Pierwszy w tym roku protest Strajku Kobiet siłą stłumiony przez policję

Większość Polakow popiera protesty preciwko orzeczeniu TK w sprawie aborcji

W środę 20 stycznia b.r. ok godzi. 18 na placu Trzech Krzyży oraz na rondzie de Gaulle’a odbyła się kolejna, pierwsza w tym roku, manifestacja przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego o przepisach aborcyjnych. Kobiety protestowały także przeciwko próbom wypowiedzenia konwencji stambulskiej.

 

Także na placu Trzech Krzyży o tej samej porze pod pomnikiem Witosa odbywał się protest przeciwko zmianie przepisów, która odbiera możliwość odmowy przyjęcia mandatu. Niemal równolegle odbywają się także protesty przedsiębiorców i anarchistów. „Te strumyczki się zbiegną” – powiedziała Marta Lempart.

Policja rozpoczęła siłową akcję na rondzie de Gaulle’a, gdzie protestujący blokowali ruch samochodowy. Policja trzymając się za ręce, rozpoczęła okrążanie protestujących i spychanie  ich na chodnik. Użyto gazu łzawiącego, co najmniej 11 osób zostało zatrzymanych.

 

Legitymowała także protestujących pod pomnikiem Witosa. Tymczasem z Placu Trzech Krzyży manifestacja przeniosła się pod Sejm, gdzie ustawiono barierki i utworzono szpaler funkcjonariuszy. Tam protestujący zostali wezwani do rozejścia się. W stronę policji poleciały śnieżki. „Wzywamy policję do rozejścia się. To wy idźcie do domu, idźcie do domu!” – wołali protestujący.

Zostań patronem KODUJ24.PL

/ep/

Źródlo: tokfm.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Predator
Predator
21 stycznia 2021 12:39

Psiarnia w akcji, milicyjna hołota, pisowskomilicyjnalizydupa, za komuny takich oszołomów nie było. Trzymają się koryta bo jak upadnie pis to i ta psiarnia pójdzie się jebać.
Od tej chwili proszę nie nadużywać słowa policja bo to jest zarezerwowane w państwie prawa, obecna formacja działająca w Polsce to milicja, zomo i ormo.

Rafapon
Rafapon
22 stycznia 2021 22:13
Reply to  Predator

To jest ZAMORDOMO czyli etatowe psie mordy strzegące Prawa i Sprawiedliwości.

Predator
Predator
21 stycznia 2021 12:44

Witamy na białorusi !!!!!

Marek
Marek
21 stycznia 2021 13:55

Śnieżka niebezpiecznym przedmiotem, skoro tak to następnym razem polecą kamienie, potem butelki itd aż w końcu pieprznie i zostanie użyta broń wobec tych bandytów w mundurach milicji. Bo poza mundurem nie widzę nic co miałoby mnie przekonać, że są to funkcjonariusze. Nie przedstawiają się, dowódcy nie mają/nie zdradzają, przepisów nie znają i nie przestrzegają. Aktor grający policjanta w filmie jest bliższy funkcjonariuszowi niż oni.

Działajcie tak dalej pisuary. Dalej dążcie do wojny domowej. Zobaczymy czy jak do niej doprowadzicie, tak jak chcecie, to czy się wam spodoba.

Rafapon
Rafapon
23 stycznia 2021 01:42
Reply to  Marek

Wiedząc co-nieco o tych miotaczach śnieżek można być pewnym, że niczym groźniejszym rzucać nie będą.

Marek
Marek
23 stycznia 2021 12:58
Reply to  Rafapon

Myślę, że będą. W końcu zrozumieją, że skoro represje za śnieżkę są takie same jak za butelkę z benzyną, to wybiorą butelkę. Już dzisiaj rzecznik pisu (ten z policji) twierdzi, że rzucano tam puszkami po farbie. Ja nie wierzę mu za grosz, ale i też nie ma znaczenia czy kłamie czy nie. Sam nakręca eskalację. Zresztą taki jest cel pisu: doprowadzić do wojny domowej by ich faszystowska strona mogła pozbyć się wszystkich przeciwników.

Dron
Dron
21 stycznia 2021 14:58

I już nie dziwi, że księża ich po gębach leją.

Jantar
Jantar
21 stycznia 2021 16:18

Przypominam, że pod koniec ubiegłego roku Kaczyński uzbroił policję. A jeśli chodzi o samych policjantów to wiadomo, jacy obecnie są przyjmowani: każdy, kto bezwarunkowo popiera partię i prezesa, najlepiej wywodzący się z ONR-u. Tacy nie zawahają się wykonać jakiekolwiek rozkazu, choćby mieli strzelać ostrą amunicją do protestujących kobiet i młodzieży. Cel: zabetonowanie władzy na dziesięciolecia dla jednej partii i kościoła.