Pierwszy taki TRANSFER! Polityczka przechodzi z Lewicy do ruchu Hołowni

Pierwszy taki TRANSFER! Polityczka odchodzi z Lewicy do ruchu Hołowni

Wirtualna Polska podaje, że posłanka Lewicy Hanna Gill-Piątek ma w tym tygodniu odejść ze swojego klubu parlamentarnego i wstąpić w szeregi ruchu Polska 2050. Polityczka została wybrana do Sejmu RP w październiku 2019 r. – dotychczas była związana z socjalliberalną i antyklerykalną partią Wiosna Roberta Biedronia. Wcześniej współpracowała m.in. z centrolewicową Partią Zieloni.

 

Gill-Piątek nie wykazywała dotychczas zainteresowania ruchem politycznym Szymona Hołowni. W trakcie tegorocznej kampanii prezydenckiej wspierała kandydaturę Roberta Biedronia i nawet zasiadała w jego komitecie wyborczym. Biedroń otrzymał jednak w wyborach zaledwie 2,2% głosów, co mogło skutecznie zrazić posłankę do współpracy z tym politykiem.

Liderzy Lewicy jeszcze oficjalnie nie skomentowali doniesień Wirtualnej Polski. Zapewniają natomiast, że nie słyszeli jeszcze o szykowanym transferze posłanki. Anonimowi informatorzy WP przekonują, że decyzja o przejściu Gill-Piątek do ruchu Polska 2050 zapadła podczas prywatnego spotkania aktywistki z samym Hołownią.

 

Gdyby Gill-Piątek i Hołownia zdecydowali się współpracować, to ruch Polska 2050 miałby w Sejmie swoją pierwszą przedstawicielkę” – zgodnie podkreślają rozmówcy portalu Wirtualna Polska. Niewykluczone, że transfer Gill-Piątek będzie tylko początkiem podobnych ruchów na polskiej scenie politycznej.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Szymon Hołownia zdobył w ostatnich wyborach 13,87% głosów i zajął 3. miejsce. Jego ruch, Polska 2050, w ostatnich sondażach partyjnych notuje poparcie na poziomie kilku procent. Ruch sytuuje się w liberalnym centrum.

/nt/

Źródło: wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zwinka
Zwinka
8 września 2020 01:57

Każdy, wędrujący (obojętnie w którą stronę) poseł powinien natychmiast złożyć swój mandat.

Rozbawiony
Rozbawiony
8 września 2020 07:00
Reply to  Zwinka

Dokładnie TAK! Mamy tu do czynienia z oszukaniem wyborców.

wawxx
wawxx
8 września 2020 10:35

czas najwyższy opublikować w internecie listę „zdrajców”. Ta pani zajmie na niej poczesne miejsce.

Marek
Marek
9 września 2020 12:23
Reply to  wawxx

Beznadziejny pomysł. Poseł jest osobą a nie własnością partii, a przynajmniej taki powinien być. Szkoda, że nawet w oczach osób myślących/udających, że są demokratami jest inaczej.
Dobrze by było gdyby wyborcy każdego posła traktowali jak podmiot a nie przedmiot i nie głosowali na niego tylko dlatego, że jest pod sztandarem partii X, i oceniali tego posła przez pryzmat osobistych a nie partyjnych dokonań, no ale tego jak widać u nas nie ma.

AntyKler
AntyKler
8 września 2020 13:48

A ten ruch Hołowni nie miał być chadecki? I przyjęli posłankę z lewicowej partii? Trochę to śmieszne…

Marek
Marek
9 września 2020 12:32
Reply to  AntyKler

Chadecki, sradecki, co to w ogóle znaczy? Ruch Hołowni to ruch Hołowni i tyle. Może skończmy z etykietkami i oceniajmy po programie i dokonaniach a nie hasełkach? Chadecki czy nie, na razie dokonań brak i wyjątkowa idiotyczna deklaracja przywódcy z której albo będzie się musiał wycofywać przed wyborami, albo przyczyni się do kolejnego utrzymania władzy przez pis. Dotyczy stwierdzenia o. braku współpracy z PO, co ja odbieram jak niezrozumienie reguł gównianej polskiej ordynacji wyborczej, co w połączeniu z zamknięciem umysłowym „elektoratu”(wyznawców) pis daje tylko możliwość wzajemnego odbierania sobie wyborców przez partie opozycyjne. A to w konsekwencji prowadzi znów do zdobycia większości sejmowej przy mniejszościowym poparciu partii kaczora. W skrajnych układach nawet 35% daje samodzielną większość, takie to „rządy większości” mamy w Polsce.