Pies z kulawą nogą wykazałby więcej empatii

Pies z kulawą nogą wykazałby więcej empatii

Protest niepełnosprawnych w Sejmie stał się miernikiem człowieczeństwa rządzących.

Po pierwsze – zobaczyliśmy dzielnych ludzi poszkodowanych przez los oraz ich opiekunów, w większości kobiety – matki. Nie wszyscy zdawali sobie sprawę jak wygląda takie życie na co dzień. Z pewnością nie wiedzą tego politycy. Jest okazja, żeby się dowiedzieć, co dzieje się dziećmi poczętymi, które nie są zdrowe, czasami są bardzo ciężko poszkodowane. Jaka jest pomoc państwa? Żadna – biorąc pod uwagę ogrom obowiązków i potrzeb.

Po drugie – pokazał oblicze Kościoła, którego przedstawiciel arcybiskup Hoser oświadczył: – „Kościół nie jest stroną w tym sporze”. Jest także inne oblicze – siostry Małgorzaty Chmielewskiej, która na co dzień zajmuje się ludźmi słabymi, chorymi, poszkodowanymi. Rozumie ten protest, uważa, że jest zasadny: – „Chylę przed wami czoła” – mówi do nich.

Po trzecie – protest stał się miernikiem człowieczeństwa rządzących. Dzięki temu, co mówią politycy, udało się oddzielić ludzi od kreatur. Pies z kulawą nogą wykazałby więcej empatii. Pomachałby ogonem, polizał przyjaźnie, nawiązał kontakt. Taka Bernadeta Krynicka szuka paragrafu, żeby pozbyć się z Sejmu niepełnosprawnych, zero współodczuwania, bo współczucia oni nie chcą. Spaceruje z posłem Piętą, o twarzy tak białej, że chyba posypanej talkiem. Znajdują porozumienie w poglądach o brunatnym odcieniu.

Ów Pięta, w dniu wyboru Obamy oświadczył, że to koniec cywilizacji białego człowieka. I został ze swoją głupotą, jak facet, który sikał za ciężarówką, a ona odjechała. Obnażył się totalnie. Uciekał przed protestującymi, on ma ważniejsze sprawy. Odbiera esemesy. Rasowe uprzedzenia łączą się z tymi do słabszych.

Taki Żalek natomiast wątpi w czystość intencji matek. Mówi, że traktują dzieci jak żywe tarcze. Czy to oznacza, że PiS z Gowinowcami zamierzają do nich strzelać? Chyba nie, nawet PiS-owcy się odcinają, chociaż może to metoda na dobrego i złego policjanta. Na tle takich Żalków PiS-owcy wyglądają na liberałów, a przecież sami ich wyhodowali i hołubią. Dodał jeszcze Żalek, że wśród opiekunów mogą być zwyrodnialcy. Tak, pośle Żalek, mogą być, a wśród posłów nawet są – wystarczy spojrzeć do lustra!

Jest jeszcze genetyczny idio.. pardon, genetyczny patriota, jak sam siebie nazywa, facet podwyższony kapeluszem, niejaki Suski. Ten tuz intelektu od carycy Katarzyny, twierdzi z kolei: – „Te panie chcą żywej gotówki, żeby pójść do kina, teatru na basen”. „Te panie” to zaharowane matki tych dzieci. Miarkuj się człowieku (?). A gdyby nawet poszły do kina? To byłby grzech? Czy władza aż tak rozum odbiera? Nie powinny chodzić do teatru i na basen, bo ku…a mać mają nieść swój krzyż? Tak, mają rodzić i zapieprzać całe życie bez chwili na rozrywkę?

Ludzie, kogoście wybrali? Teraz żałujecie, ale zapamiętajcie te nazwiska i tych Kuchcińskich, Terleckich, a głównie tego stratega o kant d… potłuc, który na kolanko narzeka, ze szpitala uciekł na przepustkę, do protestujących przyjść nie może!

Boleśnie podsumował te wypowiedzi jeden z chłopców na wózku, powiedział po cichu: – „Najlepiej nas posłać do gazu”.

Ludzie niepełnosprawni oraz ich opiekunki domagają się tego, co im się naprawdę należy – w odróżnieniu od monstrualnych premii dla wykopanych z rządu Szydło nieudaczników. Rządzący zapomnieli, że dysponują naszymi pieniędzmi, a większość społeczeństwa żąda spełnienia tych niewielkich żądań protestujących!

Uwaga: opieka na jedną osobą niepełnosprawną w domu opieki społecznej kosztuje 6000 (słownie: sześć tysięcy) złotych! Tyle powinni mieć niepełnosprawni oraz ich opiekunowie na życie. Opiekunki i opiekunowie wyręczają państwo.

Krystyna Kofta
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
Krzysztof
9 maja 2018 18:26

To , że ci z sejmu są pozbawieni człowieczeństwa to wiadomo nie od dziś. Bo problem z niepełno sprawnymi nie urodził się wczoraj. A dzięki zmianom jakie idą na temat aborcji to tych niepełnosprawnych będzie kilka razy więcej. I dla tego dziś nie chcą się zgodzić na zmiany o jakie walczą dziś niepełnosprawni.

magdalena
magdalena
9 maja 2018 23:04

Pisiory to są zwyrodnialcy bez sumienia i empatii, powinni dać kasę dla niepełnosprawnych, to żadna łaska, to obowiązek otoczyć opieką najsłabszych i tak robią uczciwi ludzie, zaś kanalie zagarniają kasę do siebie, a innych mają w d…e. Patrzcie na kogo głosowaliście wyborcy PIS.

HANNA
HANNA
10 maja 2018 10:10

W PUNKT PANI KRYSTYNO. POZDRAWIAM.