Pawłowicz uważa, że mimo swojego wieku może kandydować do TK – „Hipokryzja postępująca”

Wniosek do TK o pociągnięcie Pawłowicz do odpowiedzialności karnej - chodzi o znieważanie przez nią osób LGBT

Krystyna Pawłowicz, która obiecywała zawiesić działalność na Twitterze, właśnie opublikowała kolejne już – po złożeniu tej obietnicy – wpisy. „Tłumaczy” w nich, jak to jest możliwe, że mimo swojego wieku może kandydować do Trybunału Konstytucyjnego. Była posłanka PiS ma 67 lat.

 

„ŻADNE przepisy, ani art.3 ustawy o TK, ani art.30 ustawy o SN określający „wymogi” dla bycia sędzią SN – JEDYNY do którego w sprawie „wymogów” odsyła art.3 ustawy o sędziach TK – NIE określają „końcowego” wieku dla kandydowania do SN/TK” – napisała Pawłowicz.

W następnym wpisie dodała: – „Przepis o 65 latach, po osiągnięciu których sędzia SN przechodzi z ustawy w stan spoczynku NIE MA przy tym jednak charakteru bezwzględnego, bo na wniosek tego sędziego można mu PRZEDŁUŻYĆ jeszcze o kilka lat czas wykonyw. funkcji sędziowskiej. Takie wnioski do KRS są dość częste”.


– „Art. 3 ustawy o statusie sędziego TK odsyła do „wymagań stawianych sędziemu SN lub NSA”. A do nich pośrednio należy też górna granica wieku sędziego SN lub NSA czyli 65 lat (art. 37 ustawy o SN). Ergo: dotyczy też górnej granicy wieku, do którego można zostać sędzią TK. Inaczej można by powołać do TK staruszka w wieku 90 lat na 9 letnią kadencję. Co zdaje się, że bardzo Pani Profesor podkreślała, gdy były procedowanie zmiany w SN, że powinno dać się szanse młodszym, bo ci bardziej wiekowi to nazbyt geriatryczni umysłowo” – odpisał Pawłowicz prawnik Tomasz Krawczyk.

 

Dominika Długosz z „Newsweeka” przypomniała wypowiedzi Pawłowicz sprzed dwóch lat: – „Za starzy sędziowie są niebezpieczni dla systemu prawnego. To nie jest już wiek… cierpi się na różnego rodzaju żylaki, choroby, zaburzenia krążenia, jakieś zmiany charakterologiczne… To wymaga już odpoczynku, wzięcia się za ogródek… Krystyna Pawłowicz, 2017”.

„Hipokryzja postępująca”; – Łoj-tam, łoj-tam! Przecież poprawki do ustaw to dla was pikuś. Nie tylko ten przepis „nie ma CHARAKTERU”; – „Jeśli ktoś Kalemu zabrać krowy to jest zły uczynek. Dobry, to jak Kali zabrać komuś krowy.” Tyle warte te pani wyjaśnienia, co deklaracja o zawieszeniu konta”; – „Punkt widzenia od punktu siedzenia… Szczyt hipokryzji w pani wykonaniu” – komentowali wpisy Pawłowicz internauci.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
AgnieszkaprobusAndaZwinkaChermes Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Skromny, stary człowiek powie:
” Mnie mogiła, nie buława. Do starej, chciwej i żądnej władzy baby pasuje inny cytat: ” Do grobu, nie do żłobu” . Do wad starych ludzi wymienionych przez nią samą niech doliczy własne staropanieństwo. Złośliwi twierdzą, że stare panny i tacy kawalerowie muszą być wyjątkowo wredni skoro nikt ich nie chciał. W większości przypadków ludzi których znam, to się zgadza. Ponadto brak partnera powoduje zgryźliwość,zrzędliwość, zazdrość sparowanym i inne odpychające cechy charakteru. Taka sędziwa sędzina pasowałaby jedynie do spraw rozwodowych – jako żywy przykład zniechęcający do wchodzenia w samotność.

przemek
przemek

„O tym kto ma 65 lat, decyduję ja!”

Jarosław Kaczyński

Janina
Janina

Och, niechże już ta panna Krysia przestanie nas straszyć, tak zresztą jak obiecywała przed wyborami. Teraz zaprzecza własnym słowom, aby tylko wejść do TK. Ale cóż, minęły lata „świetności”. pańcia zbrzydła, roztyła się, zestarzała, stała się złośliwa, zgryźliwa, wprost chamska. W sejmie wśród swoich jeszcze się odnajduje, bo w ich imieniu szczuje i pluje jadem. Wraca do domu i co? pustka, cicho, nikt nie czeka z dobrym słowem, nawet jedyna bliska krewna – siostra odstraszona. No to trzyma się pazurami działalności publicznej, bo alternatywą jest tylko smutna samotność i wegetacja. Nawet zgromadzone pieniądze i dobra emerytura nie zrekompensują braku przyjaciół,… Czytaj więcej »

Chermes
Chermes

Ja się tam nie dziwię. Przecież, jak sama twierdziła, u ludzi będących w wieku ponad 65 lat, obok innych chorób, rozwija się skleroza i nie wiedzą oni co mówią. I to właśnie potwierdza przypadek pani Pawłowicz.

probus
probus

„Ten” Chermes? Pozdrowaśki!

Zwinka
Zwinka

Krętacze.

Anda
Anda

Pawłowicz nie idzie do TK bo jest stara albo młoda, mądra albo głupia. Ona tam idzie, bo jest chamska, bezczelna i nie wie, co to moralność.

Agnieszka
Agnieszka

Pawlowicz powinna przede wszystkim nauczyc sie poprawnie pisac po polsku, bo zle uzywa interpunkcji i ma ograniczony zaslob slow. Przepraszam za brak polskich znakow diakrytycznych, ale pisze uzywajac klawiatury nastawionej na inny jezyk.