„Pereira walczy o 2 mld dla TVP zamiast na leczenie chorych na raka. Rozumiem, że od tego zależy jego wypłata”

Pereira stanął w obronie sędziego Waldemara Żurka. Chodzi o jeden palec!

Choćby obóz rządzący nie wiem jak się zapierał, „środkowy palec” posłanki Lichockiej stał się symbolem arogancji i lekceważenia ludzi chorych na raka.

 

Tym gestem Zjednoczona Prawica pokazała swoje priorytety i ośmieliła co niektórych pracowników telewizji reżimowej do atakowania tych, dla których nie do pojęcia jest przekazanie prawie 2 mld zł na media, w sytuacji gdy brakuje pieniędzy na leczenie onkologiczne.

Samuel Pereira przekroczył wszelkie granice chamstwa, atakując Karolinę Hytrek-Prosiecką, byłą dziennikarkę TVP, zmagającą się z chorobą nowotworową tylko dlatego, że „śmiała” ona odnieść się do zaistniałej sytuacji i na Twitterze zwróciła się do Lichockiej, pisząc „Miłego tygodnia, Pani Poseł @JoannaLichocka! Popularny na Instagramie hashtag #FuckCancer nabrał nowego znaczenia”.

 

Pereira zarzucił jej oszustwo i manipulację, twardo broniąc Lichocką i oczywiście wpis swojej dawnej koleżanki traktuje w kategoriach walki między przyzwoitym PiS a fatalnym PO.

Na reakcję nie trzeba było długo czekać. W obronie dziennikarki stanęło wielu znanych ludzi, w tym Katarzyna Kolenda-Zaleska, Sebastian Lorenc, Dominika Długosz czy Sławomir Nitras.

No cóż, pan Pereira ma swoje 5 minut i będzie walczył w obronie partii, która dała mu władzę w telewizji i dobrą kasę, odstawiając na bok wszystko to, co tak ważne zarówno w zawodzie dziennikarza jak i zwykłej ludzkiej przyzwoitości. Czy te pieniądze są warte takiego zeszmacenia?

Tamara Olszewska

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Rafał PPiotrRyszardStan Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Stan
Stan

Portugalski bubek będzie obrażał Polaków? Co na to nacjonaliści z PISu? Pewnie popierają bo ględzi w narracji z 1939?

Ryszard
Ryszard

Patrzę na tego Perejrę i nie wiem zupełnie dlaczego jego twarz kojarzy mi się z ilustracjami pokazującymi ofiary kompulsywnej masturbacji w dziele Doussin-Dubreuila „Niebezpieczeństwa onanizmu”.

Piotr
Piotr

Już jakiś czas temu synonimem słowa kanalia stało się słowo pereira. Upływ czasu to potwierdza.

Rafał P
Rafał P

Uważam, że żadna redakcja i żadne studio radiowe czy telewizyjne nie powinny otrzymywać żadnych państwowych dotacji. Jeśli to badziewie, które serwują, nie podoba się ludziom, w związku z czym nie wykupują abonamentu, a w rezultacie nikt nie chce się u nich reklamować, to taki biznes powinien być bezwzględnie zamknięty.
Przypomnieć też chciałbym, że te państwowe pieniądze są pieniędzmi ZRABOWANYMI społeczeństwu. Przecież żaden rząd jeszcze nie przeprowadził referendum z zapytaniem o to, na co te pieniądze powinny być przeznaczane, ani o to, ile społeczeństwo byłoby skłonne płacić.