Pietrzak i Karnowski chcą wybudować łuk triumfalny w nurcie Wisły

Pietrzak i Karnowski chcą wybudować łuk triumfalny w nurcie Wisły

Przed kamerami telewizji wPolsce.pl, Jan Pietrzak zdradził, że jest zamiar – jak sam się wyraził – „wykiwania” władz stolicy. Wobec problemów z brakiem gruntów, proponuje postawić dwustumetrowy pomnik w nurcie Wisły. Miałby to być łuk triumfalny upamiętniający Bitwę Warszawską. Pietrzak w rozmowie z Jackiem Karnowskim oświadczył:

„Nie chcą przyznać terenu. Działki mają na handel, a nie na pomniki” – ekscytował się podczas dyskusji Jan Pietrzak, tymczasem w stolicy nie ma pomników upamiętniających polskie zwycięstwa.

Zdradził, że autorem pomysłu jest architekt Marek Skrzyński, współpracownik Towarzystwa Patriotycznego. Architekt zauważył, że budowa pomnika w nurcie rzeki, będzie mniej zależna od miasta, a bardziej od ministerstwa środowiska.

„Byłby wyższy niż Pałac Kultury i Nauki bez iglicy – podkreśla Pietrzak – oraz nawiązywałby bardzo do polskiej historii i architektury”.

Z kolei Jacek Karnowski podsunął pomysł, aby łukiem triumfalnym spiąć oba brzegi Wisły. Zaznaczył, że na świecie takie łuki istnieją, a jeden z nich znajduje się w Sydney.

Obaj panowie obawiają się jednak, że władze Warszawy nie będą ułatwiać budowy łuku. Karnowski zauważa, że o wsparcie można poprosić inne organizacje, na przykład Polską Fundację Narodową. Budowa pomnika miałaby zostać ukończona na obchody 100-lecia Bitwy Warszawskiej, czyli do sierpnia 2020 roku.
(źródło: wpolsce.pl)

/p/

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

11 komentarzy do "Pietrzak i Karnowski chcą wybudować łuk triumfalny w nurcie Wisły"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ted

Kabaret, kabaret lecz śmiechu w nim mało.
I słowa w nim gorzkie, bez blasku i zalet.
Bo tak proszę państwa fatalnie się stało,
Że życie przerosło kabaret.

Tadeusz Ross

Maciek123454321
Po pierwsze – gdzie jest drugi brat „xero”? Po drugie – kto wyłoży kasę? (drewno szyszki idzie na 500+, więc odpada) Po trzecie – już całkiem walnęło w rozum? Pietrzak to rozumiem – demencja starcza, ale karnowski? Działki na handel… hmm…. metro w Warszawie krasnoludki budują, inne krasnale troszczą się o komunikację miejską (podobno jedna z najlepszych wśród stolic europejskich mimo koszmarnego układu przestrzennego), jeszcze inne krasnoludki finansują oświatę, a już zupełnie inne krasnale dbają o zieleń miejską. Czy skleroticus pietrzak pomyślał chwilę, ile takie szkaradziejstwo postawione w nurcie Wisły by kosztowało? A na jak długo w wymiarze historycznym to… Czytaj więcej »
Agg

Calkiem ich pogielo!

Waldemar

Łuk Triumfalny? Jakiś czas temu w TVN relacjonowano historię ponad 90letniej pani, więźniarki Auschwitz,, która ma problem z kupieniem nowej protezy nogi, bo NFZ finansuje tylko cześć kosztów. Nie chcę nawet wspominać, jak wygląda opieka medyczna schorowanych żołnierzy AK, a mam tu sporo doświadczeń z rodzinnego kręgu. Czy doprawdy nie ma ważniejszych celów do zrealizowania, jak topienie potężnych budżetowych sum na niewydarzoną pomnikomanię rozmaitych pisowskich pomagierów?

Zwinka

Proponuję Łuk Pływający. Na barkach. Wóz Drzymały przeszedł do historii, Łuków Triumfalnych na stałym lądzie jest już trochę, ale pływającego nie ma nikt. A co. Jak szaleć. to szaleć.

Zgredzinka

Taki łuk przepływowy … na wszelkie okoliczności, a nie tylko na tę jedną.
Aleś wymyśliła … tęga głowa !!!

Polka gorszego sortu

I można by z nim pływać to tu, to tam, zależnie od potrzeby. A to na jakieś obchody w Krakowie, a to do Warszawy, a to do Płocka, do Gdańska też można. Wszystkie miasta po drodze by się obskoczyło, wszyscy byliby zaszczyceni i co za oszczędność!

wiesław

Jestem niemal gotowy
poprawić Pietrzakowi Łuk
brwiowy

Ted

Pietrzak a raczej jego fundacja już trzy lata sprzedaje cegiełki na budowę tego pomnika.

HANNA

WSTYD , PAN PIETRZAK , JAKO ZDEKLAROWANY KATOLIK , CHCE KOGOŚ WYKIWAĆ. TOŻ TO KŁÓCI SIĘ Z NASZĄ WIARĄ. PANIE JANIE , NIE GODZI SIĘ MIEĆ TAKICH ZAMIARÓW. WSTYD.

Karola

Czy dobrze zrozumiałam że to p. Pietrzak ,gnany patriotyzmem , ibędzie stawiał ten łuk? Jeśli tak to popieram.