Piebiak podał się do dymisji – podał kuriozalny powód

Na listach poparcia do KRS mogą być nazwiska osób powiązanych z Piebiakiem i aferą hejterską - sugeruje Onet

„W poczuciu odpowiedzialności za powodzenie reform, którym poświęciłem cztery lata ciężkiej pracy, składam na ręce Ministra Sprawiedliwości rezygnację z urzędu podsekretarza stanu” – taki powód swojej dymisji podał wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak. Jak twierdzi opozycja, powinien zrezygnować z poczucia wstydu za opisywane przez onet.pl praktyki, o których pisaliśmy w artykule „Zastępca Ziobry zlecił akcję skompromitowania sędziego, który krytykował „reformę” sądownictwa PiS?”.

 

Dymisja została – jak twierdzi TVP Info – przyjęta przez Zbigniewa Ziobrę. O rezygnacji samego ministra sprawiedliwości na razie nie ma mowy. Piebiak natomiast odgraża się, że złoży pozew do sądu przeciw redakcji Onet, bo „rozpowszechnia pomówienia na mój temat oparte na relacjach niewiarygodnej osoby” – oświadczył były już zastępca Ziobry.

W sieci pojawiły się pierwsze komentarze. – „Wiceminister Piebiak zapowiada, że „z determinacją bronić będzie swojego dobrego imienia, na które zapracował przez całe życie”. Życzę powodzenia. Dodajmy, że szczególnie ciężko na swe dobre imię pracował przez ostatnie 4 lata” – Jarosław Kurski z „Gazety Wyborczej”. –  ” Z oświadczenia Piebiaka wynika, że zawsze walczył o Sprawę i teraz na jej ołtarzu składa swoją osobę. Jako pierwszy zgłaszam wniosek o beatyfikację zanim Karnowscy na to wpadną” – Rafał Madajczak z ASZ Dziennika.

 

– „Co właściwie oznacza rezygnacja „w poczuciu odpowiedzialności za powodzenie reform, którym poświęciłem cztery lata ciężkiej pracy”? I co z „Szefem”, dla którego uciechy to wszystko?” – Tomasz Skory z RMF FM. – „Minister Piebiak odchodzi w niesławie. Ale z wypowiedzi rzeczniczki PiS A. Czerwińskiej to zasługuje na pochwałę. Ciekawe, czy na Caritas zapłaci :)” – Paweł Wroński z „GW”.

bt

Źródło: onet.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
WaldemarMaciek123454321HerodAntypisJerryPolka gorszego sortu Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lunia
Lunia

Na Caritas już nie próbował, bez zwłoki przeszedł fo punktu drugiego miękkiego lądowania ze stołka!

starymaciej
starymaciej

to wyjaśnienie i podlożenie swojej glowy to nic innego- szef jest bezpieczny w rewanżu dajcie mi miejsce w jakiejś spółce tak jak karą za pedofilie w kościele przesunięcie z parafii do parafii

Maria
Maria

Tak, to była ciężka praca. Zaorać polskie sądownictwo, to nie lada wyzwanie.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Niejaka „pani Emilia” powinna się zacząć bać. Teraz jest już niewiarygodna. Powodzenia.

HerodAntypis
HerodAntypis

Powiesi się na nitce marionetki.

Maciek123454321
Maciek123454321

plus dwa nakłucia na szyi…

Jerry
Jerry

Sędzia-szuja pisiorska szczuje na kolegów po fachu… Chce ich rozliczać za ukradzione w sklepie portki. Za ukradziony kawałek kiełbasy, część do jakiegoś urządzenia. Za groszowe sprawy, nb,. naganne, ale jakże błahe w.porównaniu do jego wyczynu! Bo, z premedytacją, by przypodobać się maliniakowi i zeru razem wziętych z konusem, organizuje na (swoje?) środowisko kółko hejterowskie i dawaj ośmieszać, mieszać z błotem, wyzywać…. Ba, może jeszcze poszukiwać chętnego do walnięcia w niewygodnego sędziego już nie tortem, lecz kwasem siarkowym lub solnym? Taki oto bandzior, sprawca kierowniczy, zasiadł na stolcu wicka w ważnym resorcie. A ziobro-zero przestępowało tylko z nogi na nogę oczekując… Czytaj więcej »

Waldemar
Waldemar

Jakie ma znaczenie stan psychiczny, problemy z alkoholem itp itd innej osoby. Ma to znaczenie gdy ta druga osoba będzie odpowiadała za swoje czyny. W tym przypadku sędziowie odpowiadają za swoje słowa i swoje czyny.. Wiarygodność drugiej osoby tutaj nie ma żadnego znaczenia.