Pazura: nie chciałem obrazić Janusza Gajosa. TVP Info bezprawnie wykorzystała anegdotkę o wielkim aktorze, jaką opowiadam od lat!

„Jeżeli to pójdzie dalej w kierunku rządzenia jedną ręką, to cofamy się o setki lat”

Na fali ataków na Gajosa po tym, jak ośmielił się publicznie skrytykować prezesa PiS-u, TVP Info wykorzystała rzewną opowieść Pazury, o tym, jak mały Czarek został spostponowany przez uwielbianego Janka Kosa, gdy prosił go o autograf. Informację tę podano jako prawdziwą 7 sierpnia. TVP Info wykorzystała ją bez wcześniejszego porozumienia z którymkolwiek z aktorów i bez uprzedzenia, że jest to anegdota.

 

Cezary Pazura zarzucił manipulację stacji TVP Info i opublikował swoje sprostowanie. „Dla mnie Janusz Gajos jest w tej chwili najwybitniejszym żyjącym polskim aktorem. Nie moją sprawą jest oceniać wolność wypowiedzi i jej granice. Manipulowanie moimi wypowiedziami, a zwłaszcza anegdotą, jest niegodziwe i na to nie pozwalam” – podkreślił aktor.

Pazura zwrócił się także z apelem do dziennikarzy TVPInfo: „Błagam was: nie dzielcie ludzi. Nie manipulujcie naszymi słowami. I dajcie nam do cholery spokojnie żyć!”

 

Dzisiaj TVP Info komentuje sprostowanie Pazury zawołaniem Pereiry: „stop cenzurze prewencyjnej!” . Jak wyjaśnia autor wpisu w TVP Info: „Państwo Pazurowie nie znaleźli w sobie odwagi, by za ten wybryk kolegę po fachu skrytykować, a wybrali inną drogę – zorganizowali nagonkę na dziennikarza, który przypomniał anegdotę”. Swoją pomyłkę telewizja kwituje krótko: w końcu są wakacje.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Janusz Gajos nie po raz pierwszy nadepnął na odcisk władzy. Musiało solidnie zaboleć, skoro w akcję odwetową włączył się sam minister kultury, Piotr Gliński oraz europosłanka Beata Mazurek, która uznała, że aktorzy stają się podobni do granych przez siebie postaci.

I trzymając się wytyczonej przez nią konwencji, dodajemy: Kiler, jak ty nam w tej chwili zaimponowałeś!

/ep/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
HerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Od czasu intensywnego promowania Różańca bez granic Pazura przestał być dla mnie przekonywujący. Jego gadki są dla mnie jak brzęczenie much, choć nadał cenię go jako aktora.