Piebiak nie wraca do orzekania, ale znalazł posadę w instytucie podległym Ziobrze

Piebiak nie wraca do orzekania, ale znalazł posadę w instytucie podległym Ziobrze

Łukasz Piebiak miał w czerwcu wrócić do orzekania w warszawskim Sądzie Rejonowym dla Miasta Stołecznego Warszawy. To jeden z głównych bohaterów opisanej przez onet. pl afery hejterskiej.

 

Chodziło o zdyskredytowanie sędziów krytykujących wprowadzane przez PiS zmiany w sądownictwie. Opisywaliśmy sprawę m.in. w artykule „Iustitia: „W ramach Ministerstwa oraz innych urzędów centralnych działała zorganizowana grupa przestępcza”. Piebiak po doniesieniach medialnych podał się do dymisji.

Były wiceminister sprawiedliwości przebywał na półrocznym urlopie… dla podratowania zdrowia. Teraz obejmie nową posadę. Według onet.pl Piebiak ma trafić na rok do Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości podległego Zbigniewowi Ziobrze. – „To państwowa jednostka organizacyjna, prowadząca działalność naukowo-badawczą z zakresu tworzenia, stosowania, aksjologii i społecznego funkcjonowania prawa oraz zjawisk przestępczości i patologii społecznej” – napisano na stronie internetowej Instytutu.

 

W sprawie afery hejterskiej toczy się śledztwo w Prokuraturze Regionalnej w Lublinie.  Zostało ono po raz kolejny przedłużone – do 21 sierpnia 2020 r. ​Dotyczy ono „przekroczenia uprawnień w okresie bliżej nieustalonym, jednak nie później niż 20 sierpnia 2019 r. w Warszawie przez funkcjonariuszy publicznych pełniących funkcje w Ministerstwie Sprawiedliwości poprzez niedopuszczalne przetwarzanie danych osobowych, co stanowiło działanie na szkodę interesu publicznego i prywatnego”.

bt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
AndrzejZwinkaObserwator Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Obserwator
Obserwator

Za taką postawę moralną powinien być pozbawiony prawa wykonywania zawodu a nie jakaś „zabawa w chowanego”

Andrzej
Andrzej

Rzecznicy dyscyplinarni sędziów też podlegają” zero”,prawda p0anie Schab,a poza tym” nie mamy pańskiego …płaszcza…”.Niedobrze się robi.Należało w zatach 70-80 wiać szybciej niż wyp…ł Kubisa.

Zwinka
Zwinka

Przecież za dobro nie karzą.