Piekło kobiet. Trybunał Konstytucyjny wydał uzasadnienie ws. zakazu aborcji

Piekło kobiet. Trybunał Konstytucyjny wydał uzasadnienie ws. zakazu aborcji

Trybunał Konstytucyjny opublikował oficjalne uzasadnienie orzeczenia z października ub.r., kiedy zdecydował o niekonstytucyjności przepisów dot. „aborcji eugenicznej”. W uzasadnieniu TK podkreślił, że aborcja może być dozwolona, gdy okazuje się, że duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu może przyczynić się do zagrożenia zdrowia lub życia jego brzemiennej matki.

 

Takie uzasadnienie pozwala na różne interpretacje tego, co w praktyce oznacza zagrożenie dla zdrowia matki w przypadku wystąpienia wady letalnej. Kluczową wątpliwością jest kwestia zdrowia psychicznego i konsekwencji, które taki poród może przynieść” – wyjaśnia portal Interia.pl.

Jednocześnie, co warto podkreślić, TK twardo opowiedział się za ideą „pro-life”. Członkowie organu zapisali w uzasadnieniu następujące stanowisko:

„Trybunał Konstytucyjny ponownie stwierdził, że człowiek od momentu poczęcia ma prawo do życia. Stwierdził także, że każde życie ludzkie ma taką samą wartość; nie ma lepszych i gorszych istot ludzkich, każdy człowiek ma jednakowe prawo do życia. Taką samą wartość ma życie człowieka przed narodzeniem, życie człowieka młodego i pełnego sił oraz życie człowieka starszego. Na tym fundamencie cywilizacji ludzkiej opiera się polski system prawny. Przerwanie ciąży jednocześnie wiąże się z pozbawieniem dziecka jego życia. Przesłanka eugeniczna zabijania dzieci nienarodzonych jest z tym fundamentem sprzeczna. Niezgodny z Konstytucją jest art. 4 ust. 1 pkt 2 ustawy o planowaniu rodziny”.

 

Czysto teoretycznie, może się więc okazać, że przesłanką do aborcji będzie zaświadczenie od lekarza psychiatry w sprawie obaw matki przed ciążą, która będzie zagrożona prawdopodobieństwem ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Orzeczenie TK zostanie dziś opublikowane w Dzienniku Ustaw.

/nt/

Źródło: interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
27 stycznia 2021 18:39

Oczywiście, że wyrok opublikowany po decyzji Kaczyńskiego! A decyzja zapadła PO ogłoszeniu wczesnym popołudniem, że Komisja Europejska przechodzi do drugiego etapu w sprawie naruszania procedur praworządności. KE dała Polsce miesiąc na załatwienie sprawy Izby Dyscyplinarnej SN – jeśli Polska nie dostosuje się do wyroku TSUE, sprawa ponownie znajdzie się w TSUE, ale tym razem będzie gorzej. No i jeszcze teraz dojdzie sprawa praw kobiet. Plus ma być głosowanie na RPO w Senacie i głosowanie w Sejmie w sprawie unijnego Funduszu Odbudowy, który to Fundusz jest powiązany z praworządnością i Ziobro ze swoją partyjką, ale także część pisowskich posłów, chcą odrzucić. I w tym kontekście jest też cała sprawa o odwołanie Morawieckiego i śledztwo CBA w sprawie przyznanej pomocy firmom przedsiębiorców, którzy nie kryją się z tym, że nie popierają PiS. I do tego jeszcze sprawa Polaka w Wielkiej Brytanii, któremu rząd dał paszport dyplomatyczny i teraz będzie kolejna awantura, że „Anglicy zamordowali naszego dyplomatę”.

Wszystko razem zbiera się na decyzję o polexicie, czyli czeka nas WYPIERDOL Z UNII, jak to nazwał D. Tusk. A wtedy Kaczyński już nie zawaha się przed niczym, co zagwarantuje władzę jemu i jego partyjkom na co najmniej kilka dekad.

Marek
Marek
27 stycznia 2021 19:06

Czyli zgwałcona przez ojca 10ciolatka też ma urodzić skoro „każde życie ludzkie ma taką samą wartość” prawda?
Ciekawa jest tu sprzeczność. „Każde życie ludzkie” ma rzekomo „taką samą wartość”, jak więc taką interpretację pogodzić z wartością życia kobiety? Ona ma się poświecić i cierpieć tak? Ona ma oddać swoje ciało na 9 miesięcy za darmo tak? Czy to nie jest gwałt trwający 9 miesięcy? Czy to nie jest porwanie? Czy to nie jest niewolnictwo? Dla mnie jest.
Zresztą już w „uzasadnieniu” pojawiają się fragmenty. udające że to debata filozoficzna, mówiące o „dziecku w fazie prenatalnej”. Używanie w tym kontekście sformułowania „dziecko” a nie „płód” albo neutralnego „istota” jasno sugeruje, że całe to uzasadnienie to pic na wodę i decyzję podjęto przed dyskusją, a to oznacza, że to nie był sąd tylko cyrk.

Maciek123454321
Maciek123454321
27 stycznia 2021 21:03
Reply to  Marek

A jakież to bydlaki postawiły Koledze tyle minusów?

antyuzurpator
antyuzurpator
28 stycznia 2021 09:09

To by wskazywało, że to właśnie ten drugi „Marek” ma umiejętność lub możliwości techniczne wielokrotnego minusowania.

Marek
Marek
28 stycznia 2021 11:27

Te same, które i Panu postawiły (na razie widoczny 1). Ja to odbieram jak pochwałę i znak, że mam rację, bo żaden z tych kilkudziesięciu minusująych nie miał odwagi na nawet minimalny argument. Nie miał odwagi bo i argumentów nie ma. Trolle myyślą, że takie minusowanie mnie obejdzie, bo ich by obeszło, a mnie tylko pozwoliło dobrze zacząć dzień.

Paweł
Paweł
28 stycznia 2021 13:47
Reply to  Marek

Ode mnie dostałeś minusa za to, że dla poklasku piszesz o niezwiązanych za sobą sprawach. Fachowo nazywa się to trollingiem internetowym.

Marek
Marek
28 stycznia 2021 21:00
Reply to  Paweł

Przykład proszę? Nie ma. Trolling.

Marek
Marek
30 stycznia 2021 12:09
Reply to  Paweł

Kilka dni minęło, temat spadł już na 3cią stronę, a troll dalej nie znalazł odpowiedzi. Oto jak „dyskutują” wyznawcy pis: coś tam sobie uroił w swojej pustej głowie, ale obronić tezami, argumentami, jakimikolwiek słowami już nie potrafi. I przecież nie musi, nie bez powodu nazywam zwolenników pis wyznawcami bo u nich wszystko jest na wiarę. Wiarę, która przybiera absurdalne kształty jak te w pewnych kręgach znane słowa babci, że ona wie, że kaczyński kradnie ale to dla tego, że musi to robić dla naszego dobra. Kwintesencja pisizmu.

Jantar
Jantar
28 stycznia 2021 13:56
Reply to  Marek

I ja się pod tym podpisuję! Minusy przy takich wpisach także odczytuję jako plusy, bo znaczą, że uwagi z wpisów są celne. Sama miałam takie sytuacje przy wszystkich moich wpisach dotyczących Hołowni i jego ruchu.

Marek
Marek
27 stycznia 2021 19:20

Ciekawa jest też symbolika dnia. Katofaszysci lubia symbolikę dni swojej religii i głęboko się oburzają jak coś się robi w ich święta, więc szczególnie im przypominam, że dzisiaj jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Piękna symbolika gdy się wie co o aborcji myśleli naziści i jak karali kobiety nie chcące rodzić. (Wbrew temu co kłamliwie twierdzą idioci z „antychoice”, jakoby hitler pozwalał na aborcję).

Jantar
Jantar
27 stycznia 2021 22:15
Reply to  Marek

We Włoszech za Mussoliniego aborcja też była zakazana. Mało tego, Mussolini odebrał Włoszkom WSZYSTKIE prawa, z prawem wyborczym włącznie. Oczywiście przy wsparciu Kościoła Katolickiego. Kobiety z dnia na dzień zostały pozbawione wszystkiego i zamknięte w domach. Teoretycznie działały organizacje feministyczne, ale były one szyderstwem wobec kobiet, bowiem zarówno w zarządach, jak i działaczkami, były wyłącznie krewne dygnitarzy faszystowskich i ich działalność polegała na wspomaganiu władzy.

Włoszki odzyskały swoje prawa dopiero w połowie lat 50-ych – około dekady po zakończeniu wojny.

I odebrania kobietom wszystkich praw w Polsce XXI wieku chcą tacy sami faszyści, jak ci włoscy w latach 30-ych XX w.

`````
`````
27 stycznia 2021 19:39

Ciekawe co tą „publikacją” chcą przykryć. Czy ostatnie materiały o wspieraniu jednego biznesmena setkami milionów z publicznej kasy? A może idzie trzecia fala covid-19 i żeby ukryć niekompetencję rządzących winę na rozprzestrzenianie się wirusa zwali się na protestujących?

Maciek123454321
Maciek123454321
27 stycznia 2021 21:03

Proponuję przed każdym nazwiskiem pisiora czy pisiory użyć grzecznościowego zwrotu „ch……” oraz „k….a”.

Zwinka
Zwinka
28 stycznia 2021 01:13

Jak ci homoseksualiści i pedofile nienawidzą kobiet…

Zwinka
Zwinka
28 stycznia 2021 01:17

Szkoda, że nie ma prawdziwego piekła. Już dawno by się w nim smażyli…