Pieniądze potrzebne na gwałt!

Pieniądze potrzebna na gwałt!

Mimo zapewnień, że finanse państwa mają się całkiem nieźle, dziura budżetowa wprawdzie rośnie, ale jest pod kontrolą i w ogóle nie mamy się co przejmować, to jednak wcale nie jest tak różowo. Obóz rządzący oczywiście nie powie tego głośno, ale wyraźnie widać, że z kasą kiepściutko, stąd nowe pomysły, by z nas ją ściągnąć.

Od stycznia 2021 roku zostaną oskładkowane umowy – zlecenie. Jeśli pracujemy na kilku takich umowach to teraz będziemy od każdej z nich płacić składki, a nie tak jak do tej pory było, tylko od jednej. Według dr. Marcina Wojewódki oznacza to przede wszystkim „wzrost kosztów pracy dla pracodawcy, a być może mniejsze zarobki netto u zleceniobiorcy. Pytanie więc, czy nie spowoduje to wzrostu szarej strefy”.

Już we wrześniu zostanie przyjęta ustawa likwidująca otwarte fundusze emerytalne. Jeśli zdecydujemy, by nasze pieniądze traf
iły do ZUS-u to rząd przeznaczy na to mniejsze dotacje z budżetu. Jeśli jednak zdecydujemy się na IKE (indywidualne konta emerytalne) to rząd potrąci sobie z marszu od razu haracz w postaci 15 proc. tzw. opłaty przekształceniowej, co może oznaczać haracz od każdego przyszłego emeryta w wysokości 1,2 tys. zł.

Morawieckiemu chodzi też po głowie zniesienie limitu składek czyli tzw. 30-krotności, ale Gowin się temu ostro sprzeciwia, więc chwilowo ten pomysł jest zawieszony. Zawieszony a nie odrzucony!

Od stycznia wejdą też w życie nowe podatki: cukrowy, od alkoholowych „małpek”, od firm komandytowych, sklepów oraz deszczu.

Jednocześnie rząd zrezygnował z hojnej waloryzacji emerytur, planuje też zaoszczędzić redukując ostro zatrudnienie w ministerstwach, urzędach wojewódzkich i jednostkach podległych rządowi jak NFZ, czy ZUS, co zostało po cichutku zapisane w tarczy antykryzysowej 2.0 i 4.0.

Jak znam życie i obóz władzy to na tym się nie skończy. Czeka nas trudny czas, ale może to i dobrze? Nic tak do człowieka nie przemawia jak pusty portfel, więc może społeczeństwo wreszcie się obudzi?

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tamara Olszewska

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Dociekliwy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dociekliwy
Dociekliwy

Za panem Grabowskim – Ja wam mówie: jest dobrze, jest dobrze. Ale nie najgorzej jest.
I tak w koło Macieju. Patrząc na pisowczyków przypomina mi sie hasło – Rząd się sam wyżywi. A tak plują na Urbana.