Jantar

PS odnośnie kodu – to nie cenzura, a bardziej błędy skryptu. Mnie też często wyskakuje błąd kodu mimo, że wpisany kod jest prawidłowy.

antyuzurpator
antyuzurpator

A może konfiguracji komputera — wersja przeglądarki, Javy, szyfrowania htpps i innych składników.
Na starszym peciecie (XP) nie tylko nie przyjmuje kodu, ale nawet nie zalicza plusów/minusów, a na nowszym (W7) punkty zalicza bez problemu, a kod faktycznie czasem jest „błędny”. Pomaga odświeżenie kodu po zakończeniu wpisywania treści, a przed wpisaniem kodu – wtedy zawsze akceptuje.

Maria
Maria

Czy to babsko zniknie ze sceny politycznej? Że nie wspomnę o towarzyszących jej kundelkach…

jedyna nadzieja, że wyborcy się opamietają

Teresa
Teresa

Rozpasanie P. Pawłowicz przekroczyło wszelkie granice przyzwoitości i zasad dobrego wychowania. Ale bezczelność i buta komucha Piotrowicza osiąga ostatnio szczyty..Mam nadzieję,że w następnej kadencji sejmu już nie będziemy go oglądać.

Aleksander
Aleksander

Ten egzotyczny duet chamstwa i podłości chyba nikogo normalnego nie jest w stanie zaskoczyc.

Krystyna
Krystyna

To jest paranoja kim jest pawłowicz kim jest piotrowicz.? Wykracza to wszystko po za granicę przyzwoitości. Pan Adam Bodnar jest też wybrany przez ludzi dla ludzi. Mam nadzieję że suweren to widzi i słyszy nie myslcie że dla was będą łaskawi to zobaczycie jak się za nimi drzwi zamkną. Pokażą Wam mój drogi suwerennie gdzie raki zimują. Obudźcie się ludzie puki pora i czas na podjęcie decyzji.