Petru przypomniał na Twitterze nagranie sprzed paru lat: Morawiecki – zwolennikiem euro (film)

Premier Morawiecki chce zmieniać Unię Europejska i po raz kolejny serwuje odgrzewany kotlet

W ostatnim czasie szef PiSowskiego rządu diametralnie zmienił swoje spojrzenie na temat wprowadzenia do Polski waluty euro.

Interanuci nie bez złośliwości zastanawiają się czy aby gospodarka nadąży za panem premierem.

Niektórzy mówią, że Mateusz Morawiecki w swoich wystąpieniach po prostu mija się z prawdą i sam sobie przeczy, a Ryszard Petru nazywa to po prostu hipokryzją.

Lider partii Teraz opublikował na Twitterze film, na którym Morawiecki – wówczas prezes BZ WBK miał zupełnie inne niż dziś zdanie na temat europejskiej waluty.

Warto się o to zapytać, czy to jest w interesie Polski, czy to jest w interesie tych krajów, które dzisiaj bardzo korzystają na euro” – mówił niedawno Morawiecki na konwencji PiS w Lublinie, wtórując szefowi Prawa i Sprawiedliwości kreślącemu czarną perspektywę przed Polską, jeśli na ten krok się waży.

Na filmie widzimy, jak obaj panowie w 2013 roku uczestniczą w debacie Ministerstwa Finansów na temat wprowadzenia euro w Polsce. Morawiecki twierdzi, że dla gospodarki byłoby to bardzo korzystne i że Polska zyska nie tylko po wprowadzeniu euro, ale już w trakcie procesu wprowadzania europejskiej waluty.

„Wtedy jeszcze myślał samodzielnie. O euro wypowiadał się zupełnie inaczej. Racjonalnie” – skomentował swój post lider partii Teraz. Czyli? Punkt widzenia….

/j/

Źródło: naTemat

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
Polka gorszego sortuRyszardKłamca z wyrokiemWaldemarJabis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

No ale o co chodzi, Wtedy jeszcze nie wiedział, że będzie podnóżkiem Kaczyńskiego, a nawet wręcz przeciwnie, chciał być podnóżkiem Donalda Tuska.

Marek
Marek

…..a teraz jest gorliwym wyznawcą „prezesa” i jak prezes powiedział że euro jest be to i „Matoł…usz” musiał ze zdaniem prezesa się zgodzić. A że zmienił poglądy? Prezes też zmienia to i on musi zmieniać

Kimi
Kimi

Nie wymagajmy,żeby premier polskiego rządu myślał. On ma tylko słuchać.

Jabis
Jabis

W 2013 roku brał udział Morawiecki, który dziś jest już tylko Kłamczywieckim popychadłem Kłamczyńskiego.
Kolejne łgarstwo PINOKIA wygarnięte. I … co z tego? Jego gęba dalej wykrzywia się od kłamstw … niedługo, jak ta reklamowa zebra, wsadzi sobie kłamliwy jęzor do ucha.

Waldemar
Waldemar

Gdyby tak pozestawiać, co kto kiedy, wyszłoby doprawdy ciekawie, na ten przykład choćby co mówił niegdyś sam prezes Kaczyński w naszym Davos – czyli Krynicy – do ludzi biznesu – ale oczywiście przed 2015 rokiem. Zdziwiliby się co poniektórzy obecni zwolennicy. A sam Morawiecki… jest koronnym dowodem, ze poważne traktowanie politycznych oracji to strata czasu. No chyba że ktoś może traktować „piątkę Morawieckiego” jako nową wersję „za…. za miskę ryżu”, ale to trzeba mieć nielichą wyobraźnię. Ja takiej nie posiadam.

Kłamca z wyrokiem
Kłamca z wyrokiem

Mateuszek kłamał wtedy czy kłamie teraz

Ryszard
Ryszard

To jest niesamowita zagadka socjologiczna i psychologiczna, jak człowiek, który składa się niemal w 100% z łgarstw, zmyśleń, krętactw i prymitywnych kłamstw – i to na każdym polu i w każdej dziedzinie – mógł zrobić karierę polityczną i mieć poważanie u suwerena.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Kręci jak wiatrak. Właściwie gdyby mu do tych rozmachanych łapek i mielącego jęzora prądnicę podłączyć, to przynajmniej by trochę prądu wytworzył, a tak to tylko miele po próżnicy.