PIEKŁO KOBIET niemal pewne! Publikacja wyroku ws. zakazu aborcji za kilka dni

PIEKŁO KOBIET niemal pewne! Publikacja wyroku ws. zakazu aborcji za kilka dni

Rządowe Centrum Legislacji poinformowało na swojej stronie, że publikacja wyroku ws. zakazu aborcji nastąpi już za kilka dni – najpewniej  2 listopada br. Oficjalne ogłoszenie wyroku to warunek wejścia w życie orzeczenia.

 

Politycy opozycji już zaczęli protestować przeciwko opublikowaniu wyroku!

Po pierwsze z uwagi na stan wyższej konieczności, premier Rzeczpospolitej nie powinien publikować wyroku Trybunału Konstytucyjnego. To jest jasne postawienie sprawy. Nie powiedziałbym tego w żadnym innym przypadku, ale dzisiaj stanem wyższej konieczności jest dbanie o życie i zdrowie obywateli, ochrona ich przed koronawirusem, jest zachowanie spokoju społecznego i porządku publicznego. Te trzy przesłanki są stanem wyższej konieczności, które dają premierowi prawo do niepublikowania wyroku TK” – napisał Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL.

Dziś racją stanu jest niepublikowanie tego orzeczenia. To jest odpowiedzialność polskiego rządu spoczywająca na barkach premiera Mateusza Morawieckiego, aby to orzeczenie nie zostało opublikowane i by nie została uruchomiona procedura legislacyjna” – stwierdził z kolei Grzegorz Schetyna z ramienia KO.

Czysto teoretycznie, orzeczenie nie musi być publikowane. PiS wielokrotnie nie publikował wyroków autorstwa poprzedniego Trybunału Konstytucyjnego.

 

Takie rozwiązanie krytykuje jednak nawet część sympatyków opozycji, w tym prof. Marcin Matczak. „Uważam, że to jest zły kierunek. Oczywiście rozumiem tych, którzy wyrażają takie opinie. Chcą cokolwiek zrobić, aby wyjść z tej chorej sytuacji. Jednak to jest absolutnie najgorsze rozwiązanie. Ono się sprowadza do tego, że jak komuś się nie podoba wyrok TK, to może go nie opublikować” – ocenił prawnik.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Również w PiS, jak podaje Onet, widoczny jest sprzeciw wobec opublikowaniu wyroku. „Najlepiej byłoby poczekać z publikacją do zmian w ustawie, która pozwoliłaby na przedefiniowanie przesłanki eugenicznej. Dzieci z bezmózgowiem a dzieci z zespołem Downa, to jednak co innego” – powiedział jeden z polityków partii.

/nt/

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
27 października 2020 19:00

„Dalej jadą walcem. Do tych zakutych łbów nic nie dociera. Nie doszło do nich że to juz koniec. Teraz zaczną się działania nieprzewidywalne. Będzie gorąco. Już raz to przeżyłem w 1981 roku. Oni władzy nie oddadzą pokojowo. I chyba wszyscy o tym wiemy.”

W TVP Info przemówienie Kaczyńskiego siedzącego na tle polskich flag. W przemówieniu wzywa posłów i wyborców PiS do obrony Kościoła przed lewactwem: „Musimy wygrać wojnę ze skrajną lewicą!”. W komentarzach na twitterze hashtag „Jaruzelski”.

Ktoś coś pisał, że Kaczyński nie wystawi wojska przeciwko protestującemu społeczeństwu? Tchórz? Tak, tchórz, ale on tylko podejmuje decyzje – sam nie stanie przed rozwścieczonym tłumem kobiet. I wywiozą go gdzieś w bezpieczne miejsce helikopterem, żeby włos mu z tego głupiego łba nie spadł.

Od dawna przewidywałam taką sytuację i jak widać miałam rację. A Kaczyński załatwi sobie od razu wszystkie sprawy: media, protest, aborcję, państwo wyznaniowe, władzę dożywotnio, delegalizację opozycji, wyjście z unii. Po to mu był potrzebny wymiar sprawiedliwości obsadzony jego ludźmi, żeby to przeprowadzić i żeby mogły się rozpocząć procesy polityczne na masową skalę. A będą, jeśli Kaczyński wygra. I to nie tylko polityków opozycji, ale także zwykłych obywateli, którzy PiS nie popierają i którzy nie są katolikami. Oto mamy wreszcie prawdziwą twarz Kaczyńskiego i kościelnych hierarchów, którzy bardzo się z tego wszystkiego cieszą, bo wiedzą, że wreszcie po 30-u latach będą mieli państwo wyznaniowe, w którym będą rządzić. Kaczyński zapowiadał, że zrealizuje „testament świętego Jana Pawła II”, a ten życzył sobie, żeby „Polska była katolicką wyspą w laickim świecie”.

Jantar
Jantar
27 października 2020 19:09

Tylko to tu zostawię:

Konrad_Piasecki
@KonradPiasecki
·
35 min
Fatalne wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego. Fatalne. Zero empatii. Zero zrozumienia dla powodow protestu. Tonacja wojny domowej i pospolitego ruszenia. Historia pamięta takie zachowania przywódców politycznych. I rzadko kończyły się dla nich dobrze.

malgoska
malgoska
28 października 2020 01:46

Magister z Berlina ma czelność nam dyktować, co mamy robić. Nie doczekanie ***********