Pawłowicz powodem dramatu dziecka. Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa

Pawłowicz poszła na zakupy. Towarzyszyła jej ochrona fundowana przez podatników

Krystyna Pawłowicz za pomocą swego konta na Twitterze, na początku kwietnia, ujawniła dane transpłciowej uczennicy. „Dyrektor Szkoły (…) doprowadziła do podjęcia przez Radę Pedagogiczną uchwały zobowiązującej nauczycieli, by zwracali się do 10-letniego ucznia, chłopca, per Agnieszka, jak chcieli rodzice. Dane aktów stanu cywilnych zlekceważono” – napisała Pawłowicz.

 

Podając do wiadomości publicznej nazwę szkoły i miasta umożliwiła identyfikację uczennicy przez co naraziła ją na lincz. Co więcej, Krystyna Pawłowicz skrytykowała tolerancyjne zachowania szkoły i wsparcie, którego doświadczyło dziecko.

Oburzona zachowaniem Pawłowicz posłanka KO Marzena Okła-Drewnowicz złożyła zawiadomienie do prokuratury, które „dotyczyło narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia osoby nieletniej po tym, jak Krystyna Pawłowicz ujawniła za pośrednictwem Twittera dane dotyczące seksualności tej osoby” – czytamy na gazeta.pl

 

Okła-Drewnowicz w środę poinformowała, że Prokuratura Okręgowa w Warszawie…odmówiła wszczęcia postępowania w tej sprawie ponieważ, jej zdaniem, „czyn nie zawiera znamion czynu zabronionego”.

Burmistrz miasta na terenie którego znajduje się szkoła skomentował sprawę następująco: „Fatalnie się stało, że osoba z kręgu władzy, zajmująca eksponowane stanowisko, mająca oddziaływanie na opinię publiczną, wyraża swój pogląd w formie hejtu i stygmatyzacji dziecka, które już i tak poprzez sytuację, w której się znajduje, ma wystarczającą ilość problemów na głowie”.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Zdaniem urzędnika gdyby nie działanie Pawłowicz „dziecko spokojnie skończyłoby szkołę, teraz natomiast nie wiadomo, co może się wydarzyć”.

Krystyna Pawłowicz po raz kolejny udowodniła, że pojęcie empatii jest je zupełnie obce. Dramaturgii sprawie dodaje fakt, że tym razem sprawa dotyczy dziecka..

/as/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Waldemar
Waldemar
10 czerwca 2021 10:26

No cóż, jak to treściwie ujął podobny hejter, aktualnie po kopniaku w górę, „za dobro nie karzemy”. Święte słowa.

smętek
smętek
10 czerwca 2021 19:21

Tego nie da się komentować. Prokuratura uznała, że nic złego się nie stało, czyli cierpienie dziecka to „nic”.

Marek
Marek
10 czerwca 2021 22:48
Reply to  smętek

Tęczowe dziecko nie jest katolickim świętym płodem. Ma prawo, a wręcz obowiązek cierpieć i umrzeć ku chwale boga, honoru i ojczyzny.

Marek
Marek
10 czerwca 2021 22:46

W żadnym wypadku nie uchybiła godności pisowskiego kato-faszystowskiego członka towarzystwa kulinarnego (w skrócie tk) pod przewodnictwem julii przyłepskiej.

Ewa
Ewa
11 czerwca 2021 07:35

Da baba w Tworkach powinna być już dawno.