Pierwszy krok do zakazu stosowania metody in vitro w Polsce?

Pierwszy krok do zakazu stosowania metody in vitro w Polsce?

Do Sejmu wpłynął poselski projekt ustawy ograniczający in vitro. Zapisy w nim zawarte mogą oznaczać, że w Polsce nie będzie można stosować tej metody leczenia niepłodności. Projekt złożyła grupa posłów Kukiz’15, niezrzeszonych, PSL-UED, Wolni i Sprawiedliwi oraz PiS.

Przedstawicielem wnioskodawców jest poseł niezrzeszony Jan Klawiter, członek Prawicy Rzeczypospolitej, który do Sejmu wszedł z list PiS. Nie wiadomo, kto jeszcze podpisał się pod tym projektem, bo na razie na internetowej stronie sejmowej wniosek nie został opublikowany w formie elektronicznej.

Projekt przewiduje ograniczenie możliwości stosowania metody in vitro wyłącznie do małżeństw. Z opisu zamieszczonego na stronie Sejmu wynika także, że do jednej ma zostać ograniczona liczba komórek rozrodczych, które mogą być zapłodnione. Kriokonserwacja zarodków ma być zakazana, a „w przypadku stosowania tej procedury wprowadzone zostaną sankcje administracyjne”.

„Uwaga alarm! W Sejmie chłopaki z prawicy postanowili ustawić na nowo nam życie. Chcą decydować ustawą, komu wolno a komu nie in vitro!” – napisał na Twitterze Bartosz Arłukowicz z PO.

bt

Źródło: RMF FM, Twitter

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
JaninaMarekMaria Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maria
Maria

Nie ma strachu, jakby zaniechano in vitro, to dzidziusia pomoże zrobić ksiądz.

Marek
Marek

Skąd się biorą ci „pożyteczni idioci”, usilnie próbujący zrobić z Polski zaścianek? A co można powiedzieć o projektodawcy? Wystarczy wejść na stronę pana posła. Sam o sobie pisze że: …Jestem członkiem Akcji Katolickiej, kawalerem Zakonu Rycerzy Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie, prezesem fundacji „SŁOWO” w dziale pt „sprawy którymi żyję”jest „Promocja Naprotechnologii jako metody wspomagania płodności. Dalej jest też dobrze ….Organizacja metropolitalnego Konkursu Biblijnego dla młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, który ma na celu zapoznanie młodzieży z treścią Pisma Św.. Promocja wartości chrześcijańskich. Ten projekt ustawy to rozumiem w ramach „promocji wartości chrześcijańskich”

Janina
Janina

No to w końcu w wolnych związkach wolno mieć dzieci, czy nie ? Bo dotąd, jak się w takim związku rodziły dzieci, to nikt z pisiorów tego nie kwestionował. I nikt nie krzyczał, że dzieci są zagrożone, bo związek ich rodziców może się łatwo rozpaść, bo nie jest małżeństwem. To dziecko urodzone z aktu kopulacyjnego jest ważne, a to z in vitro to co, to taki „gorszy sort” ? Do czego to doszło, że te świętoszki przymierzają się do dzielenia Polaków już u zarania życia płodowego. Horrendum !!! Woda sodowa już wypala im resztki rozumów.