Pech magistra Kalety. Ekspert rzuca wiceministrowi rękawicę!

Wymiana złośliwości pomiędzy Giertychem i Kaletą. "Gdybyś chłopcze postudiował trochę prawo..."

Wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta staje na uszach, by przekonać naród, że „reforma” sądownictwa w wykonaniu partii rządzącej prowadzi polski wymiar sprawiedliwości w dobrym kierunku i czerpie wzorce z takich państw jak Francja, Hiszpania, Niemcy, Czechy, Szwecja, Irlandia czy Łotwa.

 

Nie zdzierżył tego profesor Laurent Pech z Uniwersytetu Middlesex w Londynie, który wytknął Kalecie w mediach społecznościowych nieznajomość prawa unijnego i przyznał, że ten młody człowiek „nie wie, co mówi”.


Nasz wiceminister dość buńczucznie przyznał, że chętnie osobiście porozmawiałby z panem profesorem na ten temat i zapewne poczuł się nieźle zaskoczony, gdy profesor Pech przyjął jego propozycję, pisząc „Drogi panie Kaleta, byłbym zachwycony debatą, żeby poznać pana rozumienie francuskiego i europejskiego prawa oraz Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, aby wymienić tylko kilka systemów prawnych, które powinny być inspirowane lub zgodne z waszymi ‚reformami’. Proszę dać znać, kiedy i gdzie”.

 

Kaleta miał okazję, by spotkać się z panem profesorem i z nim podyskutować, bo Pech był gościem polskiego Senatu, jednak pan wiceminister uznał, że nie został zaproszony, stąd nie miał szans, by spokojnie omówić drażliwe kwestie.

No cóż, wydaje się, że wiceminister Kaleta okazał się „mocny w gębie”, ale gdy przyszło co do czego to podkulił ogonek i stchórzył. Zapewne świetnie wie, że w dyskusji z takim ekspertem prawa jakim jest profesor Pech, poległby na całej linii. Lepiej wciąż przekłamywać rzeczywistość, licząc, że naród na tyle głupi, iż się nie zorientuje.

Tamara Olszewska
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

23
Dodaj komentarz

avatar
13 Comment threads
10 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
19 Comment authors
AndrzejEwamarelMyNameAleksander Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mariola
Mariola

Tak.,,nie wie co mówi lub mówi to co wie. Taka alternatywa. Tyle , że każda wersja jest kompromitująca dla wiceministra sprawiedliwości. Takie elyty. Ktoś z internautów wspomniał o honorze. Jestem przekonana, że pan Kaleta nie ma ma wiedzy na temat honoru.

ixi
ixi

pan Kaleta nie ma wiedzy na żaden temat…

Maria
Maria

A wiedza merytoryczna, to jego własna czy z przekazu/ów/ dnia?

Maciek123454321
Maciek123454321

Naród rzeczywiście jest na tyle głupi, że się nie zorientuje. Ale jak się narodowi zabierze pieniążki, to zmądrzeje.

Wolnościowiec
Wolnościowiec

Polski naród nie zmądrzeje bo niestety Polacy lubią socjalizm i likwidacja socjalu nic nie zmieni, po prostu musi się najpierw zmienić mentalność Polaków.

marel
marel

lubia socjalizm? A niby skąd mają go znać 500+biorą młodzi ludzie jedni pracuja ciężko i im te 500+ jak najbardziej sie należy inni maja to wdupie im poprostu sie należy i ani myślą szukac pracy. Zyli bez pracy i dalej żyć beda a że wpadly dodatkowe pieniądze to im w to graj. Za komuny kopali by rowy na Zulawach

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

A w przypadku sporu z aparatem państwa naród będzie musiał zabierać do sądu granaty, bo „sąd sądem…” Inaczej nie da rady. 😉

marek
marek

kaletka ? jeden z wybitniejszych mend obecnego rządu mateusza krzywoustego !!!!!!

BGmble
BGmble

W odpowiedzi Kaleta napisal na Twitter:

“”Naprawdę na tyle stać opozycję? Zasłaniać się cały dzień szerzej nieznanym akademikiem z uczelni z 91 miejsca brytyjskich wydziałów prawa ?

Ciągle debatuję z Waszymi najtęższymi umysłami. Niedługo zapewne dowiem się,że nawet mowiąc,że Ziemia krąży wokół Słońca,nie mam racji „”

Czyli gołosłowny chwalidupek, kłamca i tchórz.

Jarka
Jarka

Pan Kaleta nie wie co to honor

MARIUSZ
MARIUSZ

Tak czy siak Polacy chcą reformy sądownictwa .

BGmble
BGmble

Najwyrazniej nie chca, bo opozycja dostala ok miliona glosow wiecej niz Zjednoczona Prawica oraz zdobyla wiekszosc w senacie.

Nie wycieraj wiec sobie geby „wola suwerena”.

Maciek123454321
Maciek123454321

Ale nie takiej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aleksander
Aleksander

ale JAKIEJ??

Andrzej
Andrzej

Takiej reformy, w której za przestępstwa które popełnili, nie zostaną skazani, ponieważ będą ich sądzić ich wspólnicy.

MyName
MyName

Chcą reformy. Tej do tej pory nie ma, efektywność wymiaru sprawiedliwości się pogorszyła. PiSowi nie chodzi o reformę, tylko o wymianę kadr na całkowicie sobie posłuszne – „pełniące role służebną wobec władzy”.

Zwinka
Zwinka

Jeśli ktoś narzekał na starsze pokolenie, które „musi odejść”, niech przyjrzy się temu, co wyprawiają te młode szczury. Zżymam się, kiedy nazywa się ich młodymi wilkami, bo wspomniane zwierzęta na takie porównanie nie zasługują. Szczury zresztą też nie, bo są bardzo inteligentne, ale, no cóż, lubić i cenić je jest bardzo trudno…

Wolnościowiec
Wolnościowiec

Szkoda, ja chętnie bym zobaczył jak Kaleta rozmawia z tym Profesorem i robi z siebie idiotę.

Lehoo
Lehoo

Zapamiętnijcie sobie, Kaleta: na każdego kozaka zawsze znajdzie się wiekszy kozak

Zbyszek
Zbyszek

U nas tez jest taki wsiowy głupek, który poucza całą wioskę pod sklepem.

Elzbieta
Elzbieta

Jestem taka szczęśliwa ze mądrzy światowi prawnicy w końcu tym niewyedukowanym prawnikom politykom mgr Ziobry uświadomią ze kłamią i nie znają prawa.
Ukłony i podziękowanie Marszałkowi Senatu Grodzkiemu za mądre posunięcia, reakcje i decyzje. Kochamy Pana, nareszcie odpowiedni polityk na tak ważnym miejscu, tylko w Panu nadzieje ❤️❤️❤️

Aleksander
Aleksander

Ja tylko niesmiało dodam,że macierzysta uczelnia pana Kalety notowana jest w 5 setce.

Ewa
Ewa

Ten pan podważy kompetencje każdego eksperta spoza kół PIS