PE zatwierdził program Obywatele, Równość, Prawa i Wartości. Ale to ból dla obozu władzy

PE zatwierdził program Obywatele, Równość, Prawa i Wartości. Ale to ból dla obozu władzy

No i stało się!

Parlament Europejski zatwierdził program Obywatele, Równość, Prawa i Wartości na lata 2021-2027. Jego budżet to 1,5 mld euro.

Jak mówi szwedzka eurodeputowana, Alice Kuhnke z Grupy Zielonych, dzięki tym pieniądzom będzie można wspomóc środowiska LGBT, będzie można „zmienić sytuację tych osób, bo jest prowadzona wobec nich wroga polityka, są tworzone strefy wolne od LGBTQ. Jest coraz większa dyskryminacja i nienawiść, dlatego trzeba stworzyć przeciwwagę w społeczeństwie”.

Z tych pieniędzy będą też mogły skorzystać organizacje feministyczne i te, walczące z przemocą domową.

Na 27 państw tylko Polska i Węgry nie poparły tego programu.

Co najważniejsze, przyznawanie funduszy nie będzie uzależnione od zgody władz danego państwa, co zapewne nasza rodzima Zjednoczona Prawica odbiera jak policzek i już zgrzyta zębami, że taka kasa przejdzie jej koło nosa.

Eurodeputowany PO, Andrzej Halicki, nie ukrywa, że „to wielki sukces demokracji, to także sukces tych wszystkich, którzy stoją po stronie praworządności i po stronie podstawowych praw obywatelskich”.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

/tm/

Źródło: rmf24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
28 kwietnia 2021 12:22

No to Pawłowicz dziś odpali polexit w TK kucharki prezesa… Najpierw prawny, a za chwilę polityczny i ostateczny. Dziś bowiem rozpoczyna się proces w TK w sprawie zgodności traktatu europejskiego z polską konstytucją, którą to sprawę zgłosił do TK Ziobro. Sędzią sprawozdawcą jest Pawłowiczowa, która już w 2013 r. mówiła, że traktat nie jest zgodny, że unia jest gorsza od komunizmu, że po wejściu do Unii suwerenem nie jest naród, a ogólnie właśnie unia, a także że ona tylko czeka, aż ta „podła Unia wreszcie się rozwali”.

ech
ech
28 kwietnia 2021 12:25

PiSowi i owszem w niesmak, ale pytanie kto będzie przydzielał środki i komu? Podejrzewam, że rozkradania nie swoich pieniędzy będzie ciąg dalszy. Ta przestępcza sekta nie odpuści ani grosza!

smętek
smętek
28 kwietnia 2021 15:07
Reply to  ech

Sądzę, że zostaną utworzone mechanizmy zabezpieczające te fundusze przed łapami „wadzy”. Fundusze Norweskie nie trafiły do samorządów obwołujących administrowany teren „wolnym od LGBT”.

Jantar
Jantar
29 kwietnia 2021 10:30
Reply to  smętek

W zamian za utracone Fundusze Norweskie premier i ziobryści zawozili do tych gmin czeki na ogromne sumy, które wręczali władzom na rynku w obecności mieszkańców i ze słowami „podziękowania za poświęcenie w obronie religii, polskiej tradycji, normalnej rodziny i za walkę z ideologią”.

Ewa
Ewa
28 kwietnia 2021 16:38

Najbardziej rozczuliła mnie wypowiedź europosłanki Kloc z PiS…
Za info z DGP: „Europosłanka PiS Izabela Kloc stwierdziła podczas debaty, że omawiany program o wartości półtora miliarda euro jest niemal w całości przeznaczony dla ideologicznych aktywistów i strażników fałszywie pojętej politycznej poprawności.
– Jeżeli wszyscy mamy wyznawać jedną wizję świata, to nie mówmy o prawie, wartościach, równości i różnorodności. Jesteśmy dumni z tego, że jesteśmy równi, ale nie chcemy być i nigdy nie będziemy tacy sami. Żadne pieniądze tego nie zmienią – dodała.”
Biedula intelektualna, Pan Bóg poskąpił jej szarych komórek skoro pieprzy takie głupoty….