Pierwsza kradzież szczepionek przeciw Covid-19

Skandal! Starszy człowiek skierowany na szczepienie 850 km od domu

Dziennikarz RMF FM Piotr Bułakowski ustalił nieoficjalnie, że ostatniej nocy z „Niepublicznego Zakładu Podstawowej i Specjalistycznej Opieki Zdrowotnej w miejscowości Iłowo-Osada koło Działdowa w Warmińsko-Mazurskim zabrano trzy fiolki ze szczepionkami, które pozwoliłby zaszczepić przeciwko Covid-19 18 osób” – czytamy na rmf24.pl

 

Miejscowość zamieszkuje około trzech tysięcy mieszkańców. Znajduje się w niej jeden punkt szczepień. Skradzione dawki szczepionki były już zaplanowane i konsekwencją ich braku jest konieczność przełożenia szczepień.

Przedstawicielka Komendy Powiatowej Policji w Działdowie, Justyna Nowicka poinformowała:Otrzymaliśmy zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do przychodni. Zabezpieczamy wszelkie ślady. Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza z komendy w Działdowie”.

 

Policjantka przekazała Polskiej Agencji Prasowej, że złodzieje najprawdopodobniej wybili szybę w oknie i w ten sposób dostali się do przychodni. Wraz ze szczepionkami zginęły również inne leki.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

To fatalna informacja zwłaszcza dla tych, którzy czekali na szczepienie. Jak w tej sytuacji będą czuli się ci, którzy np. kupią dawkę szczepionki na czarnym rynku? Będą zastanawiali się skąd pochodzą kupowane w ten sposób szczepionki?

/as/

Źródło: rmf24.pl 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments