Piękna nagroda dla wicepremiera Sasina. Telewizja Republika stanęła na wysokości zadania

Sasin na kwarantannie po kontakcie z osobą zakażoną koronawirusem

Wicepremier Jacek Sasin, minister aktywów państwowych podczas 7. Gali Urodzinowej Telewizji Republika otrzymał nagrodę w kategorii BIZNES. „Ta statuetka to cenny dowód uznania nie tylko dla mnie, ale dla całej polityki gospodarczej, którą prowadzi rząd PiS” – powiedział laureat.

 

Jak wyjaśnił w swoim wystąpieniu wicepremier, ceni sobie tę nagrodę szczególnie dlatego, że „została mi przyznana przez środowisko skupione wokół „Gazety Polskiej”, Telewizji Republika, portalu niezalezna.pl. Ta kapituła jest wyrazicielem tych wszystkich, którzy stanowią tę rodzinę, a do niej należą również widzowie i czytelnicy, którzy stoją po stronie prawdy, którzy promują wizję Polski bliską mi i mojemu środowisku” – powiedział Sasin. Ba, wicepremier dostrzegł w nagrodzie jeszcze więcej – mianowicie „dowód uznania dla polityki, która mówi, żeby polskie państwo zachowało swoje wpływy w gospodarce, żeby własnością państwa, a co za tym idzie własnością obywateli były te wszystkie strategiczne firmy, które realizują najważniejsze dla naszej gospodarki cele”.

Zdaniem Sasina to właśnie „spółki skarbu państwa rozumieją, że mają nie tylko cel biznesowy do zrealizowania, ale chcą również realizować cel społeczny, który wynika z tego, że są firmami polskimi, w których klientami są Polacy. Te spółki czują, że w tych ciężkich chwilach, które przeżywamy mają obowiązek polskie państwo i społeczeństwo wspierać”.

 

Dla wicepremiera nie ulega przy tym żadnej wątpliwości, że bez „ogromnego wkładu polskich spółek” nie byłoby dziś „sukcesu w walce z epidemią koronawirusa”. Na czym miałby ów sukces polegać? Otóż „ta skala epidemii nie jest tak duża, jak w pozostałych krajach europejskich” – dodał.

Na koniec wyznał swoje credo: „Powtórzę to co mówię zawsze – patriotyzm gospodarczy to jest to, co powinno cechować nasze wszystkie działania. Nie tylko od strony właściciela. Każdy z nas może w tym dawać wyraz naszego gospodarczego patriotyzmu kupować polskie produkty, stawiając na polskie firmy” – oświadczył.

Entuzjastyczna, dziękczynna wypowiedź wicepremiera, przytoczona na Twitterze przez Ministerstwo Aktywów Państwowych, wywołała adekwatne odpowiedzi twitterowiczów. „Minister od spółek Skarbu Państwa Sasin dostał w nagrodę statuetkę od Sakiewicza, którego te spółki utrzymują. Prestiżowo!” – ucieszył się „Minister Prawdy”.

Choć nie zabrakło i malkontentów-realistów, którzy w scenie wręczania statuetki dopatrzyli się kadrów „jak z Barei” i jego kultowego „Misia”, albo „dawania durnostrojek na zachętę” czy „kabareciku”.  Przywołano nawet słowa dawno już nieżyjącego Piłsudskiego („Wam kury szczać prowadzać..”), a jeden z przedsiębiorców – zapewne na fali entuzjazmu – złożył wicepremierowi ambitną propozycję („Panie Sasin. Pan wpakuje połowę tej kasy co otrzymała od rządu Republika TV , w moją firmę, to ja panu taką statuetkę ustrugam , że pan pół rządu do dźwignięcia tego ciężaru będzie potrzebował”).

mpm

Źródło: telewizjarepublika.pl, twitter.com

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
AndrzejAntoniZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Piękny jest nasz Narodowy Sasin to i nagrodę piękną dostał.

Antoni
Antoni

Taaa… To kupujcie polskie limuzyny służbowe a nie niemieckie, polskie prawdziwe maseczki a nie podróbki chińskie polską robę naftową i gaz a nie ruską i amerykańską, polskie myśliwce wojskowe i helikoptery a nie amerykańskie itd, itd

Andrzej
Andrzej

Głupiej już nie można.Wartość takiej nagrody jest minusowa.Towarzystwo wzajemnej adoracji gdyż nikt przyzwoity z nimi zadawać się nie chce i muszą się wspierać podrzymując w2łasne ego.