Pawłowicz oburzona „szykanowaniem” wykładowcy, który pisał o „tęczowej zarazie”

Pawłowicz oburzona „szykanowaniem” wykładowcy, który pisał o "tęczowej zarazie"

Zdaniem posłanki Krystyny Pawłowicz, wykładowca Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, profesor Aleksander Nalaskowski padł ofiarą niezasłużonych szykan ze strony środowiska akademickiego. Przypomnijmy, Nalaskowski został zawieszony przez władze UMK na trzy miesiące za swój skandaliczny artykuł o „tęczowej zarazie”. O sprawie szerzej pisaliśmy w artykule „Wykładowca toruńskiego UMK zawieszony za skandaliczne wypowiedzi w prawicowym tygodniku”.

W obronie „szykanowanego” kolegi postanowiła stanąć Krystyna Pawłowicz. Posłanka PiS twierdzi, że należy zmienić ustawę o szkolnictwie wyższym, bo ta obowiązująca obecnie nie pozwala pracownikom naukowym na wolność wypowiedzi. – „W sprawie szykanowania Pana Profesora Aleksandra Nalaskowskiego przez rektora jego uczelni konieczna jest natychmiastowa reakcja właściwych przedstawicieli rządu. A ustawa o szkolnictwie wyższym do nowelizacji zabezpieczającej na przyszłość wolność nauki i słowa wszystkim akademikom” – napisała na Twitterze Pawłowicz.

Sam wykładowca, zawieszony w obowiązkach, nie zmienił tonu swoich wypowiedzi. – „Wojna toczy się przeciwko chrześcijaństwu. Ludzie stają się LGBT, żeby walczyć z chrześcijaństwem” – twierdzi Nalaskowski.

wb

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Zbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Nowa elitą Kaczora.