Petru wygarnął Kaczyńskiemu: 25 lat życia na koszt podatnika

Petru wygarnął Kaczyńskiemu: 25 lat życia na koszt podatnika

Ryszard Petru, po tym jak został ukarany przez marszałka Sejmu za rzekomą obrazę głowy państwa z mównicy sejmowej, wskazuje czym naprawdę rozwścieczył Kaczyńskiego, który osobiście wnioskował o wyciągnięcie wobec niego konsekwencji.

Wcale nie chodziło o obrażenie Andrzeja Dudy – twierdzi poseł, lecz o to, że uzmysłowił on prezesowi i jego najbliższym, iż są oderwani od rzeczywistości i przez długie lata żyją na koszt podatników.

Faktem jest, że wypowiedź Petru na temat pozycji prezydenta w PiS nie była komplementem. Mówiąc o skandalicznej procedurze ustanawiania 12 listopada dniem wolnym od pracy i roli jaka przypadła w niej głowie państwa poseł ocenił: „To pokazuje, tak naprawdę, gdzie macie swego prezydenta. To pokazuje, jakie jest jego miejsce w łańcuchu pokarmowym… Na końcu! Dlatego dajecie mu dwa dni na podpisanie ustawy” – powiedział w środę z mównicy sejmowej.

Jak powszechnie wiadomo, chaos i zamieszanie towarzyszące uchwalaniu tego aktu prawnego zmusiły Dudę do deklaracji, iż podpisze ją w ciemno, bez zapoznania się z jej treścią.

Nie o to jednak wywołało nerwową rekcję Kaczyńskiego.

„Taką ustawę mogą wprowadzać tylko tacy, jak pan prezes, którzy całe życie pracowali na państwowym. Całe dorosłe życie prawie w Sejmie!” – stwierdził Petru, krytykując ustanowienie dodatkowego dnia wolnego od pracy, który wprowadza chaos wśród przedsiębiorców. „Pokazujecie, że większość z was w życiu nie wykonywała prawdziwej, realnej pracy! – dodał, a na Twitterze jeszcze bardziej sprecyzował swoją myśl.

„25 lat w parlamencie, życie na koszt podatników, oderwanie od rzeczywistości” – napisał Ryszard Petru, odsłaniając prawdziwą przyczynę nerwowej reakcji prezesa w Sejmie.

/p/

Źródło: naTemat/Twitter

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

15
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
MichałkrychojanJaninaalex60 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
erwinek
erwinek

Tak wygląda rzeczywistość w państwie pisowskim- prawda boli a wazelinka wchodzi gładko

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Z wazelinką mniej boli, wiadomo. 😉

antyfaszysta
antyfaszysta

Ale oni przyzwyczajeni, że włażą nawet bez mydła…….

Anon
Anon

Petru gdybyś milczał, byłbyś filozofem

Marek
Marek

A co w wypowiedzi Petru było obraźliwego? Nic! Po prostu „prawda w oczy kole” jak mówi stare przysłowie, Napisał i powiedział prawdę, ale nie jest to prawda PiS-owska, tylko taka zwyczajna, to strasznie prezesowi się nie spodobała. Nie podoba się to też pracownikom pracującym na stawki godzinowe bo ten dzień pracy to mniej do wypłaty ponad 100 zł a listopad to miesiąc przedświateczny, a za listopadową wypłatę trzeba ogarnąć święta. A te 100 zł to w niektórych rodzinach równa się świąteczny prezent dla dziecka. Ale posłowie o takich przyziemnych sprawach jak 100 złotych w kieszeni robotnika nie myślą. To oczywiście… Czytaj więcej »

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Prawdę powiedziawszy, to pan Petru wręcz BRONIŁ PADa. Ale uderz w stół, a nożyce się odezwą. Najwyraźniej trafił w samo sedno, stąd ta histeryczna reakcja.

anka
anka

Petru nie obraził PADa tylko wytknął pisowi jak traktują swojego prezydenta .

tfu
tfu

Szczera prawda i sama prawda…….To właśnie zabolało tego kurduplowatego „genseka” z drabinki.

elf
elf

Kaczyński z biologicznego punktu widzenia jest śmieciem ,nie splamił się pracą bo zawsze był ciężarem dla podatnika ,albo był na zasiłku solidarności ,nie stworzył żadnej wartości dodanej ,,nie posadził drzewa ,nie spłodził potomka, nie zbudował domu ; całe marne bałaganiarskie życie bruździł ,skłócał ,wprowadzał chaos i knuła na śmierci brata do której walnie się przyczynił dorwał się do władzy dzięki prostackiemu wręcz prymitywnemu elektoratowi gawiedzi i obwiesi jest zwykłym ludzkim kmieciem i takim zapamięta go historia taki zasrany wredny karzełek

jan
jan

Bardzo mądre słowa !

koderka
koderka

A jenot jaką karę otrzymał

alex60
alex60

Akurat Petru nie jest dla mnie autorytetem ale w tym wypadku ma rację. A że prawda w oczy kole to i prezes K. zapalal oburzeniem dyszac żądza zemsty. Tymczasem zapomina że „kto sieje wiatr ten zbiera burzę ” Ten proces juz się zaczął

Janina
Janina

Gdyby Pan Petru nie wytknął Kaczyńskiemu wieloletnie nieróbstwo i miganie się przez całe dorosłe życie od rzetelnej pracy, to Kaczyński wystąpienie posła by zignorował. Prezesa nawet by nie obeszło to , co powiedział Petru o prezydencie. Prześledźcie życiorys Kaczyńskiego, a przekonacie się, że nie splamił się jakąś konkretną, rzetelną pracą. Całe życie się „ślizgał”, jątrzył, skłócał i mieszał w „kotle politycznym”, tchórzliwie nie biorąc na siebie odpowiedzialności, wiecznie był obsługiwany i wyręczany. Ot, w czystej postaci pasożytnictwo. I ta niedopowiedziana do końca z trybuny sejmowej prawda tak wnerwiła prezesa.

krycho
krycho

ALE JEGO JUŻ NIE MOŻNA OBRAZIĆ

Michał
Michał

A w czym został „obrażony” Budyń? Żadnego słowa nie użyto. To zwykła ocena osobista, sprawa do wygrania w każdym sądzie, prawda Ziobro?