„PE zdecydowanie potępia wszelkie formy dyskryminacji…” chyba, że ma się inne uwarunkowania kulturowe i religijne

Brudziński pisze do opozycji, by modliła się do Marksa i Engelsa i Sorosa o to, żeby policja zawsze była tak łagodna jak podczas protestów LGBT

W środę Parlament Europejski ma głosować nad rezolucją ws. „stref wolnych od LGBT” w Polsce, które przyjęło już ponad 80 samorządów.

 

Zaapelowano w niej do Komisji Europejskiej, aby dokładnie przyjrzała się samorządom, które uchwałami dyskryminują osoby nieheteroseksualne. Chodzi o sprawdzenie, czy i jak dane miasta, powiaty i województwa korzystają z Europejskich Funduszy Solidarności, które w swoim przeznaczeniu często mają wpisaną zasadę niedyskryminacji.

W dokumencie tym potępiono jakiekolwiek formy dyskryminacji osób LGBT, wskazano też na naganne samorządowe uchwały „anty-LGBT” oraz „rezolucje przeciw ideologii LGBT” i równie homofobiczną Samorządową Kartę Praw Rodzin.

W toku prac nad rezolucją grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, do których należy PiS, złożyła tylko jedną poprawkę, odrzuconą przez innych europosłów.

 

Mówi ona, że „[Parlament Europejski] zdecydowanie potępia wszelkie formy dyskryminacji lub przemocy wobec wszystkich ludzi i w związku z tym zachęca instytucje UE do opracowania planu, który zagwarantuje równe prawa wszystkim obywatelom, przy jednoczesnym poszanowaniu kompetencji państw członkowskich i uwzględnieniu ich specyfiki narodowej oraz uwarunkowań historycznych, kulturowych i religijnych”.

Poprawkę złożyła grupa 10 posłów, wśród nich było troje Polaków – Ryszard Legutko, Joachim Brudziński i Jadwiga Wiśniewska.

Przy okazji Brudziński zastrzegł się w Onecie, że osoby, które mają inną orientację seksualną, czy tożsamość płciową, nigdy nie były w Polsce prześladowane czy dyskryminowane”, a cała ta rezolucja jest elementem walki politycznej.

„Podczas wszelkich legalnych demonstracji czy marszów takie osoby zawsze były chronione przez podległe mi służby. Byłem za to nawet głośno krytykowany przez skrajne środowiska. Za to, że policja robi to, co jest oczywistą oczywistością, czyli chroni polskich obywateli. Niezależnie od płci” – przekonywał była szef MSW.

Następnie dodał: „W Polsce na wysokich stanowiskach w państwie jest wiele osób o odmiennej orientacji. Tylko mnie jako polityka, posła, ministra, czy teraz europosła, nigdy nie interesowało, kto ma jaką orientację seksualną”.

Wsparł go były szef MSZ Witold Waszczykowski, dowodząc że „problem osób LGBT w Polsce jest sztucznie wytworzony” i nikt nie jest stygmatyzowany „pod kątem administracyjnym, czy prawnym” – zapewnił.

/p/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
WolnościowiecIrenaZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

80 samorządów przyjęło haniebną ustawę o „strefach wolnych od LGBT” …hmmm. jak oni sobie wyobrażają realizację takiej ustawy ? Bramki / śluzy będą przed wejściem do takiej strefy, w celu wyłapania i odizolowania od „zdrowej tkanki narodu” osób LGBT ??? Idioci !!! Znów się wstydzę ( jak za PRLu tylko jeszcze bardziej, bo wtedy mieliśmy ruskich na karku), że jestem Polką.

Wolnościowiec
Wolnościowiec

Nigdy nie należy się wstydzić za głupotę innych ludzi. Wstydzić się powinni ci którzy chcą wprowadzać takie rzeczy. Ciekawe na czym ma polegać ta uchwała? Będą łapać gejów na ulicy i wsadzać do więzienia czy co? Ale wiecie co, pewnie się wkurzycie tym co napisze ale niestety te uchwały antyLGBT to też niestety trochę wina gejów i lesbijek. Po pierwsze tęczowe parady nic nie wnoszą a jedynie prowokują różnych ludzi, po drugie po co oni na przykład wulgarnie nabijają się z religii? Co to ma na celu? Przecież oni tylko dają przez takie rzeczy paliwo prawicy do nagonki, ja wiem… Czytaj więcej »

Irena
Irena

Nigdy … Nigdy….. a to dopiero lisek chytrusek !!!