Piersi na świecie

Kolejny ranking, w którym Polska znajduje się w czołówce

Czyli kula ziemska opasana biustonoszem.

Osobnicy nazywani w TVP ekonomistami głoszą ostatnio coraz częściej, że Unia nam się nie opłaca, bo na integracji z Europą Polska więcej traci, niż zyskuje. Koronny argument jest taki, że ogromne fundusze strukturalne i unijne dotacje dla rolników, to nie pomoc, a zaledwie rekompensata za otwarcie polskiego rynku dla zachodnich produktów. Ta wiadomość ucieszyła mnie podwójnie. Po pierwsze – nie wpadło mi dotąd do głowy, że dostęp do naszego rynku może być wart aż 10 mld euro, bo tyle w ubiegłym roku zapłaciły kraje Unii, żeby dobrać się do polskich klientów. A po drugie – nie przypuszczałem jak miażdżąca jest przewaga polskiego rynku nad rynkami rzekomo rozwiniętych krajów europejskich, skoro wzajemny dostęp Polski do konsumentów z krajów UE nie jest wart nawet wzmianki ekonomistów z TVP…

Władza robi co może, by Polacy czuli się raźniej. Jeśli nawet brakuje dowodów, że w tej czy tamtej kategorii jesteśmy najlepsi na świecie, to wystarczy ogłosić, że konkurenci są gorsi. Albo chociaż paskudni lub groźni. A co najmniej głupsi. Jeśli żaden kraj nie jest w stanie zrozumieć argumentów, którymi rząd przekonuje, że demokracja w Polsce ma się świetnie, to tym gorzej dla Europy. Ale damy jej jeszcze szansę. Minister Ziobro w wywiadzie dla niemieckiej stacji ZDF zapewnił, że Polska mogłaby nadal rozmawiać z Unią Europejską i przedstawiać swoje argumenty, ale pod warunkiem, że Polska traktowana będzie z respektem, tak jak inne kraje. To znaczy te, które nie mają kłopotów z demokracją. Czyli Polska naruszająca unijne standardy ma być szanowana i traktowana na równi z państwami przestrzegającymi prawa, a jak nie, to się obrazi, przestanie gadać z Europą i nie przyśle jej już żadnego wyjaśnienia w żadnej sprawie. A w ogóle niech oni się gonią.

Władza dba o samopoczucie Polaków i staje na głowie, by było nam raźniej. Trzeba przyznać, że odnosi na tym polu znaczące sukcesy. Byłem świadkiem jednej z licznych ostatnio eksplozji patriotycznych uczuć. Było to podczas Tall Ships Races w Szczecinie, w którym uczestniczyło ponad 70 jednostek z 18 krajów. Na nabrzeżu nadodrzańskim, gdzie cumowały żaglowce, przechadzało się kilkadziesiąt osób w koszulkach z napisami „Polska dla Polaków” oraz „Bóg, honor, ojczyzna”, rozdając turystom i marynarzom ulotki z mapą Polski i zestawem haseł w stylu „Brońmy polskich wartości”, „Polska dla Polaków, Polacy dla Polski” itp. Równocześnie na szczecińskim Moście Długim zawieszony został transparent z napisem w języku angielskim „Niemieckie obozy śmierci, nie polskie” oraz rysunkiem żołnierza ze swastyką, który strzela do klęczącego mężczyzny z biało-czerwonym emblematem. A w obleganych w tych dniach szczecińskich placówkach Poczty POLSKIEJ, gdzie sprzedawane są również gazety, oferowano mi wyłącznie „Gazetę Warszawską” – narodową gadzinówkę szczującą na obcokrajowców, uchodźców, Niemców, Unię Europejską oraz Polaków na siebie nawzajem.

Nic dziwnego, że przybywa rodaków, którzy promują alternatywny herb Polski: kulę ziemską opasaną biustonoszem. Piersi na świecie! Powoli upowszechnia się nowy wizerunek naszej ojczyzny – kraju nacjonalistów, egocentryków, narcyzów i zadufanych głupków. Zauważyła to nawet władza, twórca wykrzywionego oblicza Polski, która od dawna próbuje narysować na tym obliczu sympatyczniejsze rysy. Niestety – robi to na swój oryginalny, PiS-owski sposób.

Minął rok odkąd Beata Szydło ogłosiła powołanie Polskiej Fundacji Narodowej. Za 100 mln zł, pochodzących ze składki wymuszonej na 17 spółkach skarbu państwa, fundacja miała promować nasz kraj i chronić jego wizerunek za granicą. – Będzie pokazywać Polskę piękną przyjazną i ambitną, w której są możliwości, wspaniali ludzie i pomysły – reklamowała premier. No i sprawdziło się: do zarządu powołano wspaniałych ludzi. Prezesem został teolog Cezary Jurkiewicz, były wicedyrektor cmentarza na Woli i zasłużony szef straży porządkowej PiS. Do zarządu fundacji powołano Macieja Świrskiego, założyciela Reduty Dobrego Imienia – Polskiej Ligi Przeciw Zniesławieniom, który najgłośniej protestował przeciw upowszechnianiu oskarowego filmu „Ida” oraz domagał się odebrania odznaczeń historykowi Tomaszowi Grossowi, autorowi książki o tragedii w Jedwabnem, którego Świrski nazwał „wyjątkowo szkodliwym oszczercą”.

Wspaniali ludzie mają wspaniałe pomysły. Jak najskuteczniej przywrócić Polsce dobrą opinię? Czym odpowiedzieć na zarzuty o łamaniu prawa i demontażu demokratycznych instytucji państwa? Jak zamknąć usta oszczercom szkalujących nas za granicą? Otóż należy… ufundować stypendia dobrze zapowiadającym się sportowcom, pod warunkiem, że w zamian zobowiążą się do abstynencji oraz nie będą używać brzydkich wyrazów… Naprawdę! A jeśli to nie wystarczy by obronić dobre imię naszej ojczyzny, to Polska Fundacja Narodowa ma jeszcze w zanadrzu projekt pogadanek dla stacjonujących w Polsce wojsk NATO. O czym? O żołnierzach wyklętych, rzecz jasna! Gdyby jednak okazało się, że do kogoś na świecie nie dotarła jeszcze wiadomość o chwale i wielkości naszego kraju, to zarząd PFN przekona go filmem historycznym. A nawet dwoma filmami. W tych filmach – jak zapowiedział prezes fundacji – o wolność Polski walczyć będą Mel Gibson i Clint Eastwood. Z tym, że oni jeszcze o tym nie wiedzą…

Andrzej Karmiński

PS. Na portalu „Bohaterska Polska” obserwowanym przez prawie 50 tys. internautów obejrzeć można realistyczny filmik. Wiejska kobieta rzuca motyką w nisko nadlatującego messerschmitta BF 109., który trafiony w śmigło spada i roztrzaskuje się w przepięknej eksplozji. Prawie tysiąc polubień, tyleż udostępnień i setki komentarzy całkiem serio, w stylu: „aż serce rośnie”, „tak trzymać, polskie kobiety!”, „niech sobie przylatują czym chcą i tak damy im radę”…

https://web.facebook.com/bohaterskapolska/videos/1723944301232643/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
smętek
smętek
13 sierpnia 2017 20:37

Michalkiewicz już ogłosił, że UE to naprawdę IV Rzesza więc należy się zmobilizować żeby Niemiec pluł nam w twarz. Niech nam dadzą pieniądze a my na potęgę gospodarczą się wysforujemy. Będziemy jak za czasów Jagiellonów (tak mówi historyk Morawieckim). Muszą jeszcze tylko wymyślić sposób jak zniewolić ten drugi sort. Osiągniemy dobrobyt niespotykany i on wepchnie nas w tę przepaść która jest całkiem blisko.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu
15 sierpnia 2017 23:19

Ja pierniczę, serio? Takie cuda? I są tacy, których te durnoty przekonują? Inwektywy same cisną się na usta, tylko sama nie wiem, pod czyim adresem: pomysłodawców tego cyrku, czy durniów, którzy w nim tańcują, jak im się zagra.