Pełna mobilizacja! Sondaż opublikowany dzień przed ciszą wyborczą pokazuje, że Rafał Trzaskowski może odnieść zwycięstwo nad Andrzejem Dudą!

Solidarna Polska i Porozumienie muszą trzymać się PiS, bo inaczej mogą zapomnieć o Sejmie

Sondaż IBRIS wykonany dla portalu Onet.pl wskazuje na sukces Trzaskowskiego. Kandydat KO zdobył w nim 47,4%, jego kontrkandydat zaś „zaledwie” 45,7%. Oznacza to, że Duda ma szansę na pożegnanie się z urzędem.

Badanie pokazało też, że mamy jeszcze w kraju blisko 7% niezdecydowanych osób. Wątpliwości rozwiał więc drugi wariant sondażu IBRIS, w którym nie uwzględniono ludzi niezdecydowanych – Trzaskowski dostał w nim 50,9%, Duda natomiast 49,1%.

Spodziewana frekwencja w drugiej turze wyborczego starcia wyniesie 66,2%. Badanie IBRIS przeprowadzono na próbie 1100 dorosłych wyborców w dniu 9 lipca.

Przywołana druga tura odbędzie się już w niedzielę 12 lipca i zaważy o tym, kto przez najbliższe pięć lat będzie sprawował urząd prezydenta Rzeczpospolitej. Pierwsza tura zakończyła się sukcesem Dudy, który zdobył 43 i pół procenta. Trzaskowski natomiast niespełna lekko ponad 30%.

Kandydat opozycji poparty zostanie najprawdopodobniej przez większość wyborców kandydatów, jacy nie dostali się do drugiej tury głosowania, w tym przez tych od Szymona Hołowni, Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz Roberta Biedronia. Jedynie zwolennicy Krzysztofa Bosaka są dość podzieleni i część z nich może zdecydować się na powierzenie swoich głosów obecnemu prezydentowi.

nt

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek123454321
Maciek123454321
10 lipca 2020 21:51

Proszę zwrócić uwagę, że sondaże NIE OBEJMUJĄ Polaków mieszkających i głosujących za granicą. Zamówiono podobno około 500 tysięcy pakietów do głosowania korespondencyjnego. Zważywszy, że Polonia mieszkająca i pracująca za granicą w swojej ogromniej większości poparła Rafała Trzaskowskiego w I turze (wyjątek stanowią amerykańskie skamieliny, ale tam głosujących było ok. 35 tysięcy), reszta poprze Trzaskowskiego. Jest MOC!!!!!
Będziemy mieć nie lada emocje. Exit poll może pokazać nieznaczne zwycięstwo Pajaca, bo wyborcy Posad i Stołków najzwyczajniej wiedzą że głosowanie na Pajaca to obciach i nie przyznają się, potem spłyną głosy ze wsi i małych miasteczek, dopiero na końcu Rafałowi zacznie rosnąć słupek, kiedy spłyną wyniki ze średnich i dużych miast. Oj, będzie się działo!
PS. Niech cudzoziemcy już zaczną uczyć się wymawiania nazwiska Rafała, bo sobie języki będą łamać.

Jerzy
Jerzy
13 lipca 2020 08:45

Dobrze, że nie zaczęli się uczyć, bo zostaliby jak ten Himilsbach z angielskim!

HerodAntypis
HerodAntypis
10 lipca 2020 22:18

Teoretycznie Rafał ma wystarczającą przewagę aby wygrać, ale praktycznie tę przewagę będą chciały zniwelować pisowskie elementy w komisjach wyborczych. Znacznie będą im to utrudniać mężowie zaufania i dlatego jestem ciekawy ile śmierdzących kałuż się objawi. Część ankietowanych nie chce ujawniać swych preferencji w dniu wyborów i są to przeważnie pisowcy. Wygląda to na zorganizowaną strategię – pojawia się tajemnicze niedoszacowanie, które sprytnie maskuje manipulacje przy liczeniu głosów, takie jak dostawienie krzyżyka w celu unieważnienia głosu, czy też bezczelne dołożenie stosu kart z innej puli do swego kandydata. Pomijając osobiste zaangażowanie jestem cholernie ciekawy, jakie będzie rozstrzygnięcie tych wyborów. Jeśli wygra Rafał i nie da się tego podważyć, to nie da się określić zachowania pisowców. Nie da się przewidzieć, co zrobi szaleniec, bo on sam tego jeszcze nie wie.

Janina
Janina
10 lipca 2020 22:52

Wierzę, wierzę, wierzę, że pan Trzaskowski wygra ! Przecież to nie jest możliwe, aby większości Polaków odebrał rozum jeden mały, sfrustrowany, przegrany człowieczek. Aby moi Rodacy uwierzyli w te wszystkie bzdury i kłamstwa, które jak najgorszą zarazę roznoszą po kraju nawet członkowie rządu z premierem na czele (włącznie z fałszywymi, tekturowymi, przekupnymi czekami dla naiwnych). Tym samym potwierdzają, że nie pracują dla Polski, a w sztabie wyborczym Dudy. To jest niegodziwe, a już na pewno niezgodne z prawem ! W tej agitacji za Dudą podają najgorsze oszczerstwa i nienawistne słowa przeciw oponentom, pogłębia się podział na dwa wrogie plemiona Polaków. Takiej brudnej, wrednej kampanii wyborczej nie pamiętam, jak żyję. Pokolenia długo nie odbudują zgody w Narodzie. Żaden wróg nie uczynił tyle szkód Polsce, co ten jeden mściwy, nienawistny człowiek z Żoliborza, kwintesencja wszelkiego ZŁA. Liczę jeszcze na instynkt samozachowawczy Polaków. Nadzieja umiera ostatnia.

marek
marek
12 lipca 2020 10:38

RT musi wygrac. Psucie dobrego imienia Polski na arenie miedzynarodowej sie skonczy. Duda to nieudacznik.

Jerzy
Jerzy
13 lipca 2020 08:49

Trzask i po szambolanie!