Pcim – stolica polskiego biznesu

Pcim - stolica polskiego biznesu

Jeśli redaktorzy Wikipedii chcieliby atrakcyjnie zilustrować hasło NEPOTYZM, polecamy przykład Daniela Obajtka i jego przyjaciół. Nawet uczeń pierwszej klasy szkoły podstawowej zrozumie w czym rzecz i będzie pamiętać przez całe życie.

 

Większość opisanych niżej historii ma swój początek w firmie Elektroplast z Pcimia. To tu w roku 1997, Daniel Obajtek wszedł na pierwszy stopień swojej przyprawiającej o zawrót głowy kariery zawodowej.

Tu również poznał pierwszą bohaterkę naszej opowieści niejaką Zofię Paryłę. Kiedy Obajtek zostaje wójtem Pcimia, Paryła awansuje na księgową w miejscowym Ośrodku Pomocy Społecznej. Gdy Obajtek zostaje prezesem Energi, Paryła przez dwa lata pełni funkcję wiceprezeski spółki Energa Centrum Usług Wspólnych. Wreszcie wiceprezesura i od grudnia 2020 roku prezesura potężnego Lotosu. Strach myśleć co będzie dalej!

 

Grzegorz Obajtek, kuzyn boskiego Daniela zostaje jednym z dyrektorów państwowego molocha Bioeko Tauron.

Katarzyny Woś, zaczynała jako kierowniczka zespołu w TT Plast, firmie bezprawnie zarządzanej przez wójta Obajtka. Zgodnie ze schematem w 2017 zostaje wiceprezesem zarządu Energa Informatyka i Technologie. W 2018 roku, miesiąc po przejściu Obajtka do Orlenu zostaje jedną z szefów czeskiego holdingu rafineryjnego Unipetrol.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Bartłomiej, brat Daniela Obajtka w 2018 roku awansuje z szeregowego pracownika Lasów Państwowych na szefa Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku.

Elżbieta Bugaj, żona Tomasza wspólnika Obajtka z firmy TT Plast w czerwcu 2020 r. zostaje wiceprezeską Energa-Obrót.

Jakże proroczo brzmią w tym kontekście słowa J. Kaczyńskiego z 2013 roku:
Jest także zjawisko powszechne, które można traktować jako swego rodzaju matkę innych niesprawiedliwości. Tym zjawiskiem jest korupcja, nepotyzm i kolesiostwo, które rozlało się dzisiaj po kraju, w rozmiarach przedtem nieznanych.

Dodajmy na koniec, że kurs akcji Orlenu w czasie prezesury Daniela Obajtka spadł o 40% a spółka stała się posłusznym wykonawcą politycznych zleceń partii rządzącej.

 

Krzysztof Hoffmann

Źródło: innpoland.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
2 marca 2021 09:17

Co tu dodać? Po taśmach z Wałbrzycha, taśmy Obajtka utwierdzają wiedzę kto tak naprawdę nami rządzi. Rządzą nami zwykłe „buraki”, a przy nich Dyzma był wzorem elegancji. A nepotyzm, jedno z głównych haseł PiS, ma się w najlepsze i rozwija się w tempie biegu na sto metrów. TKM działa w najlepsze i wiadomo żeby coś znaczyć w dzisiejszej Polsce trzeba należeć do grona „znajomych królika”. Tych przykładów nepotyzmu i na łamach „koduj24” było bez liku. Ale widocznie wyborcom PiS to w ogóle nie przeszkadza

smętek
smętek
2 marca 2021 11:39
Reply to  Marek

Ci kochający mafię, a jest ich- niestety – coraz więcej mówią „Kradną, ale się dzielą”. Widocznie odpadki z pańskiego stołu rzucane gawiedzi zaspokajają potrzeby tejże.

antyuzurpator
antyuzurpator
2 marca 2021 14:39
Reply to  smętek

Sam osobiście jakieś 3 lata temu usłyszałem od kolegi z pracy „pis też kradnie, ale się dzieli”. Robinhoody, psia ich mać.

Predator
Predator
2 marca 2021 14:31
Reply to  Marek

Wyborcom pis się nie dziwię, ale że normalnym to nie przeszkadza to jest po prostu szok!!!!!

marian
marian
2 marca 2021 12:53

A MY jak bydło idące na zarżnięcie.

antyuzurpator
antyuzurpator
2 marca 2021 14:36

„To jest taka córka leśniczego…”
Skąd my to znamy..

Stary Wuj
Stary Wuj
3 marca 2021 22:03

Gdy już skończy odsiadkę, to wraz z rodziną i przyjacioły swemi może założyć prywatny byznes edukacyjny: Podhalańska Szkoła Przedsiębiorczości Rodzinnej im. Daniela Obajtka. Sukces wśród miejscowych – murowany!