„Pierdyknęło” rzekł w debacie wyborczej wicepremier J. Sasin – „Nowe elyty…”

„Pierdyknęło” rzekł w debacie wyborczej wicepremier J. Sasin - "Nowe elyty…"

W TVP odbyła się debata z udziałem przedstawicieli pięciu komitetów wyborczych. Koalicję Obywatelską reprezentował Borys Budka, Polskie Stronnictwo Ludowe – Władysław Kosiniak-Kamysz; Lewicę – Andrzej Rozenek, PiS – Jacek Sasin, a Konfederację – Jacek Wilk.

 

Debata była wielowątkowa i w pewnym momencie Kosiniak-Kamysz zarzucił PiS, że sprowadza węgiel z Rosji. Na to odezwał się Sasin. – „To wy doprowadziliście do upadku polskie górnictwo, spowodowaliście, że dzisiaj polskie górnictwo nie jest w stanie zapewnić nam potrzebnej ilości węgla. Niech pan przypomni sobie, co mówiła premier Bieńkowska o waszych rządach, spółkach węglowych. Siedzieli, jedli, palili, lulki palili, aż wszystko – przepraszam – pierdyknęło” – powiedział wicepremier rządu PiS.

– „Nowe elyty…; – „Podobno poniósł sromotne zwycięstwo”; – „Dlatego przekaz z Nowogrodzkiej brzmi: „Żadnych debat!!!”. Oni wiedzą, że ich argumentacja jest nie do obrony. Jedyne, co działa (jeszcze) to opluwanie i hejtowanie opozycji”; – „Poziom San Escobar”; – „Mnie zastanawia, jak można znać wszystkie pytania przed debatą (bo chyba nie ma wątpliwości, że Sasin je znał), a i tak wypaść najgorzej ze wszystkich. To trzeba mieć we krwi” – komentowali internauci.

 

Ale to nie koniec, o czym nie omieszkał poinformować jeden z internautów: – „Cała TVPiS. Wszyscy po minucie na wypowiedź, ale zaraz po debacie program na żywo przerywany, żeby Sasin mógł przez 5 minut pitolić na KAŻDY temat z debaty przy wsparciu klakiera z mikrofonem”.

Internauci w komentarzach zgłaszali też pomysły na kolejne debaty: – „Jeżeli będzie jeszcze jakaś debata, to PiS-owi pozostaje już tylko profesor Suski. Z jego udziałem mogliby to nawet sprzedać w kanale kodowanym”; – „Ewentualnie profesor Karski z Gangu Profesorów”; – „Po dzisiejszym blamażu Sasina, w następnej debacie zastąpi go Caryca Suski, szykujemy popcorn?”.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
BGmble Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
BGmble
BGmble

Po debacie Jacek Karnowski z „Sieci” przejęzyczył się i powiedzial: „Myślę, że ta debata była niezła, jak na te ustawione… ustalone reguły”.

Ciezko sie z tym nie zgodzic.

Pytania byly bardzo tendencyjne, z teza w stylu:

„Czy pincet+ jest dobre i dlaczego tak?”
„Czy zwiazki partnerskie sa zle i dlaczego sa zle?”

Pytanie odnosnie dotacji dla rolnictwa bylo wyraznie przygotowane dla Sasina.

Najciekawsze, ze na 7 rund Sasin z PiS odpowiadal jako ostatni, az 4 razy, a tylko w jednej rundzie (sluzba zdrowia) odpowiadal jako pierwszy.