Piekło w Sejmie. Ryszard Terlecki bezradny wobec oskarżeń posła Nitrasa

Piekło w Sejmie. Ryszard Terlecki bezradny wobec oskarżeń posła Nitrasa

Pod znakiem wielkiej burzy odbywały się piątkowe obrady Sejmu. Podczas debaty nad kandydaturami do fotela marszałka ostro wystąpił poseł Platformy Obywatelskiej Sławomir Nitras. Płomienne przemówienie, w którym gęsto było od oskarżeń pod adresem partii rządzącej, rzeczowo wypunktowało PiSowskie przekręty i nadużycia władz. Mówca skrytykował zdymisjonowanego marszałka Kuchcińskiego, co trudne było dla prowadzącego obrady wicemarszałka Ryszarda Terleckiego, który wielokrotnie przerywał wystąpienie, upominając posła, by mówił „do rzeczy”.

 

W swej bezradności Terlecki posunął się do obraźliwych sugestii. Twierdził, że poseł powinien go w końcu zrozumieć, przecież ma „jakieś wykształcenie, maturę”.  „Chyba” – powiedział w zamyśleniu.

Ale Nitras nie odpuszczał: „Jakie macie kwalifikacje moralne, żeby w tej izbie przewodzić? O wasze kwalifikacje merytoryczne nie mamy złudzeń” – mówił polityk.

 

Dostało się też samemu Prezesowi – „Małgorzata Kidawa-Błońska jest gwarantem, że Jarosław Kaczyński nie będzie urzędował w gabinecie marszałka Sejmu (…) Nie będzie uzależniać pracy Sejmu od godzin wypoczynku prezesa PiS. Nie będzie posiedzeń po 2 w nocy, bo wtedy kończy się rodeo” – powiedział Nitras prezentując sylwetkę kandydatki opozycji do fotela Marszałka.

Terlecki odmówił posłowi prawa do pouczania o moralności. „Był pan najczęściej karanym posłem przez Prezydium Sejmu” – odpalił i dorzucił „Zachowuje się pan jak chuligan”. „Jak pana klub mógł pana wysłać, żeby przedstawić kandydaturę posłanki Kidawy-Błońskiej” i ostatecznie wyłączył Nitrasowi mikrofon.

/jp/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
MemiśTomaszJOKIGrzegorzMateusz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Danuta
Danuta

super przemówienie, a miny pisiorków niesamowite uśmieszki, bo na nic innego ich nie stać

Jabis
Jabis

Najlepsze było … Nitras do Terleckiego: – to może pan tu przyjdzie i zacznie usprawiedliwiać Kuchcińskiego. Hipis-Pies się nie zdecydował choć na początku afery kpił, że on żadnych pieniędzy nie zwracałby. No. 😀

Aleksander
Aleksander

Marzenie PiS – przemawiać do rzeczy,nie lubią jak opozycja mówi DO LUDZI.

Mariola
Mariola

Jestem zachwycona pana wystąpieniem, pośle Nitras.

HerodAntypis
HerodAntypis

Wystąpienie Nitrasa- pierwsza klasa! Skuteczny jak Nitrogliceryna! Dotychczas bezczelnie wyszczekany poległ jak kawka na trawce. Na ringu krótki rzuciłby ręcznik, w sejmie terlecki mógł tylko wyłączyć mikrofon aby uniknąć nokautu. Coś tam o maturze bredził?

Renata Hombesch
Renata Hombesch

Terlecki zionąl chamstwem z bezradnosci. Posel Nitras swietnie obnazył pisowdkie łamanie prawa i obyczajow. Brawo panie posle!

Mateusz
Mateusz

Miło posłuchać mądrych ludzi, ale niestety jak się patrzy na Schetynę i jego idiotyczne uśmiechy, to trudno zachować szacunek do tej formacji, to nie jest dobry lider, on niestety pogrąża opozycję, do niego nie ma się zaufania…

JOKI
JOKI

GŁOSUJ NA OSZUSTÓW Z PIS SEKTY BĘDZIESZ SIĘ NIE TYLKO ŚMIAŁ ALE MOŻESZ DOSRTAĆ SRACZKI

Tomasz
Tomasz

Tylko uśmiechy pogrążają opozycję? To nie za mało?

Grzegorz
Grzegorz

Brawo Panie pośle Nitras!

Memiś
Memiś

A po kaczce chazarskiej spłynęło to jak deszcz w biały dzień.Poczyścił znowu szóstki ozorem demonstrując przy okazji swoje głupkowate uśmieszki.