Pinior skazany na 1,5 roku więzienia bez „zawiasów”

Pinior skazany na 1,5 roku więzienia bez "zawiasów"

Były senator z klubu PO, działacz opozycyjny z czasów PRL-u Józef Pinior oskarżony o korupcję został skazany  na 1,5 roku więzienia bez zawieszenia. Taką decyzję podjął Sąd Okręgowy we Wrocławiu w procesie apelacyjnym byłego senatora.

 

Tym samym sąd utrzymał wyrok z pierwszej instancji w sprawie Piniora podobnie  jak w przypadku jego asystenta Jarosława Wardęgi. Podawanie nazwisk skazanych odbywa się za ich zgodą.

Prokurator, w trakcie procesu apelacyjnego, zażądał dla Piniora 3,5 roku bezwzględnego więzienia. Sąd jednak „utrzymał wysokość kary z wcześniejszego orzeczenia” – czytamy na wp.pl.

 

Zarówno Pinior jak i Wardęga nie przyznali się do winy  „a w mowach końcowych prosili o uniewinnienie lub o ponowne rozpatrzenie sprawy przez sąd I instancji”.

Sąd I instancji stwierdził, że główny dowód  w sprawie, w postaci wielogodzinnych nagrań rozmów prowadzonych pomiędzy byłym senatorem i jego byłym asystentem jest dowodem wiarygodnym. Zarówno podsłuchów jak i nagrań dokonali funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

„Wcześniej w trakcie procesu obrona sugerowała, że nagrania mogą być „zmanipulowane i niepełne”. Najpierw wnosiła o ponowne zbadanie nagrań przez biegłych z zakresu fonoskopii, a w ostatnim słowie, by sąd nie opierał się na tym dowodzie, ponieważ pominięto część nagranych rozmów”.

/as/

Źródło: wp.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rafapon
Rafapon
3 marca 2021 16:22

Dla mnie wręcz przerażające jest, jak nieostrożnie postępują ludzie robiąc jakieś lewe interesy. Jak można w takich wypadkach posługiwać się telefonem zarejestrowanym na swoje nazwisko? Jeśli w dodatku jest się „osobą ze świecznika”, to jest duże prawdopodobieństwo, że jest się pod obserwacją służb specjalnych, a Pinior powinien już mieć dobre doświadczenie w tym zakresie. Niech więc idzie zdobywać to fascynujące doświadczenie.

Gekon
Gekon
3 marca 2021 17:15

Tanio sprzedał tę swoją „legendę”.

Stanisław
Stanisław
3 marca 2021 20:36
Reply to  Gekon

cyt.”Tanio sprzedał tę swoją „legendę”, e tam, nie tak znowu tanio, parę złotych jednak przytulił. A swoją drogą, tak się chłopina natuptał ze świeczkami pod sądami..i nic, krew w piach. „sam tego chciałeś”…
Co nam hańba, gdy talary
Mają lepszy kurs od wiary!
Wymienimy na walutę
Honor i pokutę!”
Kaczmarski był jednak geniuszem,

Kundzia
Kundzia
4 marca 2021 11:44
Reply to  Stanisław

A ile srebrników przytulił Obajtek,Sasin czy Szumowski?Policzyłeś i to cię nie oburza?

micha
micha
5 marca 2021 21:08
Reply to  Kundzia

właśnie znam sprawę, ten człowiek Pionior nic nie wziął, jest biedny i schorowany, a miliony na boku prawdziwi złodzieje kradną ale o tym sie nikt nie dowiaduje , a zrobili z Józka podczciwgo człowieka naprawdę ofiarę

Shaq
Shaq
4 marca 2021 06:51

Ja teraz niecierpliwie czekam na wyroki wobec pisowców, którzy przecież też jakoś dziwnie wzbogacają się, odkąd są u władzy.

Predator
Predator
4 marca 2021 08:05

Nie wypowiadam się nie znając sprawy, zapomnieliście szanowni recenzenci jak pisland działa w tych sprawach,( agent tomek opowiedział jak oni działają, plus sędziowie od ziobry ). Napirdalacie na człowieka kiedy złodzieje z pisu kradną na lewo i na prawo, sasin 70 baniek, złodziej szumowski, morawiecki, kurdupel, ziobro, banaś i cała ta pisowska grupa przestępcza. Jeszcze wam mało??? Zastanówcie się następnym razem jak będziecie kogoś osądzać.

Last edited 1 miesiąc temu by Predator
marian
marian
4 marca 2021 08:40

Oj smutne to, smutne. W końcu okaże się że rewolucję przeprowadzili zwykli kanciarze.

Predator
Predator
4 marca 2021 13:26
Reply to  marian

Ta piździelska propaganda zrobiła u niektórych całkiem spore ubytki w umysłach.

micha
micha
5 marca 2021 21:09
Reply to  marian

nie prawda