Piekło w Sejmie. Ryszard Terlecki bezradny wobec oskarżeń posła Nitrasa

Nitras pozywa marszałka Sejmu o uporczywe nękanie i zastraszanie oraz stosowania przemocy psychicznej

Pod znakiem wielkiej burzy odbywały się piątkowe obrady Sejmu. Podczas debaty nad kandydaturami do fotela marszałka ostro wystąpił poseł Platformy Obywatelskiej Sławomir Nitras. Płomienne przemówienie, w którym gęsto było od oskarżeń pod adresem partii rządzącej, rzeczowo wypunktowało PiSowskie przekręty i nadużycia władz. Mówca skrytykował zdymisjonowanego marszałka Kuchcińskiego, co trudne było dla prowadzącego obrady wicemarszałka Ryszarda Terleckiego, który wielokrotnie przerywał wystąpienie, upominając posła, by mówił „do rzeczy”.

 

W swej bezradności Terlecki posunął się do obraźliwych sugestii. Twierdził, że poseł powinien go w końcu zrozumieć, przecież ma „jakieś wykształcenie, maturę”.  „Chyba” – powiedział w zamyśleniu.

Ale Nitras nie odpuszczał: „Jakie macie kwalifikacje moralne, żeby w tej izbie przewodzić? O wasze kwalifikacje merytoryczne nie mamy złudzeń” – mówił polityk.

 

Dostało się też samemu Prezesowi – „Małgorzata Kidawa-Błońska jest gwarantem, że Jarosław Kaczyński nie będzie urzędował w gabinecie marszałka Sejmu (…) Nie będzie uzależniać pracy Sejmu od godzin wypoczynku prezesa PiS. Nie będzie posiedzeń po 2 w nocy, bo wtedy kończy się rodeo” – powiedział Nitras prezentując sylwetkę kandydatki opozycji do fotela Marszałka.

Terlecki odmówił posłowi prawa do pouczania o moralności. „Był pan najczęściej karanym posłem przez Prezydium Sejmu” – odpalił i dorzucił „Zachowuje się pan jak chuligan”. „Jak pana klub mógł pana wysłać, żeby przedstawić kandydaturę posłanki Kidawy-Błońskiej” i ostatecznie wyłączył Nitrasowi mikrofon.

/jp/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
MemiśTomaszJOKIGrzegorzMateusz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Danuta
Danuta

super przemówienie, a miny pisiorków niesamowite uśmieszki, bo na nic innego ich nie stać

Jabis
Jabis

Najlepsze było … Nitras do Terleckiego: – to może pan tu przyjdzie i zacznie usprawiedliwiać Kuchcińskiego. Hipis-Pies się nie zdecydował choć na początku afery kpił, że on żadnych pieniędzy nie zwracałby. No. 😀

Aleksander
Aleksander

Marzenie PiS – przemawiać do rzeczy,nie lubią jak opozycja mówi DO LUDZI.

Mariola
Mariola

Jestem zachwycona pana wystąpieniem, pośle Nitras.

HerodAntypis
HerodAntypis

Wystąpienie Nitrasa- pierwsza klasa! Skuteczny jak Nitrogliceryna! Dotychczas bezczelnie wyszczekany poległ jak kawka na trawce. Na ringu krótki rzuciłby ręcznik, w sejmie terlecki mógł tylko wyłączyć mikrofon aby uniknąć nokautu. Coś tam o maturze bredził?

Renata Hombesch
Renata Hombesch

Terlecki zionąl chamstwem z bezradnosci. Posel Nitras swietnie obnazył pisowdkie łamanie prawa i obyczajow. Brawo panie posle!

Mateusz
Mateusz

Miło posłuchać mądrych ludzi, ale niestety jak się patrzy na Schetynę i jego idiotyczne uśmiechy, to trudno zachować szacunek do tej formacji, to nie jest dobry lider, on niestety pogrąża opozycję, do niego nie ma się zaufania…

JOKI
JOKI

GŁOSUJ NA OSZUSTÓW Z PIS SEKTY BĘDZIESZ SIĘ NIE TYLKO ŚMIAŁ ALE MOŻESZ DOSRTAĆ SRACZKI

Tomasz
Tomasz

Tylko uśmiechy pogrążają opozycję? To nie za mało?

Grzegorz
Grzegorz

Brawo Panie pośle Nitras!

Memiś
Memiś

A po kaczce chazarskiej spłynęło to jak deszcz w biały dzień.Poczyścił znowu szóstki ozorem demonstrując przy okazji swoje głupkowate uśmieszki.